“Ventspils” kļūst par Olybet Latvijas Igaunijas līgas čempioniem!
06. Aprīlis 2019.

Sestdien, 6.aprīlī, BK “Ventspils” Tallinā noslēdza pirmo Olybet Latvijas Igaunijas basketbola līgas turnīru kā čempioni, fināla spēlē apspēlējot VEF Rīga komandu ar rezultātu 102:80. Ventspilnieki kļuva arī par šī turnīra regulārās sezonas uzvarētājiem.  Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Rihards Lomažs, kurš šajā mačā bija rezultatīvākais vīrs ar 26 punktiem un 5 rezultatīvām piespēlēm.

Roberta Štelmahera trenētie ventspilnieki līdz finālam izcīnīja 30 uzvaras pēc kārtas, tai skaitā divreiz apspēlēja Rīgas klubu – 13. oktobrī viesos ar 90:89 un 29. decembrī mājās ar 61:59. Zaudējuma rūgtumu ventspilnieki piedzīvoja tikai vienreiz – pašā pirmajā sezonas spēlē, piekāpjoties Kalev/Cramo komandai.

Lai saņemtu tiesības virs savām galvām pacelt čempionu kausu, vispirms bija jātiek galā ar BK “Ogri” pusfinālā. Ventspils komandai uzvara pār Ogri nenāca viegli, tikai pašā spēles izskaņā ventspilnieki spēja uzvarēt ar rezultātu 84:80.

VEF Rīgas komanda šī vakara mačā bija palikuši bez sava līdera Mareka Meijera, kurš pusfināla spēlē ar Igaunija čempioniem Kalev/Cramo, saņēma spēcīgu sitienu pa degunu, to salaužot. Ventspils komandai nācās iztikt bez sava galvenā diriģenta Ārona Džonsona, kuram jāsadziedē kājas trauma. Kopā ar komandu viņš Tallinā bija, bet varēja savai komandai palīdzēt tikai ar padomiem no rezervistu soliņa, ko arī labprāt darīja.

Sākumsastāvs: Jakovičs, Lomažs, Gulbis, Arledžs, Zaķis.

1.ceturtdaļa. Apņēmīgāk spēli iesāka VEF komanda, kur Stīvs Zeks labi darbojās groza apakšā. Arledzš īsā laikā sagādā sev divas piezīmes pret Andreju Gražuli. Iniciatīvu sāk uzņemties Lomažs, kurš ir veiksmīgs gan caurgājienos, gan arī trīs reizes trāpa tālmetienu un jau pirmajās spēles nogrieznī sakrājis sev 13 punktus. Sekmīgi spēlē iesaistās arī Dramē, kurš veiksmīgi darbojas zem groziem abās laukuma pusēs. Ventspils komandai padodas 10:0 izrāviens, ko pašās ceturtdaļas beigās ar tālmetienu panāk Jakovičs Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 23:17.

2.ceturtdaļa. Ceturtdaļa sākas ar Jakoviča un Vītola precīziem tālmetieniem. Izrāviens 15:4 ļāva panākt lielāko pārsvaru (38:21).  Tomēr VEF apstādina ventspilnieku izrāvienu, veiksmīgi darbojoties zem groziem. Tālmetiens precīzs arī Bērziņam, bet Lomažs, izprovocējis kārtējo piezīmi, realizēja abus sodmetienus ( 53:41). Tobrīd ventspilniekiem bija 80% precizitāte tālmetienos (8/10) un ne tik laba situācija cīņā par atlēkušajām bumbām (11-14, uzbrukumā 0-7, otrās iespējas punkti 0-10).  Puslaikā ventspilnieki dodas ar nelielu pārsvaru 53:44.

