“Ventspils” kļūst par 10-kārtējiem Latvijas čempioniem
06. Jūnijs 2018.

Basketbola klubs “Ventspils” trešdien, 6.jūnijā, kļuva par  10-kārtējiem Latvijas čempioniem, fināla 6.spēlē pārspējot VEF Rīga ar rezultātu 81:78. Visā sērijā Ventspils komanda uzvarēja ar 4:2. Finālsērijas vērtīgākā spēlētāja titulu saņēma Aigars Šķēle.

Arī šajā spēlē Ventspils komanda laukumā devās 9 vīru sastāvā, bet 2.puslaiku aizvadīja jau 8 vīru sastāvā, jo spēles vidū traumu guva Emanuēls Ubilla.

Sākumsastāvs: Gulbis, Juciks, Lomažs, Ubilla, Bruševics.

1.ceturtdaļa. Spēle iesākas saistīti Ventspils komandas izpildījumā. Vairākkārt pieļauj kļūdas savos uzbrukumos, tomēr arī VEF komandai neļauj izpausties, labi strādājot  aizsardzībā. Pirmos punktus gūst VEF komanda Janičenoka un Brauna izpildījumā. Ventspils komandai spēles rezultātu atklāj Ubilla no soda metienu līnijas (2:5). Jucikam izdodas apspēlēt Bērziņu un vēl 2 punkti (4:8). Arī turpinājumā Ventspils komanda aizvada miegainu spēli un nedemonstrē lielu enerģiju, kas ļauj rezultātā VEF Rīga komandai atrauties (4:12). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Ubillas un Jucika sadarbība atnes vēl 2 punktus Ventspils komandai. Šķēle samazina rezultāta starpību no soda metienu līnijas, bet jau nākamajā uzbrukuma 2 punkti arī no spēles (10:12). Laukumā devies arī Zaķis, kurš tiek pie soda metienu izpildīšanas, bet netrāpa nevienu. Šķēle labo situāciju, un ir precīzs no tālās distances. Čavars pārkāpj noteikumus pret Lomažu, bet Rihards nesavaldās un saņem tehnisko piezīmi. Tas maksā dārgi – 3 punkti vienā uzbrukumā (14:20). VEF komanda turpina spēlēt pārliecinošāk kā viesi, kas dod arī rezultātu (15:22). Ventspils komanda turpina slikti mest soda metienus. Uz soda metienu līnijas Zaķis, pret kuru nesportisks pārkāpums, bet viņš realizē tikai vienu. Met garām arī Ubilla, kurš ir viens no Ventspils labākiem soda metienu izpildītājiem (17:22). Ceturtdaļa noslēdzas VEF komandas zīmē ar rezultātu 20:27.

2.ceturtdaļa. Ventspils komandai klibo aizsardzība, kas ļauj brīvi izpausties VEFam un gūt punktus. Rezultātā līdzi kurzemniekus tur Ubilla, kurš vispirms realizē tālmetienu, bet pēc tam arī 2 punkti no groza apakšas ar caurgājienu. Bet jau aizsardzības epizodē Ubilla noklibo no laukuma un nonāk mediķu aprūpē. Tikmēr Ikovļevs realizē tālmetienu (28:33). Ventspils labi cīnās pie pretinieka groza, vairākkārt izcīnot atlēkušās bumbas, līdz tās nonāk pie Bruševica, un 2 punkti no groza apakšas (30:33). Juciks gūst 2 punktus no groza apakšas pēc skaistas Bruševica piespēles. Vēl 1 punktu viņš pievieno no soda metienu līnijas (33:35). Rezultātu izlīdzina Gulbis, kurš apspēlē Peresu un Bērziņu (37:37). Gailītis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Komandu vadībā izvirza Lomažs, kurš ir precīzs no savas iemīļotās tālmetienu distances, bet jau nākamajā uzbrukumu to pašu izdara arī Bruševics (43:39). Lomažs ir precīzs no soda metienu līnijas, bet Ventspils turpina labi strādāt aizsardzībā un neļauj mājiniekiem tikt pie brīviem metieniem. Puslaikā ejot, pēdējais vārds pieder Ikovļevam, kurš ir precīzs no tālas pustālās distances. Ventspils puslaikā dodas ar + 8 lielu pārsvaru 47:39. Ventspils komandā rezultatīvākais līdz šim ir Juciks ar 9 punktiem, bet VEF komandai ar 11 punktiem Vecvagars.

