Vītols trāpa 7 no 7 tālmetieniem, Ventspils svin uzvaru Kiprā
30. Oktobris 2019.

Trešdien, 30.oktobrī, BK “Ventspils” aizvadīja FIBA Eiropas kausa spēli izbraukumā Kiprā, kur tikās ar vietējo Nikosijas “Apoel” komandu un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 92:69. Rezultatīvu spēli aizvadīja komandas kapteinis Mārcis Vītols, kura kontā 26 punkti, 3 atlekušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles.

Ventspilnieki pirms 21 gada jau mērojās ar šo pašu Kipras komandu, kad 1998. gadā 13. oktobrī izbraukumā piekāpās kipriešiem (66:73), bet savā laukumā ventspilnieki izrāva uzvaru vien papildlaikā (85:82). Šovakar, protams, tikās pavisam citas komandas un citos sastāvos. Ventspils komandas bija palikusi bez viena no saviem līderiem un saspēles veidotājiem Vesa Vašpuna, kurš guva traumu pēc neveiksmīgā kritiena Pafbet Latvijas Igaunijas spēlē pret Latvijas Universitātes komandu, pēc tam, kad ļoti skaistā epizodē bija triecis bumbu grozā no augšas. Savukārt  Dāvids Vīksne vēl apārstē savas gūtas traumas un uz Kipru līdzi nedevās.

Sākumssastāvs: Vītols, Ķilps, Bērziņš, Jaunzems un Zaķis.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj Zaķis, kurš atstās pilnīgi brīvs zem pretinieku groza. Ventspilniekiem tieši tāda paša epizode izdodas vēlreiz, šoreiz Vītols brīvu zem groza pamana Ķilpu, kurš ir precīzs. Nākamā epizodē veiksmīgs ir pats Vītols, kurš trāpa tālmetienu, tiesa arī mājinieki ir precīzi no tās pašas vietas. Zaķis ātrā uzbrukumā panāk +7 ventspilniekiem (12:5), piespiežot Kipras komandas galvenajam trenerim pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tālmetienu pievieno arī Kaufmanis un vēlreiz arī Vītols. Kaufmanis nopelna nesportisko piezīmi, brīdī, kad mēģina apstādināt pretinieku ātro pāreju. Gulbis, tikko nācis laukumā, pārspēj pretinieku divcīņā zem groza (20:14). Lielisks caurgājiens padodas Kaufmanim, kurš trāpa no groza apakšas un  izpelnās pret sevi arī piezīmi, pārvēršot to precīzā soda metienā Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 29:16.

2.ceturtdaļa. Spēles zīmējumā lielas pārmaiņas ienestas netiek. Ventspils turpina spēlēt ātru spēli, organizējot ātras pārejas. Pretinieks ar šīm situācijām īsti galā netiek, nepaspējot atgriezties aizsardzība. Arī Ķilpam padodas ātrā pāreja no viena zāles galam līdz otram, atnesot komandai 34. punktu. Nikosijas treneris izmanto vēl vienu minūtes pārtraukumu, jo sasniegts jau lielākais spēles pārsvars + 16. Ceturtdaļas vidū iestājas sasalums Ventspils komandas rindās, jo pagalam neveicas ar metienu precizitāti. Ventspilnieku nelielo lūzumu spēles gaitā izmanto mājinieki, kuri pamanās atbildēt ar ātram pārejam un precīziem metieniem (34:23). Visockis-Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Arī pēc īsās apspriedes būtiskas izmaiņas komandas spēlē netiek ienestas, jo ventspilnieki netiek pie brīviem un precīziem metieniem, savukārt viesi pamanās būt rezultatīvi gan no tālās, gan soda metienu līnijas. Situāciju glābj Kaufmanis, kurš ir precīzs no tālās distances, atjaunojot padsmit punktu pārsvaru (38:27). Puslaika noslēgumā pie 2 soda metieniem tiek Zaķis, kurš pret sevi nopelnījis nesportisko piezīmi. Zaķis ir precīzs vienā no diviem mēģinājumiem, tikmēr uzbrukuma turpinājumā tālmetienu met garam Gulbis. Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 42:29. Pēc aizvadītām 20 minūtēm ventspilnieku rindās ar 14 punktiem rezultatīvākais Jānis Kaufmanis, bet mājiniekiem ar 9 punktiem Mihaels Kufē.

