“Ventspils” zaudē, bet galvas nenokar
10. Oktobris 2018.

Trešdien, 10.oktobrī, Basketbola klubs “Ventspils” sāka savu trešo Eiropas Basketbola Čempionu līgas sezonu. Ventspilnieki savā laukumā uzņēma Polijas čempionus “Anwil”. Spēle izvērtās pagalam neveiksmīgi, un BK “Ventspils” savā laukumā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 78:99.

Arī šajā spēlē Ventspils komandai nācās iztikt bez četriem saviem spēlētājiem – Zaķi, Antropu, Blauu un Bērziņu. Visi atgūstās pēc traumām un šajā spēlē komandai palīdzēt nevarēja.

Sākumsastāvs: Gulbis, Lomažs, Jurevičus, Džonsons, Arledžs.

1.ceturtdaļa. Anwil komanda sāk ar ātriem 7 punktiem pēc kārtas, turklāt 2 no tiem ir tālmetieni. Bet Arledžs arī liek pretī 5 punktus no groza apakšas un tālās līnijas. Anwil lieliski izmanto mūsu komandas trūkumu garajā pozīcijā un atrod precīzus un ātrus metienus pēc labām izspēlēm groza apakša (5:11). Lomažs pirmos punktus gūst pēc pārtvertas bumbas un ātra uzbrukumu. Pēc Arledža precīzā metiena no groza apakšas vairs tikai -2 Ventspilij (9:11). Poļi pamanās atkal nospēlēt veiksmīgi 2 uzbrukumus pēc kārtas, un Štelmahers ir spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Poļi turpina izmanto mūsu vājo vietu, un tas dod rezultātu. Brīnišķīgu saspēli nodemonstē Džonsons, kurš atdod piespēli Arledžam, un viegli punkti no groza apakšas (11:20). Arī turpmākās spēles minūtēs poļi turpina uzņemto kursu. Ventspils komanda slikti spēle aizsardzībā, kas ļauj viesiem izvērsties gan no tuvās, gan tālās distances. Ceturtdaļa noslēdzas ar pārliecinošu viesu pārsvaru 14:31.

2.ceturtdaļa. Arledžs atkaro 2 punktus savai komandai, izdodas atspēlēties aizsardzībā, bet paši pazaudē iespēju, pārtērējot uzbrukuma laiku. Labā ziņa, ka Ventspils komandai ir izdevies sakārtot aizsardzību, tomēr uzbrukums vēl nepadodas. Turklāt mājas komanda pamanās 2 reizes izkāpt ārpus laukuma. Ventspils komanda turpina mest garām savus metienus pat no soda metienu līnijas. Ceturtdaļa aizvadītas 4 minūtes, bet gūti vien 3 punkti (17:39). Gulbim izdodas caurgājiens, bet ar to pašu atbild arī poļi. Ventspils komanda neko nespēj izmainīt spēles gaitā. Paši iestrēguši uz 21 punktu, kamēr Poļu komandai jau 47. Labas izspēles mijas ar pamatīgām kļūdām, kamēr Anwil komanda turpina pārliecinoši, un ir aizsteigušies priekša gandrīz nesasniedzamā attālumā (28:56). Gulbim un Jakovičam padodas divi veiksmīgi uzbrukumi, kā arī izdodas labi nostrādāt aizsardzībā, tomēr puslaikā komanda dodas ļoti sliktā garastāvoklī, jo rezultāta tablo rāda 33:57. Pēc pirmā puslaika rezultatīvākais komandas spēlētājs Ventspilij ir Džonatans Arledžs, viņam 12 punkti, bet viesiem Mičal Mičalak ar 13 punktiem.

3.ceturtdaļa. Ventspils uzsāk pakaļdzīšanos. Ir sakārtota aizsardzība, neļaujot vairs poļiem tikt pie viegliem punktiem. Lomažam un Gulbim precīzs tālmetiens, bet Bīns un Arledžs precīzs no groza apakšas (43:62). Vēl viens ātrais uzbrukums Džonsona un Bīna izpildījumā un vēl 2 punkti. Lai arī ventspilnieki labi iesāka pakaļdzīšanos un uz brīdi pat spēja apturēt poļu uzbrukumu, tomēr pašu garām aizmestie metieni ļauj poļiem turēties drošā attālumā (47:71). Visa halle noelšas, ka no laukuma noklibo Lomažs. Vēl viens zaudējums komandai būtu nepārvarama nasta. Tomēr pēc brīža Rihards atgriežas laukumā un gūst arī punktus. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 54:75.

4.ceturtdaļa. Noslēdzošo spēles nogriezni apņēmīgāk iesāk viesi, kuri gūst 6 punktus pēc kārtas. Spēles raksturs un ritms nemainās, un tās iznākums ir jau skaidrs abām komandām. Tā arī Ventspils komandai neizdevās aizpildīt robus savā sastāvā, lai spētu pacīnīties ar Polijas čempioniem. Spēle noslēdzas ar rezultātu 78:99.

Spēles rezultatīvākais spēlētājs Ventspils komandā bija Džonatans Arledžs ar 21 punktu, 16 punkti Rihardam Lomažam, bet ar 10 rezultatīvām piespēlēm un 8 punktiem atzīmējās Ārons Džonsons.

Komandas galvenais treneris Roberts Štelmahers pēcspēles preses konferencē atzina, ka nav patīkami sezonu iesākt ar zaudējmu, bet komanda galvu nav nokārusi: “Ir grūti uzvarēt, ja komandā ierindā nav vairāki spēlētāji. Tomēr mēs nežēlojamies, bet ejam un cīnāmies. Vairākiem spēlētājiem šodien nācās spēlēt sev neierastās pozīcijās, citiem tika dota iespēja pavadīt laukumā vairāk laika un sevi pierādīt. Šodien neizdevās tikt galā ar poļu precizitāti no ārējās līnijas. Jā, esam zaudējuši, tomēr galvas nenokaram. Iesim un cīnīsimies.”