Ventspils uz Dāniju dosies ar – 20
07. Marts 2018.

BK “Ventspils” trešdienas vakarā aizvadīja savu mājas spēli FIBA Eiropas kausā, kur tikās ar Dānijas klubu no Orhūsas pilsētas “Bakken Bears”. Ventspils aizvadīja savu vājāko spēli šajā sezonā un piekāpās ar rezultātu 73:93. Ņemot vērā, ka ceturtdaļfinālam kvalificējas komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā, Ventspils komandai izredzes nav lielas, tomēr padoties pirms laika neviens nav gatavs. Tāpēc pēdējais vārds tiks pateikts 14. marta spēlē Dānijā.

Sākumsastāvā laukumā dodas Gulbis, Bruševics, Zaķis, Šķēle un Ubilla.

1.ceturtdaļa.Labā ziņa, ka beidzot laukumā ir gatavs doties arī Bruševics, kurš atkopies pēc smagas deguna traumas. Turklāt Štelmahers uzreiz iekļāvis viņu sākuma sastāvā. Kā jau šajā sezonā pierasts, ir arī sliktā ziņa – Hamiltonam uz traumēto soliņu blakus apsēžas Jakovičs, kura kritiens Latvijas čempionāta spēlē pret Jūrmalu izrādījies sāpīgāks nekā sākotnēji domāts. BK “Ventspils” spēles rezultātu atklāj Gulbis ar bumbas triecienu grozā no augšas pēc Ronalda Zaķa piespēles. Arī Aigars Šķēle nodemonstrē bumbas triecienu grozā no augšas, un rezultatīvās piespēles autors atkal ir Zaķis. Ubilla ir precīzs no tālmetienu līnijas, izvirzoties vadībā. Ventspilnieki labi cīnās aizsardzībā, neļaujot brīvi dāņiem izmest savus metienus. Tikmēr pirmos punktus gūst arī Zaķis, un arī tie ir ar bumbas triecienu grozā no augšas. Spēles 6 minūtē laukumā dodas arī komandas jaunais spēlētājs Ikovļevs. Cīņā par bumbu nesportisku piezīmi nopelna Bruševics, kas ļauj Dānijas komandai viegli izlīdzināt rezultātu (9:9). Tomēr to ātri izlabo Juciks, kurš precīzs ir divus uzbrukumus pēc kārtas (13:9). Ar vēl vienu efektīgu danku izceļas Zaķis, pēc Lomaža piespēles (15:11). Danku konkurss turpinās un skaistu epizodi nodemonstrē arī Barnets. Ceturtdaļa noslēdzas ar BK “Ventspils” pārsvaru 22:14.

2.ceturtdaļa. Rezultatīvāk ceturtdaļu iesāk Dānijas lāči, kuriem izdevies samazināt 7 punktu deficītu (22:21). Štelmahers tūlīt pat pieprasa minūtes pārtraukumu. Tas gaidītos rezultātus nedod, jo viesi turpina uzbrukt precīzi, turklāt komandai sokas metieni no tālās distances. Tomēr ventspilnieki neatpaliek un arī precīzi realizē savus metienus no 3 punktu līnijas (32:32). Iniciatīvi spēlē ir pārņēmuši viesi, kuri ļoti aktīvi darbojas aizsardzībā un sekmīgi realizē savus metienus. Kas viesiem nepadevās 1.ceturtdaļā, tas ar uzviju sokas 2. Jucikam izdodas gūt 2 punktus no groza apakšas, tomēr Dānijas komanda atbild ar tālmetienu, pēc tam vēl aizsardzībā pārtver bumbu un 2 punkti ātrajā uzbrukumā (34:40). Freimanis samazina rezultāta starpību no soda metienu līnijas. Agresīvi uzbrukumā turpina būt viesi, kuri veido ātras pārejas, labi cīnās par atlēkušām bumbām, un tas dod rezultātu. Neskatoties uz veiksmīgo 1. ceturtdaļu, BK “Ventspils” komandai būs par ko padomāt ejot pārtraukumā, jo puslaiks noslēdzas ar rezultātu 38:42. BK “Ventspils” komandai ar 7 punktiem rezultatīvākais ir Gulbis, bet viesiem ar 10 punktiem Bishop.

3.ceturtdaļa. Pirmos punktus 2. puslaikā gūst Zaķis, bet labi uzbrukt no tālās distances turpina viesi. Ar trīs punktiem atbild arī Ubilla (45:47). Spēle turpina aizritēt punkts punktā, tomēr labāk laukumā jūtas viesi. Šķēlem izdodas trāpīt tālmetienu, bet turpmākās darbības laukumā var nosaukt par pilnīgu haosu. Bumba maina savu īpašnieku, tā ceļo zibens ātrumā, kas par labu nospēlē visiem, kas šādā situācijā jūtas kā zivs ūdenī, gūstot punktus (53:59). Ubilla nodemonstrē elegantu caurgājienu, tomēr aizsardzībā pēc brīža nopelna personīgo piezīmi (55:61). Viesi turpina demolēt Ventspils grozu, demonstrējot atlētismu un gūstot punktus ar efektīgiem dankiem. Ceturtdaļa noslēdzas viesu labā ar rezultātu 60:69.

4.ceturtdaļa. Ubilla uzņemas iniciatīvu un gūst 4 punktus pēc kārtas. Tomēr Orhūsas lāči ir apņēmušies uzvarēt un pēc iespējas ar lielāku punktu pārsvaru. Pagaidām vienīgos punktus ventspilniekiem spēj gūt tikai Ubilla, kurš ir arī sekmīgs no soda metienu līnijas (69:78). Pēc ilgāka pārtraukuma punktus no spēles gūst ventspilnieki, to izdodas realizēt Barnetam (71:84). Kamēr mājiniekiem nepadodas nekas, tikmēr viesiem viss. Dānijas klubs Bakken Bears komanda turpina audzēt pārsvaru, lai vieglāk būtu aizvadīt astotdaļfināla 2.spēli, kura notiks Dānijā. Pēdējās spēles minūtēs lieli brīnumi vairs nenotiek un BK “Ventspils” piedzīvo pamatīgu zaudējumu FIBA Eiropas kausā savā laukumā ar rezultātu 73:93.

BK “Ventspils” – “Bakken Bears” 73:93 (22:14, 16:28, 22:17, 13:24)

Ventspils: Ubila 19, Šķēle 10, Gulbis 10, Zaķis 8, Juciks 8, Freimanis 7, Bruševics 5, Barnets 4, Lomažs 2, Ikovļevs.

Bakken Bears: Akūns Parsels 23, Krokets 17 (12ab), Diufs 16, Bišops 14, Jukičs 12, Viginss 8, Darbo 3, Kristofersens, Sahlercs.