“Ventspils” savā laukumā uzvar ungārus un tiek pie ceļazīmes uz turnīra izslēgšanas spēlēm
22. Janvāris 2020.

Trešdien, 22.janvārī, BK “Ventspils” savā laukumā turpināja cīņu FIBA Eiropas kausā, kur uzņēma Ungārijas komandu EGIS Kormend. Uzvaru svinēja ventspilnieki ar rezultātu 96:81, nodrošinot vietu turnīra izslēgšanas spēlēs. Rezultatīvākais spēlētājs Ronalds Zaķis, kur’s izcēlās ar dubulto rēķinu – 15 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

BK “Ventspils” spēlei gatavojās nepilnā sastāvā. Klāvs Čavars bija palicis laukuma malā, dziedējot traumu. Spēlei pieteikts nebija arī Kristaps Ķilps, bet pārējie spēlētāji bija gatavi cīņai.

Iepriekšējā tikšanās reizē uzvaru ventspilnieki nokārtoja vien pēdējā spēles ceturtdaļā, pārspējot ungārus ar rezultātu 96:76.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj viesi, bet tālāk vārds pieder Zaķim, kurš precīzs no groza apakšas un vēl pievieno vienu precīzu soda metienu. Pirmais komandas tālmetiens sasniedz mērķi Bērziņa izpildījumā. Vēl vienu precīzu tālmetienu pievieno Vītols, bet Vašpuns ir acīgs aizsardzībā, pārtverot bumbu un ātrā pārējā triec to grozā no augšas (11:6). Ungāru komanda pieliek tempu, labi nostrādājot aizsardzībā un organizējot ātrās pārejas, kas šai komandai arī vislabāk padodas. Ventspilniekiem īso izrāvienu izdodas apturēt, kamēr paši pacietīgi sakrāj 9 punktu pārsvaru. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 30:19.

2.ceturtdaļa. Pie punktiem ar caurgājienu tiek Šortss. Pēc brīža Šortss nokārto Vašpunam brīvu tālmetienu, un tas ir precīzs. Aizsardzībā Vašpuns saņem sitienu pa seju, kā rezultātā plūst asinis, tomēr piezīme pret viņu netiek fiksēta. Kormend komanda vēlreiz spēj izmantot ventspilnieku kļūdas, organizējot ātras pārejas. Visockis-Rubenis sasauc savu komandu uz sapulci, kas rezultējas ar Bērziņa caurgājienu un precīzu soda metienu (44:34). Māris Gulbis saņem 3. personīgo piezīmi apšaubāmā situācijā, bet pretinieka soda metieni lido grozam garām. Tikmēr precīzs no tālmetienu līnijas ir Bērziņš, pēc brīža arī Luters (52:40). Bērziņš un Luters labi pastrādā aizsardzībā, atbruņojot pretiniekus soda laukumā (52:40). Gludītis tiek pie sava pirmā punkta, esot precīzam vienā no dieviem soda metieniem.  Puslaiks noslēdzas ar ventspilnieku vadību 53:42.

3.ceturtdaļa. Ventspils ceturtdaļas sākumā turpina iesākto kursu, tiekot pie precīziem metieniem, kā arī labi strādājot aizsardzībā. Situācija mainās ceturtdaļas vidū, kur ungāri pamaina aizsardzību, sagādājot ventspilniekiem grūtības atdot precīzas piespēles un tikt pie rezultatīviem metieniem. Viesiem izdodas samazināt rezultātu vairs tikai līdz 8 punktiem. Ventspils komanda pārvar nelielo vājuma brīdi, sagādājot pretzāles ungāru aizsardzībai. Pēdējās ceturtdaļas minūtēs ventspilnieki atkaro padsmit punktu pārsvaru, bet pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts ir  72:63 mājinieku labā.

1. 4.ceturtdaļa. Jānis Bērziņš trāpa tālmetienu. Precīzi no groza apakšas spēlē Zaķis. Lielisku saspēli nodemonstrē Šortss, kurš nokārto pilnīgu brīvu metienu Jaunzemam zem groza. Kaufmanis beidzot parāda savas snaipera dotības, jo līdz šim spēlē bija klusējis (87:73). Lai gan tieši viņš bija rezultatīvākais spēlētājs abu komandu pirmajā tikšanās reizē, kurā realizēja 5 no 8 izmestiem tālmetieniem. Ungāri ceturtdaļas pēdējās minūtēs atkal izmanto ciešu un pat agresīvu aizsardzību, kas robežojas ar pārkāpumiem, tomēr piezīmes tiek piešķirtas ārkārtīgi reti. Viesiem ir izdevies samazināt rezultāta starpību, vairs tikai līdz 8 punktiem (87:79). Nesportiski tiek nospēlēts pret Gulbi, kurš ir precīzs no soda metienu līnijas, bet pēc tam pats trāpa arī no groza apakšas (93:80). Gulbis pieliek spēlei punktu ar lielisku cīņu no groza apakšas un precīzu soda metienu. Spēle noslēdzas ar rezultātu  96:81, ventspilniekiem jau priekšlaicīgi nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs. Iespējams tieši pēdējā spēle ar Ukrainas klubu BC Kyiv Basket būs cīņa par pirmo vietu apakšgrupā.

Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar 15 punktiem un 11 atlēkušām bumbām bija Ronalds Zaķis, bet pa 14 punktiem pievienoja Jānis Bērziņš un Māris Gulbis.

Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs savā laukumā 25.janvārī, kad uzņems Latvijas Universitātes komandas spēlētājus Pafbet Latvijas Igaunijas līgas spēlē. Savukārt FIBA Eiropas kausa spēle pārceļas uz Nīderlandi, kur 29.janvārī tiks aizvadīta spēle pret Landstedes Hammers.

BK “Ventspils” pret EGIS Kormend 96:81 (30:19; 23:23; 19:21; 24:18).

BK “Ventspils”: Zaķis 15 (11ab), Gulbis 14, Bērziņš 14, Luters 13 (7ab), Vašpuns 12, Šortss 9, Jaunzems 8, Kaufmanis5, Vītols 5, Gludītis 1, Vīksne, Grīnbergs.