lven
Jaunumi
“Ventspils” Latvijas Basketbola līgas finālu sāk ar zaudējumu
05. Maijs 2019.
Dalīties:

Svētdien, 5.maijā, Olimpiskajā centrā “Ventspils” sākās Olybet Latvijas Basketbola līgas čempionāta fināls, kur BK “Ventspils” savā laukumā uzņēma VEF Rīga. Ventspilnieki atradās vadībā spēles trīs ceturtdaļas, tomēr VEF komandai izdevās lauzt spēli pēdējā ceturtdaļas nogrieznī un uzvarēt visā spēlē ar rezultātu 75:81, izvirzoties sērijā vadībā ar 0:1. Sērijas nākamā spēle jau norisināsies Arēnā Rīga 8.maijā plkst. 20:00.

“Ventspils” komanda šodien laukumā devās savā labākajā sastāvā, beidzot palīdzēt komandai varēja arī Ārons Džonsons. Savukārt vefiešiem ierindā atgriezies arī Mareks Mejeris, kurš arī atguvies pēc deguna traumas.

Pirms spēles svinīgā ceremonijā pie Olimpiskā centra “Ventspils” griestiem tika pacelts Olybet Latvijas Igaunijas līgas čempionu karogs, kas ir vēl viena trofeja BK “Ventspils” vēstures ierakstā.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj Ventspils, kad zem groza Zeku apspēlē Ronalds Zaķis. Pēc tam tālmetienu pievieno Gulbis un tālu pustālo metienu Arledžs. VEF atbild ar Ausēja 2 punktiem (7:2). Gulbis turpina lieliski. Šoreiz pacīnās par atlēkušo bumbu un ir precīzs no groza apakšas, pievienojot vēl arī soda metienu. Lielisks komandas darbs aizsardzībā, ātrā pārejā Jakovičam un Lomažam saspēlējoties, pēdējam 2 precīzi punkti (12:2). Ventspilnieku uzbrukums uz brīdi ir iestrēdzis, rīdziniekiem atspēlējot ātrus 4 punktus, tomēr Gulbis izjauc vēl vienu precīzu metienu, bloķējot pretiniekus. Laukumā dodas arī Džonsons, kurš bija izlaidis vairākas spēles traumas dēļ un uzreiz izkārto sev arī precīzu caurgājienu (15:6). Dramē saņem labu piespēli no Vītola groza apakšā, un viņš ir precīzs. VEF Rīga īsā laikā atspēlē 6 punktus, jo precīzus tālmetienu grozā raida Mejeris un pēc tam arī Durhams. Štelmahers uzreiz pieprasa minūtes pārtraukumu, tomēr lielas korekcijas vairs spēles zīmējumā tas neievieš, un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 17:12.

2.ceturtdaļa. Mejeris sāk ar 2 punktiem no groza apakšas, pieliekot klāt vēl soda metienu. Lomažs nokārto sev caurgājienu, bet Durrhams trāpa tālmetienu (19:18). Situāciju glāb Lomažs, kurš atstāts nepamanīts zem groza un viegli 2 punkti. Dramē nopelna savu 3. piezīmi un tiek nosēdināts uz rezervistu soliņa. Zaķis pacīnās par atlēkušo bumbu un trāpa āķa metienu, tomēr precīzi ir arī pretinieki, rezultāta starpību atstājot nemainīgu + 3 ventspilniekiem (25:22). Zaķis nodemonstrē efektīgu danku, bet Arledžs met precīzi no tālmetienu līnijas (30:24). Zaķis vēlreiz apspēlē Zeku un izvirza savu komandu vadībā ar + 8. Džonsons pašaizliedzīgi nostāv aizsardzība pret Mejeri, kurš met garām. Par to neapmierināts ir Gailītis, kurš burtiski apstādina spēli un saņem par to tehnisko piezīmi. Lomažs precīzs soda metienā, bet Džonsons izkārto sev brīvu caurgājienu (37:27). VEF komandai atkal padodas 4 bezatbildes punktu gājiens, ar ko neapmierināts ir Štelmahers, pieprasot minūtes pārtraukumu (37:31). Arledžs pieceļ halli kājās ar fantastiski bloķētu metienu, tikmēr Jakovičs trāpa tālmetienu. Puslaikā ventspilnieki dodas ar + 9 pārsvaru 40:31. Pēc pirmām 20 nospēlētām minūtēm rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar 10 punktiem ir Ronalds Zaķis, bet VEF Rīga komandai ar 11 punktiem Mejeris.