3.ceturtdaļa. Ventspils iesāk ar Jakoviča tālmetienu, bet pēc brīža viņam jāstājas arī uz soda metienu līnijas, kur ir precīzs visos trijos soda metienos. Ventspilnieki turpina veiksmīgi darboties aizsardzībā, piespiežot VEF komandu kļūdīties, kā arī izmest nesagatavotus metienus pēdējās uzbrukuma sekundēs. Lomažs trāpa savu 21.punktu no soda metienu līnijas, sasniedzot + 17 (61:44). Lomažs turpina būt precīzs, vēlreiz trāpa tālmetienu, bet Bērziņš labi darbojas aizsardzībā, cīņā par atlēkušām bumbām. Ventspilnieki aizmet garām vairākus tālmetienus, tikmēr VEF Rīgas komandai izdodas 4:0 izrāviens. Štelmahers nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Gulbis apslāpē VEF izrāvienu, esot precīzam no soda metienu līnijas, bet pēc tam arī raida bumbu grozā no apakšas, pēc teicamas Lomaža piespēles. Lomažs ir veiksmīgs arī otrā zāles galā, pārtverot piespēli, pārvadot pāri to laukumam un atdodot rezultatīvu piespēli Arledžam, kurš netraucēts atstāts uz tālmetienu līnijas un ir nekļūdīgs (71:53). Precīzs ir arī Zaķis no groza apakšas. Duramam izdodas atkarot 3 punktus, bet pēc tam visa VEF komanda labi nostāv aizsardzībā, neļaujot ventspilniekiem tikt pie punktiem. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 74:60.

4.ceturtdaļa. Arledžs izcīna sev divus punktus zem groza, apspēlējot Zeku.  Dramē pielabo Vītola neprecīzo metienu. Gražulim izdodas atkarot 3 punktus VEFam, bet Jakovičs un Lomažs ātrā uzbrukumā pievieno vēl 2 punktus. Bērziņa un Dramē saspēle atnes vēl 2 punktus (82:67). VEFs ļoti cieši sedz, atrodoties uz pārkāpumu robežas, bet Gulbis apspēlē Janičenoku, ar māņkustību trāpot tālmetienu. Pēc brīža sekmīgs no tālmetienu līnijas ir arī Jakovičs, panākot 6:0 izrāvienu un + 20 (88:68). Arledžs atbruņo Misteru aizsardzībā, bet pēc tam arī pats gūst 2 punktus. Ate nopelna piezīmi uzbrukumā, kas vēl vairāk sarežģī VEF pozīcijas uz uzvaru. Gulbis ir karsts no tālās distances, jo ir precīzs vēlreiz, bet Ate atbild ar to pašu (93:71).  Gulbis apspēlē Kohu divcīņā, bet jau nākamajā epizodē rupji nospēlē Čavars pret Gulbi, saņemot nesportisko piezīmi. Gulbis vēlējās izskaidroties ar gados jauno Ventspils basketbola skolas audzēkni, tomēr Vītols apstādina nikno komandas kapteini. Tā vietā Gulbis trāpa divus soda metienus (97:72). Pēdējās divas minūtes jau spēles uzvarētājs visiem laukumā un skatītājiem tribīnēs ir skaidrs. Laukumā devies arī Grīnbergs, kurš ar tālmetienu gūst arī 100. punktu, sasniedzot 20 punktu pārsvaru.

Mača rezultatīvākais vīrs bija Rihards Lomažs ar 26 punktiem un 5 rezultatīvām piespēlēm, bet 21 punkts Mārim Gulbim, viņam arī 6 atlēkušās bumbas. Ingus Jakovičs pievienoja 18 punktus un 4 rezultatīvas piespēles, izcīnot arī vienu atlekušo bumbu.

Ventspils vēlreiz kļūst par Latvijas klubu basketbola vēstures rakstītājiem, kļūstot par pirmo apvienotās Olybet Latvijas Igaunijas līgas čempioniem. Interesanti, ka tieši 6. aprīlī 2013. gadā ventspilnieki kļuva par Baltijas Basketbola līgas čempioniem. Šo panākumu neizdevās atkārtot nevienai no Latvijas komandām.

BK Ventspils pret VEF Rīga  102:80 (23:17; 30:27; 21:16; 28:20).

Basketbola klubs “Ventspils” izsaka milzīgu pateicību kluba atbalstītājiem, līdzjutējiem, sadarbības partneriem, kluba vadībai, administrācija, karsējmeiteņu komandām, bet īpaši komandas ģimenes locekļiem,  un visiem, kuri palīdzēja komandai izcīnīt čempionu titulu.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta – Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils pilsētas dome, LDZ Cargo, VATS, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, VK Tranzīts.