“Ventspils” uzvar Pafbet LAT EST līgā un sāk gatavoties Eiropas kausa ceturtdaļfinālam
29. Februāris 2020.

Sestdien, 29.februārī, pēc ilgāka pārtraukuma, kurš bija iestājies izlašu loga dēļ, izspēlējot kvalifikācijas spēles Eiropas čempionātam, basketbols atgriezās Ventspilī ar cīņu pret Igaunijas klubu “Avis Utilitas Rapla”. BK “Ventspils” komanda savā laukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 96:74.

Šī bija viena no 4 atlikušajām spēlēm Pafbet Latvijas Igaunijas apvienotās līgas spēlēm. Jāatzīmē, ka 3 no tām ventspilniekiem būs mājas spēles. “Ventspils” klubs ir noturējis stabilu ceturto vietu regulārā sezonā (17 uzvaras/6 zaudējumi), kas ļaus pacīnīties par vietu FINAL 4, tiesa, vēl nav zināms kad un kur tas notiks.

1.ceturtdaļa. Aizvadīto spēli ar tuvākiem tabulas kaimiņiem Avis Utilitas Rapla, ventspilnieki uzsāka smagnēji. Igauņi spēli uzsāka, izmantojot komandas garākos spēlētājus, kuri saimniekoja groza apakšā, liekot lielu darbu izdarīt Čavaram un Zaķim.  Tikai ceturtdaļas vidū Jānis Kaufmanis pamanījās izvirzīt vadībā ventspilniekus ar tālmetienu savā stilā, bet ceturtdaļa noslēdzas ar vēl diviem tālmetieniem pēc kārtas Gludīša un Gulbja izpildījumā. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 26:20.

2.ceturtdaļa. Ceturtdaļu Gludītis iesāk ar vēl vienu tālmetienu. Tad pavērās tālmetienu lādiņš viesiem, kas ne tikai sadeldēja pārsvaru, bet pat izvirzījās vadībā ceturtdaļas vidū. Lai arī Ventspils komandai izdodas rezultātu izlīdzināt, tomēr veiksmīgāk otrās ceturtdaļas beigu daļu aizvada viesi, puslaikā dodoties ar nelielu pārsvaru 45:50 .

3.ceturtdaļa. Viesi iesāk ceturtdaļu tāpat kā noslēdza puslaiku. Viesi turpina izrādīt pretestību, atrodoties vadība gandrīz līdz ceturtdaļas vidum, bet tad iniciatīvi savās rokās pārņem Šortss un Vašpuns. Abi kopā sagādā komandai punktus un apgādā komandas biedrus ar rezultatīvām piespēlēm. Luters trāpa tālmetienu pēc Bērziņa piespēles, panākot jau drošāku pārsvaru (61:54).  Ceturtdaļa noslēdzas ar Čavara gūtiem punktiem un rezultātu 73:61.

4.ceturtdaļa. Ceturtdaļa iesākas ar Lutera un Čavara saspēli, atnesot punktus ventspilniekiem. Pēc tam Čavars atrod Vītolu uz tālmetienu līnijas, kurš met nekļūdīgi. Turpmākās spēles minūtēs nekas vairs neliecināja, ka viesiem būs iespēja šajā spēlē aizķerties un panākt sīvu spēles galotni. 20 punktu pārsvaru no soda metienu līnijas sasniedz Zaķis, bet pēc brīža arī efektīgi triec bumbu grozā no augšas un trāpa arī savu nu jau ierasto tālmetienu. Spēle noslēdzas ar vēl vienu uzvaru “Ventspils” komandai ar rezultātu 96:74.

Šajā spēlē jāizceļ Klāva Čavara sniegums, kurš komandas labā guva 16 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. 17 punktus komandas kontam pievienoja Māris Gulbis.

“Ventspils” – “Avis Rapla” 96:74 (26:20, 19:30, 28:11, 23:13)
BK  Ventspils: Gulbis 17, Čavars 16, Zaķis 13, Šortss 11, Vītols 9, Gludītis 8, Bērziņš 7, Kaufmanis 6, Luters 5, Vašpuns 4.

Tālākais BK “Ventspils” ceļš ved uz Turciju, kur uzsāksies FIBA Eiropas kausa ceturtdaļfināls. Pretiniekos Turcijas vienība “Bahcesehir College”. Spēle tiks aizvadīta 4.martā, plkst. 16:00 pēc Latvijas laika. To iespējams būs vērot tiešraidē FIBA Eiropas kausa oficiālajā Youtube kanālā. Atbildes spēle norisināsies 11.martā Ventspilī, kā ierasts 19:00. Pusfinālam kvalificēsies komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā.

Savukārt Pafbet Latvijas Igaunijas līgā ventspilnieki savā laukumā atgriezīsies 15.martā ar spēli pret “Rakveres Tarvas”. Spēles sākums neierastā laikā – plkst. 14:00. Pirms tam, 7.martā, ventspilnieki viesosies Valmierā, lai aizvadītu maču pret vietējo Valmieras Glass VIA komandu.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.