3.ceturtdaļa. Jakovičs sāk ar tālmetienu. Gražulis nodemonstrē efektīgu danku, atnesot savai komandai 2 punktus, bet ar tik pat punktiem atbild arī Jakovičs no pustālās distances (45:35). Ventspils uzbrukums atkal iestrēdzis, turklāt paši pieļauj neuzmanīgas kļūdas, kas ļauj vefiešiem atkal pietuvoties rezultātā (45:39). Gulbis trāpa sarežģītu pustālo metienu, bet ar to pašu atbild Gražulis (47:43). Spēle turpina saglabāt augstu spēles tempu, kas ventspilniekus ir mazliet nogurdinājis. VEF komandai ir izdevies pietuvoties tikai līdz – 2 (47:45). Štelmahers sasauc savējos uz sapulcīti jau otro reizi šajā ceturtdaļā. Džonsonam un Lomažam izspēlē kombināciju, kur Rihards ir precīzs no tālās distances, bet ar to pašu atbild aŗī Ate. Ātrā pārejā 2 punkti Lomažam pēc Džonsona piespēles, bet Ate izlīdzina rezultātu ar pārtvertu piespēli un ātru pāreju (52:52). Vītols trāpa sarežģītu tālmetienu. Zaķis noslēdz ceturtdaļu ar precīzu āķa metienu un tā noslēdzas ar rezultātu 58:56.

4.ceturtdaļa. VEF sāk ar tālmetienu un izvirzās vadībā, bet rezultātu izlīdzina Jakovičs ar vienu precīzu soda metienu. VEF turpina pārliecinoši, sekmīgi noslēdzot uzbrukumus, kamēr ventspilnieki ir pilnībā nosegti un netiek pie brīviem metieniem. VEF jau ir sasniedzis 7 punktu pārsvaru, un Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Lomažs kritienā trāpa 2 punktus (61:66), bet Gulbis trāpa tālmetienu. Durhams trāpa tālmetienu, bet precīzs ir arī Džonsons, tiesa, tikai ar 2 punktiem. Arledžs vēlreiz bloķē pretinieku metienu. Mejeris atkal ir precīzs no pustālās distances, bet trāpa arī Džonsons tālmetienu. Kozijs arī precīzs no tālās distances, kas ļauj VEF turēties vadībā (69:76). Diemžēl ventspilniekiem vairs nepadodas nekas, jo pilnībā apstādināts viņu uzbrukums, kamēr VEF ir precīzs un izvirzījies vadībā jau ar + 9 (69:78). Jakovičs trāpa tālmetienu, bet laika ir pavisam maz, lai glābtu šo spēli. Jakovičs vēl trāpa trīs soda metienus. Palikušas vēl 26 sekundes, Gailītis pieprasa minūtes pārtraukumu, jo vefiešiem uzbrukums. Izdodas piespiest Atem kļūdīties, tomēr Jakovičs vairākas reizes met garām tālmetienus. Ventspils pirmajā fināla spēlē piekāpjas VEF Rīga ar rezultātu 75:81. Nākamā spēle izbraukumā 8.maijā, kad Arēnā Rīgā norisināsies sērijas 2. spēle. Šobrīd fināla sērija līdz četrām uzvarām ar 0:1 vadībā atrodas VEF Rīga.

Ventspils rindās ar 17 punktiem rezultatīvs Rihards Lomažs, viņam arī 4 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles, bet 15 punktus pievienoja Jakovičs, kuram arī 5 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles.

BK “Ventspils” pret VEF Rīga 75:81 (17:12; 23:19; 18:25; 17:25)

Visas ziņas
Galerija ( 47 )
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
Tuvākās spēles

Visas tiesības rezervētas. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz bkventspils.lv ir obligāta.
Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966
Sadarbības un reklāmas jautājumi, informacija medijiem: E pasts: info@bkventspils.lv
Tālrunis/fakss + 371 63621966
Privātuma politika

Izstrāde: BRIGHT
Lietojot bkventspils.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku
Piekrītu