Ventspils no Igaunijas brauc mājās ar uzvaru
23. Novembris 2019.

Sestdien, 23.novembrī, BK “Ventspils” devās uz Igauniju, lai Pafbet Latvijas Igaunijas līgā aizvadītu spēli pret Raplas komandu Avis Utilitas. Ventspils svinēja uzvaru ar rezultātu 91:69. Tā ventspilniekiem bija 8 uzvara 10 aizvadītās spēlēs. Klāvs Čavars bija rezultatīvākais vīrs spēlē ar 17 punktiem.

BK “Ventspils” uz Igauniju nedevās pilnā sastāvā. Mājās palika Ronalds Zaķis un Kristaps Ķilps. Joprojām laukumā nevar doties Vess Vašpūns, Mārcis Vītols un Dāvids Vīksne.

Sākumsastāvs: Šorts, Luters, Gludītis, Bērziņš, Krūmiņš.

1.ceturtdaļa. Robi komandas sastāva ienes korekcijas arī sākumsastāvā, kur laukumā tiek sūtīts Reinis Krūmiņš – BK “Ventspils” junioru komandas “Ventspils augstskola” spēlētājs, kurš izsaukts uz lielo komandu. Luters atklāj rezultātu ventspilniekiem ar precīzu tālmetienu pēc Šorta piespēles. To pašu paveic arī Gludītis, turklāt divas reize pēc kārtas. Mājinieki atbild ar tādu pašu smago artilēriju, trāpot savus metienus no spēles (9:9). Raplas komanda panāk nelielu izrāvienu, kamēr ventspilnieki nespēj paši realizēt savus metienus. Tomēr nelielais vājuma mirklis tiek pārvarēts. Gulbim izdodas realizēt metienus no groza apakšas un pēc tam vēl noslēgt ar precīziem soda metieniem. Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu viesu pārsvaru 24:23.

2.ceturtdaļa. Ventspils spēles 2.ceturtdaļu iesāk ar pavisam citu enerģiju, izskatās, ka beidzot komanda ir iespēlējusies un uzņem apgriezienus. Viesiem padodas lielisks izrāviens, panākot 32:25, kas nepatīk Raplas komandai un tiek pieprasīts minūtes pārtraukums. Luters lieliski nodemonstrē aizsardzības iemaņas, pilnībā nosedzot mājinieku centra spēlētāju Glenu, turklāt vēl izcīnot atlēkušo bumbu. Ventspils komandai izdodas nospēlēt lielisku kombināciju, kur Jaunzems zem groza atdot piespēli Luteram un viegli 2 punkti (34:27). Šortam izdodas izkārtot 4 punktus, vispirms trāpa pats pustālo metienu, pēc tam rezultatīva piespēle Čavaram, un viņš nokārto solo  gājienu līdz grozam. Čavars paveic lielu darbu uzbrukumā, kur caur viņu tiek izspēlētas kombinācijas, un viņš nepieviļ to noslēgumos, gūstot punktus. Tik pat produktīvs ventspilnieku centrs ir arī aizsardzībā, kur apturējis pretinieku darbību zem groza, neļaujot realizēt metienus. Kaufmanis ātra uzbrukumā ir precīzs pēc Gulbja piespēles (45:34). Jau nākošajā uzbrukumā Kaufmanis nelaiž garām iespēju realizēt savu “Kaučas metienu”, un tas ir precīzs. Pēc 20 nospēlētām minūtēm, Ventspils pārtraukumā dodas ar 14 punktu pārsvaru un rezultātu 48:34. Rezultatīvākais ventspilnieku rindās Māris Gulbis, kurš realizējis 10 punktus.

3.ceturtdaļa. Šorts sāk ar tālmetienu, ko papildina Čavara precīzie soda metieni. Luters ar tālmetienu sasniedz 20 punktu pārsvaru (56:36) . Čavars turpina cementēt groza apakšu, veiksmīgi spēlējot aizsardzībā. Viņam tik pat cītīgi palīdz arī Gulbis, kurš pamanās pārtvert bumbas, atdot rezultatīvas piespēles un gūst punktus arī pats. Precīzi noslēdzas arī Šorta un Gulbja sadarbība, kas atnes vēl 2 punktus komandai, pēc kura Raplas komandas galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Ventspils komandai ir iestājies neliels vājuma brīdis, kura laikā nespēj  realizēt metienus no spēles. Jaunzems arī trāpa tikai  1 no 4 izmestiem soda metieniem, kamēr mājinieki sametuši 6 bezatbildes punktus (63:48). Krīze pārvarēta pateicoties Šorta un Gulbja veiksmīgām darbībām, kuri labi strādā aizsardzībā un realizē savus metienus. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 69:51.

4.ceturtdaļa. Raplas komanda sākusi ceturtdaļu ar ciešu aizsardzību, kas ilgāku laiku apturējusi ventspilnieku uzbrukumu. To salauž Bērziņš, kurš ir precīzs no tālmetienu līnijas. Čavars pievieno 2+1, tomēr mājinieki tos pašus punktus atkaro ar tālmetienu. Čavara un Lutera saspēle atnes vēl 2 punktus, ļaujot ventspilniekiem turēties drošā rezultāta attālumā (77:59). Luters demonstrē lielu cīņassparu. Aizmetot garam savu tālmetienu, pats pacīnās par atlēkušo bumbu, atrod zem groza brīvu Bērziņu, kurš sekmīgi realizē metienu. Artūrs Visockis-Rubenis laukumā sūta Reini Krūmiņu. Ventspils droši soļo pretī savai kārtējai uzvarai Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā, noslēdzot spēli ar rezultātu 91:69.

Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar 17 punktiem, 6 atlēkušām bumbām un 2 rezultatīvām piespēlēm bija Klāvs Čavars. Gulbis pievienoja 16 punktus, kā arī 6 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles. Jānim Kaufmanim 15 punkti, 2 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles. Raiens Luters izcēlās ar “doubl-doubl” – 14 punkti un 10 atlēkušās bumbas. 13 punkti TJ Šorta kontā, viņam arī 4 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs izbraukumā Kosovā, kur tiksies ar vietējo Sigal Pristina komandu FIBA Eiropas kausa ietvaros. Tā būs noslēdzoša spēle 1.kartā. Ventspilnieki jau ir nodrošinājuši 1.vietu C apakšgrupā un iekļūšanu 2.kārtā, neatkarīgi no spēles rezultāta Kosovā. Spēle paredzēta 27.novembrī plkst. 20:00 pēc Latvijas laika.

Avis Utilitas Rapla vs BK Ventspils 69:91 (23:24; 11:24; 17:21; 18:22).

BK “Ventspils”: Čavars 17, Gulbis 16, Kaufmanis 15, Luters 14, Šorts 13, Bērziņš 7, Gludītis 6, Jaunzems 3, Krūmiņš.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.