“Ventspils” sasniedz sezonas rekordu līdz šim, pārspējot Tartu ar +55
09. Novembris 2019.

Sestdien, 9.novembrī, BK “Ventspils” savā laukumā uzņēma Igaunijas komandu Tartu Ulikool Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas ietvaros. “Ventspils” komanda sasniedza sezonas rekordu līdz šim, pārspējot Tartu komandu ar +55 jeb rezultātu 93:38. Spēles rezultatīvākais spēlētājs Jānis Bērziņš ar 17 punktiem.

Ventspils komandai nācās šovakar doties laukumā 9 vīru sastāvā. Laukuma malā bija palikuši Mārcis Vītols, Ves Vašpuns un Dāvids Vīksne, kuri visi atlabst pēc traumām. Spēlei pieteikts nebija arī Ronalds Zaķis un spēli vēroja no līdzjutēju rindām. Tomēr visdrīzāk Zaķis dosies līdzi komandai uz Vāciju, kur 13. novembrī gaidāma FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa spēle pret tuvāko pretinieku C apakšgrupā “medi” komandu.

Šajā sezonā ar Tartu Ulikool komandu ventspilniekiem bija pirmā tikšanās. Ja Ventspils komanda turnīra tabulā atrodas 3.vietā ar 6 uzvarām un 1 zaudējumu, tad Igaunijas klubs šobrīd ierindojas 11.vietā ar 2 uzvarām un 4 zaudējumiem.

Sākumsastāvs: Šorts, Ķilps, Bērziņš, Jaunzems, Čavars.

1.ceturtdaļa. Viesi sāk ar 7 punktu izrāvienu, kamēr ventspilnieki palikuši uz 0 punktiem pirmās trīs ar pusi minūtes. Čavars pirmais gūst punktus ventspilnieku rindās – divi punkti no groza apakšas + 1 soda metiens. Pēc brīža Čavars iemet arī trīnīti un vairs tikai -1 (6:7).  Ventspilnieki spēli ir iesākuši mazliet haotiski, nepārliecinoši darbojas uzbrukumā, kas noved pie nepārdomātiem metieniem. Ceturtdaļas noslēgumā mājinieki sakārto savu spēli un iepriecina līdzjutējus ar vairākām skaistām epizodēm. Ķilps gūst 4 punktus pēc kārtas, Šorts nokārto rezultatīvu piespēli Jaunzemam, Čavars aizsūta mājās ar skaistu bloku pretiniekus, bet Šorts nokārto sev ātru un precīzu caurgājienu. Spēle ir izlīdzinājusies, ko rāda arī rezultāta tablo (14:14).  Gulbis nodemonstrē, ka viņš prot lidot vārda tiešajā nozīmē, ātrajā uzbrukumā triecot bumbu grozā no augšas, bet pēc brīža ir precīzs arī no pustālās distances (18:14). Ceturtdaļa noslēdzas ar “Ventspils” nelielu pārsvaru 20:15.

2.ceturtdaļa. Luters arī šajā spēlē priecē līdzjutējus ar savu precizitāti no tālmetienu līnijas. Ķilpam šodien no tiesas ir spēles diena, ļoti veiksmīgi darbojas uzbrukumā, precīzi noslēdzot jau kārtējo uzbrukumu, turklāt produktīvs arī aizsardzībā. Tomēr labi iesāktai spēlei, seko arī neveiksme – Ķilps neveiksmīgi piezemējas, sāpēs satverot kājas potīti un tiek novests no laukuma ar komandas biedru palīdzību. Ventspils nevar atļauties zaudēt vēl vienu spēlētāju, tāpēc cerams, ka spēlei pret Vāciju tomēr Ķilps būs ierindā. Ventspils turpina labi uzņemto kursu 2. ceturtdaļā, kur veiksmīgam uzbrukumam, pievienojuši arī ciešu aizsardzību. Šorts ātrajā uzbrukumā nopelna sev un komandai 2 punktus, tikmēr Gulbis izprovocē pretinieku uz piezīmi no tālmetienu distances. Gulbis ir precīzs 2 no 3 mēģinājumiem un + 25 ventspilniekiem (43:18). Pārsvaru palielina Čavara tālmetiens, bet Šorts ir acīgs aizsardzībā, pārtverot bumbu un noslēdzot ātro uzbrukumu ar precīzu metienu no groza apakšas (48:18). Uz grīdas aizsardzības epizodē sabrūk arī Gulbis, kurš dabūjis triecienu pa seju un pamet spēles zāli, dodoties uz ģērbtuvēm. Pagaidām ventspilnieki paliek 7 vīru sastāvā, ar cerībām, ka vismaz Gulbis atgriezīsies spēlē (48:20) Puslaiks noslēdzas ar Čavara 2 punktiem un rezultātu 52:21. Klāvs Čavars ir rezultatīvākais vīrs BK “Ventspils” rindās pēc 20 nospēlētām minūtēm ar 13 punktiem, bet Tartu komandai Roberts Valge ar 6 punktiem.