3.ceturtdaļa. Puslaiks iesākas ar diezgan sliktu ziņu –  visdrīzāk šodien laukumā vairs nedosies Ubilla. Lai arī spēlētājs mēģina sildīties, tomēr redzams, ka satraumētā kāja basketbolistam ir sāpīga. Lomažs laužas uz grozu, līdz precīzam metienam netiek, bet sodu pret sevi nopelna, kuru pārvērš precīzos soda metienos (49:39).  Juciks apspēlē VEF komandu no āras, veicot elegantu caurgājienu (51:39). Juciks lauž grozu, triecot bumbu tajā no augšas, pēc tam, kad palicis zem tā viens pats. Jāuzteic arī Bruševica pašaizliedzība, kurš pamana un atdod nesavtīgo piespēli. Ventspils komanda atraujas jau ar +14. Gūst punktus arī Zaķis, apspēlējot Bērziņu. 3 punktus VEF komandai atkaro Ate, kurš ir precīzs no tālmetienu līnijas. Štelmahers neko negaida, uzreiz pieprasa minūtes pārtraukumu (55:46). Zaķis pielabo Barneta metienu, kurš bija sev izkārtojis elegantu caurgājienu. Ikovļevs turpina būt precīzs no tālmetienu līnijas un atjauno 10 punktu pārsvaru (60:50). Barnets labi pacīnās par atlēkušo bumbu zem sava groza, bet pret viņu tiek pārkāpts noteikums. To viņš pārvērš 2 soda metienos. Zaķis kādā no spēlēs epizodēm saņem spēcīgu sitienu un atrodas laukuma malā. Gulbis pašaizliedzīgi cīnās par atlēkušām bumbām, kas ļauj atkārtoti uzbrukt Šķēlem un trāpīt tālu pustālo metienu. Juciks cīnās kā lauva aizsardzībā, bloķējot metienu un nodrošinot saviem komandas biedriem ātru pāreju. Ikovļevs tiek pie soda metienu izpildīšanas, kurus viņš arī realizē. Ceturtdaļa noslēdzas ar precīzu Barneta tālmetienu un rezultātu 69:55.

4.ceturtdaļa. Pēdējā spēles ceturtdaļa iesākas nervozi. Vieni jūt uzvaras tuvumu, otri negrib to pieļaut. Kļūdās abas komandas, tomēr labāk izdodas spēles epizodes aizvadīt VEF komandai. Pēc nospēlētām gandrīz 3 minūtēm, Ventspils nav guvusi ne punkta, kamēr VEF atspēlējis jau 6 punktus (69:61). Štelmahers sasauc savu komandu uz sapulci. Beidzot rezultātu 4.ceturtdaļā atklāj Lomažs un atkal atjauno 10 punktu pārsvaru. Peress nopelna 5.piezīmi, ko izprovocē Ikovļevs. Arī nākošās epizodēs viņš cīnās kā lauva, izcīnot aizsardzības atlēkošās bumbas, bet 2 punktus pievieno savai komandai Juciks. VEF samazina rezultāta starpību, kamēr Ventspils komanda turpina kļūdīties (73:68). Ātru pāreju noslēdz Bruševica un Lomaža saspēle, kas nodrošina atkal 7 punktu pārsvaru (75:68). Turpinājumā VEF komanda samazina rezultātu vairs tikai līdz 2 punktiem, kad jāspēlē vēl vairāk par 2 minūtēm. 2 punktus izdodas gūt Šķēlem, bet precīzs ir atkal Brauns. VEF izvirzās vadībā 1 minūti līdz spēles beigām, kad VEF bloķē Jucika metienu, bet Karters realizē tālmetienu. Štelmahers uzreiz sasauc sapulci. 2 punktus atkaro Gulbis. Pēc tam komanda labi nocīnās aizsardzībā, bet Lomažs pieļauj kļūdu, nostaigājot, kas 26 sekundes līdz spēles beigām ļauj uzbrukt VEF komandai (79:78). Pēdējās spēles sekundes aizrit kā īstens trilleris. VEF uzbrūk, bet Barnetam izdodas bumbu pārtver, tomēr to nenotur. Bumba nonāk pie VEF, bet viņi met garām, savukārt Barnets atkal pacīnās par bumbu un pret viņu pārkāpums. Barnets nekļūdīgs no soda metienu līnijas un 1 sekunde ir par maz, lai VEF gūtu punktus. Ventspils uzvar ar rezultātu 81:79 un kļūst par Latvijas 10kārtejiem čempioniem basketbolā.