3.ceturtdaļa. Vītols atklāj rezultātu pēc spēle pārtraukuma ar elegantu caurgājienu, savukārt Zaķis triec bumbu grozā no augšas (46:31). Ķilps kļūdās aizsardzībā, nopelnot sev personīgo piezīmi, mēģinot bloķēt tālu pustālo metienu. Pats nokrīt un spēcīgi sasitās, turklāt vēl pazaudē 2 punktus, ko Garets trāpa no soda metienu līnijas. Vītols turpina būt precīzs no tālmetienu līnijas. Viņš trāpa jau 4. tālmetienu no četriem izmestiem. Tikmēr Luters lieliski zem groza atrod Zaķi, kurš ir precīzs, izvirzot savu komandu vadībā ar +16 (51:35). Kipras komanda atkal dodas uz nelielu komandas apspriedi. Čavars lieliski tiek galā ar Kipras centra spēlētāju Dendiju, apspēlējot 1:1 groza apakšā. Pirms pēdējās spēles ceturtdaļas rezultāts 70:48 ventspilnieku labā.

4. ceturtdaļa. Neskatoties uz lielo punktu starpību, skaidrs, ka ventspilnieki tempu netaisās nomest, jo šajā turnīrā ne tikai svarīgi ir uzvaras un zaudējumi, bet reizēm var izšķirt visu arī punktu starpības un gūto punktu summas. Tāpēc ventspilnieki dodas laukumā ar lielu apņēmību, panākt vēl lielāku punktu pārsvaru. Visockis-Rubenis laukumā sūta arī Grīnbergu, kurš uzreiz izceļas ar skaitu rezultatīvu piespēli Čavaram, pēc kuras seko 2 punkti ar bumbas triecienu grozā no augšas. Tomēr plinti krūmos nav metuši mājinieki, kuri nedomā padoties un soli pa solim mazina rezultātu starpību. Kiprieši izmanto ļoti ciešu aizsardzību, paspējot mainīties pie visiem blokiem, savukārt uzbrukumā izmanto visus iespējamos caurumus ventspilnieku aizsardzībā, un to nav mazums spēle pēdējā ceturtdaļā (74:60). Vītols turpina būt nekļūdīgs no tālmetienu līnijas, šajā spēlē pagaidām neaizmetot garām nevienu no sešiem izmestiem. Nākamā epizodē komandas kapteinis Vītols ir acīgs, zem groza atrodot Zaķi un vēl 2 punkti. Zaķis šauj arī no tālās distances un ir precīzs (85:65). Vītola vēl viens precīzais tālmetiens un Kaufmaņa ātrais uzbrukums atnes komandai vēlreiz + 22 punktu pārsvaru, kad vēl jāspēlē 2:23 minūtes. Luters pieliek punktu ar pielabotu Kaufmaņa tālmetienu. Ventspils svin vēl vienu uzvaru FIBA Eiropas kausa spēlē, viesos pārspējot Kipras galvaspilsētas Nikosijas “Apoel” vienību ar rezultātu 92:69.

Rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar 26 punktiem, 3 atlēkušām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm bija Mārcis Vītols. Turklāt Vītols neaizmeta garām nevienu no 7 izmestiem tālmetieniem. Jānim Kaufmanim 19 punkti, viņam arī 1 atlēkušā bumba un 5 rezultatīvas piespēles. 16 punktus pievienoja Ronalds Zaķis, izcīnot ari 5 atlekušās bumbas. Jāatzīmē arī Raiena Lutera sniegums, kurš komandai izcīnīja 16 atlēkušās bumbas.

Nākamo spēli FIBA Eiropas kausā ventspilnieki aizvadīs savā laukumā 6.novembrī, kad tiksies ar Kosovas komandu Prištinas Sigal. Savukārt Pafbet Latvijas Igaunijas līgā ventspilniekiem gaidāms duelis ar BK Jūrmala Betsafe komandu 2.novembrī Olimpiskajā centra “Ventspils”. Kā ierasts spēles sākums plkst. 17:00.

BK Ventspils: Vītols 26 (3ab.6rp; tālmetieni 7/7), Kaufmanis 19, Zaķis 16, Čavars 15, Gulbis 7, Luters 4 (16ab), Ķilps 4, Bērziņš 1, Jaunzems, Grīnbergs.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.

Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966