“Ventspils” spēlēs Latvijas Igaunijas līgas finālā pret VEF Rīga
05. Aprīlis 2019.

Piektdien, 5.aprīlī, BK “Ventspils” aizvadīja Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas FINAL 4 pusfināla spēli pret Basketbola klubu “Ogre”. Grūtā cīņā ventspilnieki svinēja uzvaru ar rezultātu 84:80 un iekļūst turnīra finālā, kur tiksies ar VEF Rīga komandu, kuri otrā pusfināla spēlē pārspēja Igaunijas čempionus Kalev/Cramo ar rezultātu 90:80. Fināla spēle sāksies plkst. 20:00, to tiešraidē translēs Best4Sport.

“Ventspils” regulāro sezonu šajā turnīra noslēdza 1.vietā, kur izcīnīja 27 uzvaras un piedzīvoja tikai vienu zaudējumu pašā sezonas sākumā. Arī izslēgšanas spēlēs, lai arī nācās pacīnīties, tomēr droši pārspēja Igaunijas komandu no Pērnavas abās spēlēs, iekļūstot fināla četrinieka kompānijā.

Ventspils komanda izslēgšanās spēlē zaudēja komandas līderi Āronu Džonsonu, kurš iedzīvojās traumā, līdz ar to ventspilnieki bija spiesti pārkārtot savu spēli un uzticēt tās diriģēšanu Jakovičam un Vītolam. Jakovičs arī nepievīla, jo kļuva par ventspilnieku rezultatīvāko spēlētāju ar 22 punktiem.

Sākumsastāvs: Jakovičs, Lomažs, Gulbis, Arledžs, Zaķis.

1.ceturtdaļa.  Spēles rezultātu atklāj Lomažs, kurš ir precīzs no soda metienu līnijas. Ogre atbild ar diviem punktiem no spēles, bet to pašu izdara arī Jakovičs, kurš vēl pievieno arī soda metienu. Arledžs realizē sarežģītu pustālo metienu, bet Lomažs trāpa savu pirmo tālmetienu. Jakovičs labi atrod caurumu Ogres aizsardzībā un gūst vieglus 2 punktus ar caurgājienu (12:4). Visockis-Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Ogre uzreiz atbild ar tālmetienu. Nesportisku piezīmi nopelna Apsītis, ko izmanto Arledžs, trāpot soda metienus. Gulbis apspēlē Zēbergu un trāpa pustālo metienu. Vēl viena nesportiskā piezīme Ogres komandai, šoreiz Iļjina izpildījumā. Dramē trāpa vienu no diviem soda metieniem. Gulbis dodas caurgājienā, kur ir precīzs un vēl nopelna Iļjinam 2. piezīmi īsā laikā (20:9). Gulbis vēlreiz ir precīzs no pustālās distances, bet Ogre atbild ar tālmetienu. Vēl viena veiksmīga epizodei ogrēniešiem un vairs tikai + 6 ventspilniekiem (22:16). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Lomažam un Dramē izdodas skaista epizode, kur pēdējais triec bumbu grozā no augšas. Arledžs saimnieko groza apakšā, gūstot punktus. Magone pārkāpj noteikumus pret Dramē, kas viņam ir jau 3.piezīmē, bet tikmēr Dramē trāpa abus soda metienus (30:18). Ventspils turpina veiksmīgo spēli no soda metienu līnijas, trāpot abus. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 32:18.

2.ceturtdaļa. Lomažs sāk ar pustālo metienu. Dārgais apspēlē Bērziņu, kurš gūst divus punktus, bet jau nākamajā aizsardzībā Bērziņš nopelna arī nesportisku piezīmi pret Zēbergu. Ātrā pārejā precīzs ir Gulbis, bet tik pat ātri pāriet uzbrukumā arī Ogre, kas trāpa tālmetienu (36:28). Arledžs bloķē Dārgā metienu, bet pēc tam veiksmīgi nospēlē arī aizsardzībā. Diemžēl Dramē netrāpa pustālo un jau ilgāku laiku rezultāts iestrēdzies (36:28). To izkustina Arledžs, kurš trāpa vienu no diviem soda metieniem. Laukumā ir pilnīgi cita spēle. Ventspils ir pilnībā apstādināta, ko panākusi Ogre ar savu sīvo aizsardzību. Dramē nopelna piezīmi pret Magoni, kurš meta tālmetienu, līdz ar to tiek mesti 3 soda metieni, kuri ir precīzi (37:31). Jakovičs trāpa divus soda metienus. Iļjins iemet tālmetienu un pēc tam arī pustālo, samazinot rezultātu starpību vairs tikai līdz + 3punktiem ventspilniekiem (39:36). Lomažs pievieno 40.punktu ventspilnieku kontam no soda metienu līnijas, bet precīzs ir atkal Iļjins.  Ļoti neveiksmīgā 2.ceturtdaļa ventspilniekiem noslēdzas ar rezultātu 40:38. Puslaika pārtraukumā Ventspils komandai jāpārdomā, kā uzlabot savu sniegumu tieši uzbrukumā, jo līdz brīviem metieniem tā arī praktiski neizdevās tikt.

