“Ventspils” nespēlēs Čempionu līgā un atvadās no leģionāra Teita
29. Septembris 2019.

Svētdien, 29.septembrī, BK “Ventspils” savā laukumā aizvadīja FIBA Basketbola Čempionu līgas kvalifikācijas 2.kārtas atbildes spēli pret Ungārijas klubu “Falco” un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 55:73. BK “Ventspils” Ungārijas klubam piekāpās abās spēlēs ar kopējo rezultātu 124:148 un nekvalificējās FIBA Basketbola Čempionu līgas pamatturnīram.

Pirmajā spēlē izbraukumā ventspilnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu, tāpēc šovakar bija spēle jāsāk no -6 pozīcijām.

Ventspils komanda spēlei bija gatava pilnā sastāvā, izņemot leģionāru Džeilonu Teitu, ar kuru ir pārtraukta turpmākā sadarbība, un amerikāņu basketbolists vairs turpmāk nepārstāvēs BK “Ventspils” komandu.

Sākumsastāvā: Vītols, Vašpuns, Bērziņš, Luters un Čavars.

1.ceturtdaļa. Rezultātu atklāj viesi, Redika personā, bet ventspilnieki atbild ar Lutera tālmetienu. Precīzi no tālmetienu līnijas ir arī viesi, tikmēr Čavars tiek pie 2 punktiem no groza apakšas (5:6). Ventspils komandas spēlētāji vairākkārtīgi turpina uzbrukt no tālās distances, tomēr nesekmīgi. Veiksmīgi aizsardzībā darbojas Bērziņš, kurš efektīgi bloķē pretinieka metienu. Arī Čavars efektīgi bloķē pretinieku, bet 2 punkti Bērziņam ar elegantu caurgājienu (9:6).  Viesiem izdodas atspēlēt 4 punktus pēc neveiksmīgām ventspilnieku darbībām uzbrukumā, kur tika pārtvertas bumbas, un ātras pārejas ar sekmīgiem noslēgumiem ungāru izpildījumā (9:10). Zaķis atspēlē 2 punktus, izvirzot atkal ventspilniekus vadībā. Zī turpina būt precīzs no tālmetienu līnijas, bet pēc brīža vēl 2 punkti arī no Bērziņa (16:10). Zaķis pievieno vēl 2 punktus no groza apakšas, bet pēdējā sekundē tālu tālmetienu iemet viesi, un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 18:13.

2.ceturtdaļa. Ventspils sāk ar 2 piezīmēm aizsardzībā pēc kārtas, tikmēr viesiem izdevies atkarot 4 punktus. Ventspils komandai rezultātu izkustina Vašpuns, kurš ir precīzs vienā no soda metieniem (19:17). Viesi izlīdzina rezultātu ar skaistu bumbas triecienu grozā no augšas, tomēr 3 punktus realizē Kaufmanis no tālās distances. Arī Luters nodemonstrē skaistu danku (24:21). Ventspils uzbrukums atkal iestrēgst, to izmanto viesi un gūst 4 punktus pēc kārtas. Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu. Ventspils turpina pieļaut kļūdas uzbrukumā (visā spēle ventspilnieki kļūdīsies 20 reizes), neprecīzi atdodot piespēles un uzbrukt ar zemu precizitāti. Ķilpam izdodas labi pārtvert piespēli, tomēr metienu realizēt neizdodas. Luters kļūdās aizsardzībā, kas maksā ventspilniekiem 2 precīzus soda metienus (24:27). Vītols izlīdzina rezultātu ar tālmetienu, bet viesi atkal izvirzās vadībā ar precīzu pustālo metienu. Vašpuns ar spēku uzlauž pretinieku aizsardzību un nopelna Lavem 4.personīgo piezīmi. Vašpuns realizē divus punktus un vēl pievieno soda metienu. Tomēr viesiem izdodas atkarot 2 punktus un pārtraukumā doties ar nelielu pārsvaru 30:31. Pēc 20 nospēlētām minūtēm rezultatīvākais ar 7 punktiem Ventspils komandā ir Ronalds Zaķis, bet viesiem ar 10 punktiem Rediks.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma Ventspils iesāk ar veiksmīgu aizsardzību, kas ļauj ātrajā uzbrukumā doties Vašpunam, tomēr viņš pie punktiem netiek un arī nopelnīto piezīmi precīzos soda metienos nepārvērš. Vītols trāpa tālmetienu, izvirzot ventspilniekus vadībā (33:31). Vītols turpina būt aukstasinīgs un trāpa tālmetienu vēlreiz. Pirmos punktus pēc pārtraukuma gūst arī viesi, bet precīzs ir arī Bērziņš pēc caurgājiena. Vītols ceļ kājās halli, jo vēlreiz trāpa tālmetienu (41:33). Okorns nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Viesiem izdodas atspēlēt 3 punktus (41:36). Vašpuns trāpa tālu pustālo, kas atkal dod pozitīvu bilanci ventspilniekiem +7. Īsā laikā tomēr viesiem izdodas atspēlēties. Tas izdodas atkal uz ventspilnieku pašu nedisciplinētības uzbrukumā, kurā pieļauj kļūdas, atdodot piespēles. Redikam izdodas apspēlēt Čavaru un izvirzīt viesus vadībā (43:44). Kļūdu sērija ventspilniekiem turpinās, atkal neveiksmīgi atdota piespēle rezultējas ar atdotu bumbu pretiniekiem, turklāt Ķilps vēl pamanās nevainīgā situācijā ar bumbu rokās izkāpt aiz gala līnijas. Vītols beidzot izkustina rezultātu ar precīziem soda metieniem (45:44). Ceturtdaļa noslēdzas ventspilniekiem pagalam neveiksmīgi ar rezultātu 45:48, kas nozīmē, ka jāatspēlē 9 punkti.

4.ceturtdaļa. Viesi turpina ar vēl 4 punktiem, kamēr ventspilnieki turpina mest garām, iekrājot pamatīgus mīnusus (45:52). Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu, tomēr pēc tā uzreiz piezīmi uzbrukumā nopelna Vašpuns. Viesi jau sasnieguši 10 punktu pārsvaru spēlē un vēl 6 ņem līdzi rezervē no iepriekšējās spēles, kad atlikušas vairs tikai 8 minūtes ko spēlēt (45:55). Jaunzems tiek pie pirmiem punktiem spēlē, bet pēc brīža veiksmīgi nospēlē arī aizsardzībā. Punktus gūst arī Luters (49:55), tomēr viesi spēlē pārliecinoši un brīvi, ejot pretī savai uzvarai arī šajā spēlē.

Spēle noslēdzas ar rezultātu 55:73, un šajā sezonā BK “Ventspils” Latviju nepārstāvēs FIBA Basketbola Čempionu līgā, tomēr plāno piedalīties FIBA Eiropas Izaicinājuma kausā.

Rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās bija komandas kapteinis Mārcis Vītols, kurš guva 14 punktus un izcīnīja 3 atlēkušās bumbas. Pa 9 punktiem Ronaldam Zaķim un Jānim Bērziņam.

BK “Ventspils”: Vītols 14, Bērziņš 9, Zaķis 9, Luters 7, Vašpuns 7, Kaufmanis 3, Gulbis 2, Čavars 2, Jaunzems 2, Ķilps, Grīnbergs, Vīksne.

Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs izbraukumā Liepājā, kur 2.oktobrī tiksies ar BK Liepājas komandu, uzsākot dalību Pafbet Latvijas Igaunijas līgā.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN.