Ventspils uzvar VEF un izcīna trešo vietu turnīrā Liepājā
09. Septembris 2018.

Basketbola klubs “Ventspils” no 6. –  9.septembri aizvadīja pārbaudes turnīru Liepājā “Wind Basket 2018”. Aizvadot trīs spēles, Ventspils komandai izdevās izcīnīt 2 uzvaras un 3.vietu turnīrā.

BK “Ventspils” turnīru neaizvadīja pilnā sastāvā, jo Rihards Lomažs un Ronalds Zaķis vēl aizvien ir Latvijas izlases rīcībā, bet Jāni Antropu un Džonatanu Arledžu nomoka mikro traumas. Jānis Bērziņš, kā zināms, vēl laukumā nedodas, atgūstoties pēc smagās ceļgala traumas. Tomēr komandas sastāvu šajās dienās papildināja amerikāņu saspēles vadītājs Ārons Džonsons, kurš laukumā devās svētdienas spēlē pret “VEF Rīga”.

Ceturtdien, 6.septembrī, BK “Ventspils” sacentās ar Klaipēdas “Neptunas” komandu un visā spēlē piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 60:82. „Neptunas” nelielu vadību ieguva jau pirmajā ceturtdaļā un pirmo puslaiku Liepājā pabeidza ar +1, taču otrajā puslaikā prata stabili palielināt savu pārsvaru un izcīnīt drošu uzvaru.

Sestdien, 8.septembrī, “Ventspils” komandai nācās vēlreiz tikties ar Krievijas klubu “Parma”, kuriem pirms dažām dienām citā pārbaudes spēlē nācās piekāpties ar 2 punktiem. Šoreiz šī bija pavisam cita spēle, kas krasi atšķīrās ne tikai no pirmās savstarpējās spēles, bet arī no ceturtdienas spēles pret “Neptunas”. Ventspils komanda pārsvarā atradās vadībā visas spēles garumā, un tā tika noslēgta ar uzvaru 76:68. Rezultatīvākais mačā ar 23 punktiem, 3 atlēkušām bumbām un 3 rezultatīvām piespēlēm bija Ingus Jakovičs. 20 punktus, 9 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles pievienojas Entonijs Bīns.

Svētdien, 9.septembrī, BK “Ventspils” sacentās par turnīru 3.vietu, kur pretī stājās principiālais pretinieks VEF Rīga. Visas spēles garumā Ventspils komanda atradās vadībā, tikai uz īsu brīdi izlaižot vadības grožus no rokām, tomēr spēli noslēdza ar drošu uzvaru 94:83. Šajā spēlē laukumā devās arī Ventspils jaunieguvums Ārons Džonsons, kurš demonstrēja atzīstamu sniegumu, kļūstot arī par vienu no rezultatīvākiem spēlētājiem spēlē ar 14 punktiem un 2 rezultatīvām piespēlēm. Vēl vienu labu spēli aizvadīja arī Ingus Jakovičs, kuram 17 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. 16 punkti Mārim Gulbim, bet 13 punkti, 7 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles Entonijam Bīnam.

Nākamās pārbaudes spēles “Ventspils” komanda aizvadīs 14. un 15.septembrī Klaipēdā, kur jau pirmajā dienā tiksies ar spēcīgo Lietuvas klubu “Vilnius Rytas”.