“Ventspils” savā laukumā turpina būt nepārspēti Latvijas čempionātā
03. Marts 2018.

Sestdien, 3.martā, BK “Ventspils” savā laukumā tikās ar BK “Jūrmala” komandu. Ventspilnieki visā spēlē bija pārāki un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 82:74.

Komandas pieteikumā atgriezies Maiks Bruševics, kurš bija izlaidis vairākas spēles, dziedējot sejas traumu. Laukumā tā arī viņš nedevās, bet šobrīd jau var cerēt uz drīzu Bruševica pienesumu arī spēlēs. Komandai nevar palīdzēt Bleiks Hamiltons, kurš guvis traumu un jau otro spēli paliek laukuma malā. Viņa vietā komandas pieteikumā ir atgriezies Dāvis Gūtmanis.

Sākumsastāvā laukumā dodas Lomažs, Gulbis, Zaķis, Šķēle un Ubilla.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj Jūrmalas spēlētājs Strēlnieks, bet pēc brīža Zaķis aizlaužas līdz grozam, izcīnot sev un komandai pirmos punktus, pievienojot vēl soda metienu. Pēc brīža Zaķis nopelna divas piezīmes pēc kārtas. Sķēlem padodas lielisks caurgājiens, bet arī jūrmalnieki šodien ir apņēmušies noslēgt katru uzbrukumu ar punktiem. Neveiksmīga aizsardzības epizode un jau 3.piezīme Zaķim. Jūrmalnieki uzbrūk precīzāk, kamēr mājiniekiem neizdodas realizēt savus uzbrukumus, kas ļauj viesiem rezultātā turēties priekšā (7:13). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, pieprasto komandai spēlēt precīzāk aizsardzībā. Freimanis gūst savus pirmos punktus no pustālās distances, bet Barnets apspēlē Jeremanovu ātrajā uzbrukumā (12:15). Ventspilniekiem ir izdevies sakārtot aizsardzību, neļaujot jūrmalniekiem vairs gūt vieglus punktus. Ubillam un Jucikam padodas lieliska sadarbība, pēdējam gūsto punktus. Gulbis izlīdzina rezultātu pēc pustālā metiena, bet pēc brīža aizsardzībā viņš nopelna piezīmi, kas ļauj gūt punktus viesiem no soda metienu līnijas, un tie ir precīzi. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu Jūrmalas komandas labā 17:19.

2.ceturtdaļa. Ventspilnieki iesāk ar pavisam citu enerģiju nekā 1.ceturtdaļu. Māris Gulbis ar īstu niknumu dodas groza virzienā un triec bumbu grozā no augšas. Izskatās, ka Jūrmalas komandu šī epizode ir pilnībā apstulbinājusi, jo neizdodas izmest gala iemetienu, ko pārtver Lomažs, bumba nonāk pie Barneta un 3 punkti (22:19). BK Jūrmalas galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukuma. Šeļakovam izdodas atkarot 2 punktus, bet precīzs ir Freimanis gan no pustālās distances, gan soda metiens. Šķēlem vairākas spīdošas epizodes, gūti punkti no pustālās distances, pārtvertas piespēles un gūti punkti ātrajā uzbrukumā. Tas ļauj komandai sasniegt pat 10 punktu pārsvaru (31:21). Mārtiņam Gulbim neiztur nervi un Oļegs Latiševs momentā piešķir viņam tehnisko piezīmi. Spēle kļūst nokaitēta, ir redzams, ka abas komandas cīnās par katru laukuma centimetru. Pēdējās ceturtdaļas minūtes labāk padodas jūrmalniekiem, kas ļauj viņiem rezultātu samazināt līdz minimumam. Pēdējā sekundē kritienā Gulbim izdodas realizēt 2 punktus, piezīme neseko, bet beidzies ir arī spēles puslaiks. Ceturtdaļa noslēdzas jau ventspilnieku labā 40:37. Pirmajā puslaikā ventspilnieku labā 8 punktus ir guvis Aigars Šķēle, bet BK Jūrmalas rezultatīvākais spēlētājs ir Ervīns Jonāts ar 13 punktiem.

3.ceturtdaļa. Ubilla atklāj 2 puslaika rezultātu ar precīziem 3 punktiem. Šķēles metienu pielabo Zaķis, bet Ubilla uzņemas apspēlēt jūrmalniekus viens pats, un viņam arī tas padodas (48:39). Lomažs pievieno 3 punktus, bet lieliska saspēle sanāk Jakovičam un Ubillam. Pēc brīža izdodas labi nospēlēt aizsardzībā, ko izmanto vēlreiz Ubilla, raidot grozā tālmetienu (56:39). Atgūties izdevies jūrmalniekiem, kuri sadeldē rezultātu, turklāt vienā no epizodē izmanto arī ventspilnieku kļūdu spēlētāju maiņās. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, lai savu komandu nomierinātu un sakārtotu uzbrukumu. Pinetem padodas tālmetiens, samazinot rezultātu jūrmalniekiem līdz -11 (58:47). BK Jūrmala ir sajutusi atkal spēles garšu, gūstot punktus un labi spēlējot aizsardzībā, kas ļauj tuvoties aizsardzībā. Tomēr Barneta un Zaķa sadarbība dod augļus un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 64:54.

4.ceturtdaļa. Ubilla nodemonstrē savas prasmes māņkustībās, kas rezultējas ar skaisti noslēgtu rezultatīvu uzbrukumu. Ventspils komanda cīnās kā lauvas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Barnets gūst punktus kritienā, pēc brīža vēl 2 punktus no pustālās distances (71:54). Ventspils komanda atkal iestrēgst rezultātā, kamēr jūrmalnieki apņēmīgi samazina rezultāta starpību. Uz 1 ventspilnieku punktu jūrmala atbildējusi ar 7 (72:61). Rezultātu izdodas izkustināt Freimanim, kurš gūst punktus no groza apakšas un pievieno vēl soda metienu. Pēdējās trijās spēles minūtēs jūrmalnieki uzsāk nopietnu pakaļdzīšanos. Viesiem izdodas gūt punktus, kamēr ventspilnieku mestās bumbas mērķi nesasniedz (76:70). Ubilla turpina būt precīzs no soda metienu līnijas un 1 minūti līdz spēles beigām +8 (78:70). Arī Lomažs pievieno savu artavu no soda metienu līnijas un spēles uzvarētājs ir noskaidrots. Pēdējās spēles epizodēs sāpīgu kritieni piedzīvo Jakovičs, cīnoties pēc bumbas. Vēlāk gan Jakovičs atdzīst, ka jūtas normāli un visdrīzāk nopietnu seku kritienam nebūs.

BK “Ventspils” komandā rezultatīvākais vīrs ar 21 punktu bija Emanuēls Ubilla. Viņam arī 8 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles. Aigars Šķēle atzīmējās ar 13 punktiem, 3 atlēkušām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm. Pa 10 punktiem Ronaldam Zaķim un Rihardam Lomažam.

Lai arī ventspilniekiem pēdējās spēles bija iestājies neliels vājuma brīdis, tomēr šodien komanda pieradīja, ka ir atguvusies un ir atpakaļ uz cīņas takas. Gatava cīnīties FIBA Eiropas kausā un Latvijas čempionātā! Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs savā laukumā 7.martā, kad tiksies ar Dānijas klubu “Bakken Bears” FIBA Eiropas kausā. Spēles sākums 19:00.