Ventspils samet 100 punktus un izcīna 6.uzvaru
28. Oktobris 2018.

Sestdien, 27.oktobrī, BK “Ventspils” savā laukumā aizvadīja Olybet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas spēli, kur uzņēma Avis Utilitas Raplas komandu. Ventspils komanda uzvarēja ar rezultātu 100:61, izcīnot 6.uzvaru pēc kārtas.

Pirms spēles svinīgi tika sumināts šīs dienas jubilārs Ārons Džonsons, kuram šodien aprit 30 gadi. Savukārt spēlei pieteikti nebija Ronalds Zaķis un Artūrs Grīnbergs.

Sākumsastāvs: Gulbis, Lomažs, Džonsons, Dramē un Arledžs.

1.ceturtdaļa. Spēles pirmajās minūtēs toni nosaka un uzreiz vadību pārņem ventspilnieki, gūstot 8 punktus pēc kārtas. Pirmos 4 punktus Raplas komandai guva leģionārs Havkins. Ventspils turpina veiksmīgi uzbrukt, ceturtdaļas vidū sasniedzot jau 10 punktu pārsvaru (14:4). Štelmahers laukuma sūta arī Blauu, kurš ir atguvies no mikrotraumas un uzreiz tiek pie soda metienu mešanas. Kamēr Raplas komandai punktus ir guvis tikai Havkins, tikmēr ventspilnieki sadala punktu gūšanas iespējas vienlīdzīgi. Turklāt Ventspils komandai padodas gan tālmetieni, gan pustālie, gan arī bumbas triecieni grozā no augšas (22:9). Individuālu meistarību nodemonstrē Bīns, kurš raida grozā bumbu ar eleganto māņkustību no groza otras puses ar āķa metienu (25:9). Ceturtdaļa noslēdzas ar precīzu Freimaņa trejaci 35:17.

2.ceturtdaļa. Dramē veiksmīgi spēlē kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā. Vispirms gūst punktus no groza apakšas, pēc tam izsit bumbu pretiniekiem, ko veiksmīgi pārtver Jurevičus un pats arī realizē tālmetienu (40:19). Jurevičus šodien karsts no tālā distances, īsa laikā realizējot jau 2. precīzu trejaci. Štelmahers laukumā sūta arī mūsu komandas jaunāko dalībnieku Ķilpu, kurš izspēlējot labu kombināciju tiek pie pirmie punktiem no groza apakšas (50:27). Raplas komandai uz brīdi ir izdevies apstādināt Ventspils uzbrukumu, kamēr paši ir guvuši 7 bezatbildes punktu. To palabo Arledžs, kurš gūst punktus no groza apakšas. Pēdējos punktus puslaikā gūst Jakovičs ar tālmetienu, un Ventspils dodas pārtraukumā ar komfortablu + 19 (55:36). Ventspils komandas rezultatīvākie spēlētāji ar 9 punktiem ir Arledžs un Dramē, bet Raplas komandai Mikelsons ar 13 punktiem.

3. ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma apņēmīgāk iesāk viesi, kuri ir guvuši 5 punktus pēc kārtas. Dramē gūst sarežģītus punktus pēc pagrieziena, bet jau nākamajā uzbrukumā pielabo arī Arledža metienu (59:41). 20 punktu pārsvaru atjauno Gulbis ar precīzu pustālo metienu. Lielisku saspēli nodemonstrē Gulbis un Bērziņš, kur pēdējais var netraucēti gūt punktus no groza apakšas (65:46). Jubilārs Džonsons pievieno savai komandai 3 punktus un izvirza vadībā ar ventspilniekus ar 22 punktiem (68:46). Lieliski aizsardzībā nospēlē Bīns, kurš pārtver bumbu un ātra pārejā pats arī realizē 2 punktus no groza apakšas. Neskatoties uz komandas samērā lielo pārsvaru, Štelmahers sasauc savu komandu uz sapulci un kārtīgi norāj par neveiksmēm aizsardzībā. Pēc īsās sapulces uzreiz precīzs no tālmetienu distances ir Jakovičs, bet jau nākamajā aizsardzībā izdodas atstāt savu grozu neiekarotu (73:48). Jakovičs pievieno vēl 3 punktus un sapulce jau jāsasauc jau Raplas komandai (76:48). Bīns nodemonstrē līdz šim skaistāko epizodi, pārtver piespēli, pats dodas ātrajā uzbrukumā un triec bumbu grozā no augšas ar vienu roku. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 80:48.

4.ceturtdaļa. Jurevičus atklāj pēdējās ceturtdaļas rezultātu ar brīvu metienu no groza apakšas. Ķilps nostājas uz soda metienu līnijas, lai izpildītu trīs metienus un visi ir precīzi. Bīns turpina būt rezultatīvs, šoreiz izpildot caurgājienu un sasniedzot + 38 savai komandai. Ķilps precīzs no tālmetienu distances, bet pēc tam lieliski nospēlē arī aizsardzībā. Pēdējās ceturtdaļas intriga – kurš Ventspils komandai iemetīs 100.punktu. Ķilps pieceļ kājās komandas biedrus un zāli, jo lieliski bloķē pretinieku metienu. Lauris Blaus ir tas vīrs, kurš šovakar gūst 100. punktu Ventspils komandai. Spēle noslēdzas ar rezultātu 100:61.

Rezultatīvākais BK “Ventspils” komandā ar 15 punktiem Usmans Drame, viņam arī 10 atlēkušās bumbas. Ingum Jakovičam 13 punkti, bet Mārim Gulbim 12.

BK “Ventspils” : Rapla 100:61 (35:17; 20:19; 25:12; 20:13).