“Ventspils” salauž ogrēniešu pretestību
18. Marts 2017.

BK “Ventspils” savā laukumā aizvadīja kārtējo Olybet Latvijas Basketbola līgas spēli, kurā izcīnīja uzvaru pār BK “Ogres/Kumho Tyre” komandu ar rezultātu 92:85. Rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar 15 punktiem un 7 atlēkušām bumbām Edgaras Žeļonis.

1.ceturtdaļa. Ventspils pieteikumā atkal iztrūkst vairāki spēlētāji. Traumu dēļ malā paliek Kristaps Janičenoks un Aigars Šķēle, kuri abi traumas guva izbraukuma spēlē Jelgavā, tiekoties ar Barons Kvartāls komandu, kā arī Toms Leimanis. Kārlis Muižnieks sākuma sastāvā laukumā sūta Zaķi, Žeļoni, Jakoviču, Ati un Kempbelu. Spēles rezultātu atklāj Žeļonis ar gūtiem diviem punktiem no groza apakšas. Ogrēnieši vadībā izvirzās pēc Zēberga 2+1 gājiena (2:5). Turpinājumā komandas apmainās ar tālmetieniem. Precīzs ir Kempbels un Jakovičš, bet Ogrei tālmetienus realizē Magone un Zēbergs (14:17). Ceturtdaļas vidū laukumā dodas arī Ventspils jaunieguvums O’Braiens. Otrais ceturtdaļas nogrieznis paiet abām komandām apmainoties ar neprecīziem uzbrukumiem, un ceturtdaļa noslēdzas ar neizšķirtu rezultātu (21:21).

2.ceturtdaļa. To atklāj BK “Ogres/Kumho Tyre” spēlētājs Pozņaks ar realizētu caurgājienu un izvirza savu komandu vadībā, vēlāk vēl 3 punktus pievieno Pļavnieks (21:26). Ventspilniekiem pagalam neizdodas uzbrukums, kļūdoties piespēlēs un nerealizējot metienus, ko apņēmīgi izmanto ogrēnieši. Lai arī “Ventspils” uzbrukums ir iestrēdzis, tomēr arī “Ogrei” nekur tālu neizdodas atrauties (27:28). Ates tālmetiens pēc ilgāka laika izvirza vadībā ventspilniekus (30:28), tomēr Sīpoliņam izdodas realizēt 2+1 gājienu, un vadībā atkal Ogre (30:31). Gražulis pacietīgi nospēlē uzbrukumā, pēc tam arī aizsardzībā, pēc kura seko veiksmīgs Kempbela tālmetiens un + 1 Ventspilij (40:39). Tomēr ogrēnieši nepadodas, divi veiksmīgi ātrie uzbrukumi un jau + 4 Ogrei (40:44). Bezatbildes 5 punktus savai komandai gūst Žeļonis (45:46), tomēr sliktā ziņa, ka jau 4. personīgo piezīmi saņem Ate. Ceturtdaļa paiet “Ogres/Kumho Tyre” komandas zīmē, kura noslēdzas ar + 2 viņu labā (45:47).

3.ceturtdaļa. Pēc spēles lielā pārtraukuma ceturtdaļu apņēmīgāk iesāk pretinieki, liekot mūsu 2 punktiem pretī 6 (47:53). Līdz ar to Kārlis Muižnieks spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc nelielās komandas apspriedes pirmos punktus gūst O’Braeins, pēc tam vēl 2 punktus pievieno Dīns, un vairs tikai -2 (53:55). Vēlāk Dīns iemet vēl 2 precīzus soda metienus (55:55), tomēr Pozņakam izdodas 2+1 gājiens un atkal vadībā Ogre. Neapturams ir Dīns, kurš precīzs arī no pustālās distances (57:58). Vadībā ventspilniekus izvirza Gulbis, kurš realizē abus soda metienus (60:58). Skaista saspēle izdodas Dīnam un Žeļonim, no kuriem pēdējais realizē gan metienu no spēles, gan soda metienu (63:60). Tik pat skaita saspēle Kempbelam un Gulbim un vēl 2 punkti ventspilnieku grozā (65:60). Kempbels un Jakovičs sekmīgi noslēdz vairākus uzbrukumus, un pārtraukumā, pirms pēdējās ceturtdaļas, ventspilnieki dodas ar +6 (69:63).

4.ceturtdaļa. BK “Ogres/Kumho Tyre” komanda nedomā padoties un Renārs Magone gūst savai komandai 5 punktus, vēl 2 pievieno Pozņaks. Tomēr precīzi no groza apakšas ir Kempbels un no tālās distances Ate (76:70). Gražulis izpelnās 4. personīgo piezīmi, un precīzs no soda metienu līnijas ir Pozņaks. Bet viņam atbild Jakovičs ar precīzu tālmetienu (79:72). Kempbels atdot filigrānu piespēli uz groza apakšu Gražulim, un vēl 2 punkti pretinieku grozā (81:72). Vairākas neprecīzas piespēles ventspilnieku izpildījumā, kur pretī Ogre liek 2 ātrus un precīzus uzbrukumus, un vairs tikai +5. Dīns turpina dalīt piespēles, šoreiz atkal precīza piespēle Gražulim un 2 punkti, pēc neilga brīža 2+1 pievieno O’Braeins. Vēlāk ar 2 punktiem atbild Pļavnieks, tomēr sekmīgi no groza apakšas ir Ate un Jakovičs, un ventspilniekiem komfortabls + 12 (90:78). Ogres komandai gan izdodas rezultātu starpību samazināt, tomēr visā spēlē uzvaru svin Ventspils komanda.

BK “Ventspils” – BK “Ogre/Kumho Tyre” 92:85 (21:21; 24:26; 24:16; 23:22).

BK “Ventspils”: Žeļonis 15 (7ab), Jakovičs 14 (5ab), Dīns 13, Kempbels 10, Gulbis 9 (5ab); Zaķis 8 (5ab/5rp), Ate 8; Gražulis 8 (7ab); O’Braeins 5 (7ab); Ziediņš 2

BK “Ogre/Kumho Tyre: Pozņaks 23, Magone 21, Zēbergs 15, Pļavnieks 7, Niedra 6, Sīpoliņš 6, Apsītis 5, Atelbauers 2, Kokins 2.