“Ventspils” pārskrien pāri Nīderlandes “Hammers”
19. Decembris 2019.

Trešdien, 18.decembrī, Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisinājās FIBA Eiropas kausa 2.kārtas spēle, kur BK “Ventspils” sacentās ar Nīderlandes komandu “Landstede Hammers”. Ventspilnieki pārliecinoši aizvadīja visas spēles ceturtdaļas un apspēja nīderlandiešus ar rezultātu 111:74. Rezultatīvākais spēlētājs ar 22 punktiem bija Jānis Bērziņš.

Artūrs Visockis-Rubenis beidzot šajā spēlē varēja atviegloti uzelpot, jo komandas sastāvā atgriezušies bija gandrīz visi spēlētāji. Arī Ves Vašpuns, kurš laukumā nebija devies kopš 26.oktobra, dziedējot traumu. Laukuma malā vēla aizvien palika Dāvids Vīksne, bet viņam pievienojās Artūrs Grīnbergs. Īpašu paldies spēles pārtraukumā ventspilnieki pateica Dāvidam Vīksnem par saņemto atzinību basketbolā Latvijā – “Gada piemērs basketbolā”.

Sākumsastāvs: Kaufmanis, Šorts, Luters, Bērziņš, Čavars.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu ventspilniekiem atklāj Čavars, tomēr mājinieki ir iesākuši gausi, vadību atļaujot pārņemt viesiem (2:6). Pirmie Ventspils 6 punkti pieder Čavaram, kurš tos ir realizējis no groza apakšas, kamēr pārējie ventspilnieku metieni krīt garām. Landstedes Hammers komanda piedāvā ventspilniekiem ātru spēles tempu, kuru ventspilnieki nespēj apturēt. Artūrs Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu, atgādinot spēlētājiem par spēles plānu un uzdevumiem. Šāda sapurināšana komandai patiesi noder, jo pilnībā tiek apstādinātas pretinieku ātrās pārejas. Bērziņš gūst punktus pēc caurgājiena, to pašu izdara arī Šorts (10:13). Bērziņš ar pustālo metienu samazina rezultāta starpību vairs tikai līdz -1 punktam. Gulbis, tikko nācis laukumā, realizē metienu pēc pagrieziena, bet pirmais tālmetiens ventspilnieku izpildījumā Bērziņam, kurš izvirza komandu vadībā (19:18). Zaķis nodemonstrē skaistu danku pēc Bērziņa piespēles virs groza. Gulbis vēlreiz izcīna sev divus punktus no groza apakšas, pēc tam arī tālmetiens un jau +8 (26:18). Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 28:23.

2.ceturtdaļa. Kaufmanis nopelna pret sevi nesportisko piezīmi, ko pārvērš divos precīzos soda metienos. Viesi ir precīzi no tālmetienu distances (30:26). Gulbja un Čavara saspēle atnes komandai vēl 2 punktus, izvirzot komandu vadībā ar divcipara skaitli (37:26). Čavars turpina spēlēt lieliski, kurš nepieviļ komandas biedrus, esot precīzam, saņemot piespēles groza apakšā. Bērziņš ir precīzs no tālas pustālās distances. Precīza saspēle sanāk arī otrādi – Čavars noorganizē rezultatīvu piespēli Šortam (43:29). Gludītis ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet Šorts noorganizē sev ātro pāreju ar precīziem 2 punktiem. Puslaiks noslēdzas ar Bērziņa precīzu tālmetienu pēdējā sekundē. Pēc 2 nospēlētām ceturtdaļām ventspilnieki komfortablā pārsvarā 60:36.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma nav mainījies ventspilnieku noskaņojums – jāuzvar un ar pēc iespējas lielāku punktu pārsvaru. Kamēr viesi līdz ceturtdaļas vidum iemetuši vien 2 punktus, ventspilnieki salādē jau 20 punktus. Pret Zaķi tiek nospēlēts nesportiski, un šo viesu kļūdu mājinieki nekautrīgi pārvērš 5 punktos – Zaķa sodmetieni, Gulbja tālmetiens (88:48). Ceturtdaļa noslēdzas ar Ventspils pārsvaru un rezultātu 90:52.

4.ceturtdaļa. Gulbis ceturtdaļu iesāk ar tālmetienu, bet ar to pašu atbild arī viesi. Neskatoties uz Ventspils komandas ļoti lielo pārsvaru, viesi tomēr nepadodas un turpina spēlēt. Līdzjutēji pieprasa 100.punktu ventspilniekiem. “Nu, ja jau prasa”, saka Gludītis un ir precīzs no tālmetienu līnijas (100:69). Šorts sasniedz jau 102 punktu robežu. Laukumā dodas arī Ves Vašpuns lielu līdzjutēju ovāciju pavadīts. Artūrs Visockis-Rubenis laukumā sūta arī Kristapu Ķilpu. Līdzjutējus ar vēl vienu skaistu epizodi spēlē iepriecina Linards Jaunzems, kurš triec bumbu grozā no augšas. Vašpuns noorganizē sev divus punktus ar caurgājienu. Vašpuns tiek vēl pie 2 punktiem no tālas pustālās distances. Līdz ar to tiek pielikts punkts vēl vienai FIBA Eiropas kausa spēlei un uzvarai ar rezultātu 111:74.

Spēles rezultatīvākais vīrs ar 22 punktiem bija Jānis Bērziņš, bet 19 punktus, 9 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles Klāva Čavara kontā. 16 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles Timotijam Šortam, tik pat punkti arī Mārim Gulbim, viņam arī 1 atlēkušā bumba un 2 rezultatīvas piespēles.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs izbraukumā Ogrē, kur 21.oktobrī tiksies Pafbet Latvijas Igaunijas līgas ietvaros pret BK “Ogres” komandu, kura šajā sezonā vēl nav izjutuši zaudējuma garšu.

BK “Ventspils”: Landstede Hammers Zwolle 111:74 (28:23; 32:13; 30:16; 21:22).
BK “Ventspils”: Bērziņš 22, Čavars 19, Šorts 16, Gulbis 16, Kaufmanis 13, Gludītis 9, Zaķis 8, Vašpuns 4, Jaunzems 2, Luters 2, Vītols, Ķilps.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.