3.ceturtdaļa. Labā ziņa – Ventspils turpina uzņemto kursu šajā spēlē un pilda spēles plānu. Ļoti labā ziņa – Ķilps ir atpakaļ ierindā un turpina būt rezultatīvs, pievienojot sev 8. punktu. Jaunzems sev nokārto 6.rezultatīvo piespēli, atdodot to Bērziņam, kurš palicis pilnīgi brīvs zem groza apakšas. Šorts turpina būt rezultatīvs arī no pustālās distances, bet Jaunzems lieliski nospēlē aizsardzībā, piespiežot pretinieku kļūdīties. Pēc tam pats ir precīzs no groza apakšas, bet jau nākamajā uzbrukumā, saņem piespēli no Šorta un vēl 2 punkti, sasniedzot jau + 40  (64:24). Spēles priekšpēdējā ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 69:30.

4.ceturtdaļa. Pie pirmiem punktiem spēlē tiek arī Grīnbergs, esot precīzam no soda metienu līnijas. Līdz ar to visi ventspilnieki ir atzīmējušies ar gūtiem punktiem. Grīnbergs lieliski atrod Bērziņu zem groza, atdodot skaistu piespēli un vēl 2 punkti. Ventspils pēdējā spēles ceturtdaļā spēlē pavisam atbrīvoti, demonstrējot līdzjutējiem skaistas spēles epizodes, kas tiek pavadītas ar skaļām ovācijām. Jaunzems palutina skatītājus ar skaistu bumbas triecienu grozā no augšas, bet pēc Grīnberga fanu pulciņa pieprasījuma, kuri nepagurstoši jau kārtējo spēli skandina “Grīnbergu, Grīnbergu”, Artūrs Visockis-Rubenis, savu vārda brāli sūta laukumā. Ventspils sasnieguši jau 60 punktu pārsvaru  (92:32). Un atliek tikai noskaidrot, kāds būs spēles gala rezultāts. Tā noslēdzas ar rezultātu 93:38.

Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” sastāvā ar 17 punktiem Jānis Bērziņš, viņam ar 12 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles, bet lielisku spēli aizvadīja Klāvs Čavars, kuram 15 punkti, 7 atlēkušās bumbas, 5 bloki un vēl 3 pārtvertas piespēles. 15 punkti arī  Linardam Jaunzemam, viņam arī 9 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles.

Nākamo spēli ventspilnieki Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas spēlē aizvadīs 16.novembrī, kad savā laukumā tiksies ar VEF Rīga komandu. Tā būs abu aizvadītās sezonas čempionu pirmā tikšanās spēle, kas noteikti  būs emocijām pārpildīta. Šī spēle tiks aizvadīta Latvijas valsts dzimšanas dienas noskaņās. Spēles sakums 17:00.

BK “Ventspils” pret Tartu Ulikool 93:38 (20:15; 32:6; 17:9; 24:8).

BK “Ventspils”: Bērziņš 17p/12ab/3ab; Čavars 15p/7ab/5bs, Jaunzems 15p/9ab/6rp, Ķilps 10p/3ab/4rp, Šorts 10p/3rp, Gulbis 8, Kaufmanis 4, Grīnbergs 2

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.