Ventspils paklūp Bagatska priekšā
07. Janvāris 2020.

Otrdien, 7.janvārī, Olimpiskā centrā “Ventspils” valdīja patīkama atmosfēra. Ventspilnieki bija satikušies uz basketbola spēli pirmo reizi Jaunajā 2020. gada, bet diemžēl BK “Ventspils” nācās savs līdzjutējus sarūgtināt, jo FIBA Eiropas kausa spēlē piedzīvoja zaudējumu Ainara Bagatska Ukrainas komandai “Kyiv Basket”, piekāpjoties ar rezultātu 78:81. Visā spēlē ar 14 punktiem rezultatīvākais vīrs bija Ronalds Zaķis.

BK “Ventspils” uz spēli bija ieradušies optimālā sastāva. Laukuma malā bija Kristaps Ķilps, kurš guvis savainojumu un Dāvids Vīksne. Cita aina pavērās Ukrainas komandai, jo bija palikuši bez sava komandas līdera – saspēlēs vadītāja Keisija Šeperda, kuram tika veikta operācija. Ukraiņiem arī bija jāpārdzīvo grūts pārbrauciens, tomēr laukumā komanda devās ar lielu apņēmību, izcīnot uzvaru, kas, kā vēlāk Ainars Bagatskis atzīsies preses konferencē, darot viņu patiesi lepnu par savu komandu.

Sākumsastāvs: Vašpuns, Vītols, Gulbis, Luters, Čavars

1.ceturtdaļa. Rezultātu atklāj Ves Vašpuns, kurš ir precīzs no pustālās distances. Pēc tam elegantu saspēli nodemonstrē duets Vītols- Čavars, kur pēdējais ir precīzs no groza apakšas. Pēc brīža arī Vītols ir precīzs divas reizes pēc kārtas. Tikmēr viesi punktus ir guvuši soda metienu līnijas, tālās distances un labi pacīnījušies arī par atlēkušām bumbām (8:7). Ves Vašpuns pēdējā uzbrukuma sekundē ir precīzs no tālās distances, kamēr viesi atbild ar 2 punktiem no groza apakšas apspēlējot Šortsu. Vašpuns sajutis spēles garšu, realizējot jau savu 8.punktu no groza apakšas (13:10). Gulbis nopelna nesportisko piezīmi, kas par laimi ventspilniekiem maksā tikai 1 precīzu soda metienu. Vašpuns šoreiz savā statistikas ailē piezīmē rezultatīvu piespēli (kopumā spēlē viņš atdos 4 rezultatīvas piespēles, tik pat piespēļu arī Mārcim Vītolam, bet visā spēlē ventspilnieki ar rezultatīvam piespēlēm dalīsies tikai 10 reizes), Ronaldam Zaķim brīvam zem groza triecot bumbu grozā no augšas (15:10). Zaķis pievieno  vel 2 punktus, apspēlējot ukraiņu centru Petrovu. Jaunzems, tikko nācis laukumā, pielabo Zaķa metienu un tiek pie pirmajiem punktiem spēlē. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 21:20.

2.ceturtdaļa. Bērziņš veiksmīgi nostrādā aizsardzībā, bloķējot pretinieku metienu, pēc tam realizē arī tālmetienu. Jāatzīst, ka tas bija viens no diviem iemestiem trīspunktniekiem visā spēlē ventspilnieku izpildījuma no 16 izmestiem metieniem. Ainars Bagatskis vēlāk preses konferencē atzīs, ka tāda arī bijusi galvenā spēles taktika – neļaut uzbrukt ventspilniekiem no tālās distances. No groza apakšas pie punktiem tiek arī Čavars, ko izcīna divcīņā, bet pēc tam pievieno arī tālu pustālo metienu (30:22). Vašpuna un Čavara saspēle atnes vēl 2 punktus, un ventspilnieki izvirzās vadībā ar +8, kas liek Bagatskim pieprasīt minūtes pārtraukumu (34:26). Pēc ilgāka sausuma perioda ventspilniekiem rezultātu izkustina Vītols ar pustālo metienu. Puslaika pēdējās minūtes izdodas labāk nospēlēt mājinieki, noslēdzot to ar rezultātu 45:38. Pēc pirmām 20 nospēlētām minūtēm rezultatīvākais spēlētājs ir Mārcis Vītols ar 11 punktiem.