3.ceturtdaļa. Jakoviča un Dramē sadarbība atnes 2 punktus, bet ātri atbild arī Ogre ar 2 punktiem. Pozņaks nopelna 4.piezīmi pret Jakoviču, bet Lomažs trāpa pustālo metienu. Zēbergs trāpa tālmetienu un vairs tikai + 1 ventspilniekiem (44:43). Arī Lomažs atbild ar tālmetienu. Ogre panāk neizšķirtu rezultātu ar tālmetienu (46:46). Gulbis kļūdās nostaigājot, un to izmanto Apsītis, kas izvirza Ogri vadībā  ar tālmetienu (46:49). Ogre turpina ļoti labi strādāt aizsardzībā, piespiežot ventspilniekus kļūdīties. Dārgais apspēlē Gulbi un jau + 5 Ogres komandai (46:51). Dramē trāpa soda metienus. Iļjins turpina svilināt ventspilnieku groza tīkliņu, bet no groza apakšas ar 2 punktiem precīzs ir Bērziņš, pēc Dramē pacīnīšanos zem groza un precīzas piespēles viņam (50:53). Ar tālmetieniem apmainās abas komandas. Vītols izlīdzina rezultātu ar tālmetienu (56:56). Ogrei atkal izdodas gūt 4 punktus pēc kārtas, izvirzot savu komandu vadībā. Jakovičs ātri atgūst 2 punktus pēc caurgājiena, bet Iļjins turpina mest precīzi. Jakovičs atbild ar tālmetienu, bet pēc tam arī trāpa divus soda metienus. Ceturtdaļa noslēdzas ar Ogres pārsvaru 63:65.

4.ceturtdaļa. Vītols trāpa abus soda metienus, izlīdzinot rezultātu (65:65). Bet ātri divi punkti arī Lasenbergam, atkal izvirzot Ogri vadībā. Vītols ir precīzs no pustālās distances, un rezultāts atkal ir neizšķirts. Apsītis trāpa tālmetienu, bet pēc tam arī Pozņaks, kas atkal dod Ogrei + 5. Lomažs nopelna iespēju mest trīs soda metienus, kurus visus arī realizē (70:72). Jakovičs trāpa pustālo, bet precīzs ir arī Pozņaks. Gulbis aizmet garām abus soda metienus, kas neļauj ventspilniekiem izlīdzināt rezultātu, tomēr to izdara Dramē no soda metienu līnijas nākamajā uzbrukumā (74:74). Jakovičs trāpa tālmetienu un + 3 Ventspilij. Arledžs nopelna piezīmi uzbrukumā, ko soda Lasenbergs ar caurgājienu (77:76).  Lomažs atrod Dramē zem groza un 2 punkti ar piezīmi, ko punktā nepārvērš (79:76).  Dārgais iemet tālmetienu, un ir atkal neizšķirts. Lomažs ir precīzs caurgājienā (81:79). Arledžs bloķē Dārgā metienu. Ogre sedz pa visu laukumu, gandrīz piespiežot ventspilniekiem kļūdīties. Piezīme pret Gulbi un no soda metienu līnijas viņš pirmo met garām, bet otrs ir iekšā (82:79). Soda metieni 9 sekundes līdz spēles beigām jāmet arī Sirsniņam. Pirmo met iekšā, bet otrais tiek raidīts apzināti garām. Arledžs pacīnās par bumbu. Ogre turpina sist piezīmes, šoreiz uz soda metienu līnijas nosūtot Arledžu, kuram roka nenodreb un ir precīzs. Ogrei vairs nepietiek laika atspēlēties, un Ventspils uzvar ar rezultātu 84:80, iekļūstot FINAL 4 finālā, kurš turpat Tallinā norisināsies 6. aprīlī, plkst. 20:00.

Rezultatīvākie spēlētāji šovakar bija Ingus Jakovičs ar 22 punktiem, viņam arī 3 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles, Rihardam Lomažam 17 punkti, 5 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. 13 punkti Ūsmanam Dramē, bet 12 punkti Mārim Gulbim.

BK Ventspils pret BK Ogre 84:80 (32:18; 8:20; 23:27; 21:15).

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta – Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils pilsētas dome, LDZ Cargo, VATS, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, VK Tranzīts.