3.ceturtdaļa. Viesi iesāk ar kļūdu, ko punktos pārvērš Bērziņš. Jānis veiksmīgi pielabo arī Vītola tālmetienu, pacīnoties par vietu zem pretinieku groza. Pie punktiem tiek arī Luters, apspēlējot pretinieku divcīņā. Čavars lieliski nospēlē aizsardzībā, bloķējot pretinieku metienu, liekot piecelties kājās līdzjutējiem. Vītols veiksmīgi nospēlē aizsardzībā, pārtverot bumbu un izprovocējot pret viņu pārkāpt nesportisku piezīmi. Vītols ir precīzs no soda metienu līnijas, bet pēc tam 2 punktus pievieno arī Šortss (57:48). Viesi atbild ar tālmetienu, bet pēc tam vēl 2 punkti ātrā uzbrukuma, īsā laikā atspēlējot 5 punktus (58:53). Visockis-Rubenis sasauc savu komandu uz sapulci. Petrovs trāpa savu trešo tālmetienu, bet pēc brīža vēl 2 punkti viesu izpildījumā, samazinot rezultātu starpību vairs tikai līdz 2 punktiem. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 62:60.

4.ceturtdaļa. Viesiem izdodas izvirzīties vadībā pēc sekmīga 2+1 uzbrukuma (62:63). Viesi ir pārņēmuši vadību, spēles taktikā izvēloties – pacietību.  Veiksmīgi izspēlē savas kombinācijas un realizē metienus, sagādājot problēmas arī ventspilniekiem uzbrukumā. Situāciju uzlabo Šorts, kurš ir precīzs no pustālās distances (66:69). Pēc brīža precīzs ir arī Vašpuns. Savukārt Čavars nobloķē Petrova kārtējo mēģinājumu trāpīt tālmetienu, tomēr to izdara Krutovs. Vašpuna un Čavara saspēle nes augļus arī šoreiz, bet pēc brīža Kaufmanis izlīdzina rezultātu ar caurgājienu (72:72). Petrovs trāpa tālmetienu, atstājot ventspilniekus ar -3 pusotru minūti līdz spēles beigām (72:75). Kaufmanis izlīdzina rezultātu ar tālmetienu. Cīņā par atlēkušo bumbu zem sava groza, piezīmi nopelna Luters, tā viņam ir ceturtā piezīme, bet komandai piektā. Soda metienos ir precīzs tikai viens. Ventspils komanda netrāpa savu metienu uzbrukuma, toties Vašpuns nopelna piezīmi aizsardzībā, kas pārvēršas 2 precīzos soda metienus un -3 ventspilniekiem (75:78). Vašpuns nopelna tiesības stāties uz soda metienu līnijas, realizējot abus (77:78). Bagatskis pieprasa minūtes pārtraukumu, lai pēdējās 12 sekundes nospēlētu Kijevas komandas zīmē. Ventspils komandai izdodas nopelnīt sev iespēju būt precīziem no soda metienu līnijas, ko viņi arī izdara (77:80). Kaufmanis trāpa vienu no diviem soda metieniem, otru metot garām, tomēr ventspilnieki par ātru ieskrien soda metienu zona un  bumba tiek atdota pretiniekiem. Atkal soda metieni viesiem, kur viens krīt iekšā, bet otrs garām.   Diemžēl pēdējo sekunžu tālmetiens Kaufmanim nesasniedz mērķi, un ventspilnieki piedzīvo pirmo zaudējumu FIBA Eiropas kausa spēlē, piekāpjoties Ukrainas vienībai ar rezultātu 78:81.

Rezultatīvākais spēlētājs visā spēlē ventspilnieku rindās ar 14 punktiem un 5 atlēkušām bumbām bija Ronalds Zaķis. 13 punktus pievienojas Mārcis Vītols, viņam arī 2 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. Savukārt Klāvs Čavars izcēlās ar 12 punktiem, 10 atlēkušām bumbām un 5 bloķētiem metieniem.

BK “Ventspils” pret BC Kyiv Basket: 78:81 (21:20; 24:18; 17:22; 16:22).

BK “Ventspils”. Zaķis 14, Vītols 13, Čavars 12, Vašpuns 10, Kaufmanis 8, Bērziņš 7, Šortss 6, Luters 3, Gulbis 3, Janzems , Grīnbergs, Gludītis.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.