“Ventspils” izcīna piekto uzvaru pēc kārtas FIBA Eiropas kausā
20. Novembris 2019.

Trešdien, 20.novembrī, Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisinājās FIBA Eiropas kausa 5.spēle, kur BK “Ventspils” savā laukumā uzņēma Kipras komandu no Nikosijas “Apoel”. BK “Ventspils” svinēja drošu uzvaru pār kipriešiem ar rezultātu 105:57. Spēles rezultatīvākais spēlētājs bija Raiens Luters, kurš guva 23 punktus, izcīnīja 9 atlēkušās bumbas un atdeva 4 rezultatīvas piespēles.  Līdz ar šo uzvaru, BK “Ventspils” nostiprinājās C apakšgrupas 1.vietā, jau pirms šīs spēles kvalificējoties turnīra 2.kārtai.

Ventspils un Apoel komandai šī bija otra tikšanās šajā sezonā. Pirmo spēli 30. oktobrī ventspilnieki aizvadīja viesos, kur pārspēja ar rezultātu 92:69. Aizvadītās spēles rezultatīvākais vīrs ar 19 punktiem bija Jānis Kaufmanis.

Šajā spēlē Artūrs Visockis-Rubenis laukuma malā, blakus Vesam Vašpunam, Mārcim Vītolam un Dāvidam Vīksnem, bija atstājis arī Ronaldu Zaķi, kuram dota atpūta, lai sadziedētu savas traumas un būtu gatavs cīņām šī turnīra 2.kārtai.

Sākumsastāvs: Šorts, Gludītis, Luters, Bērziņš un Čavars.

1.ceturtdaļa. Artūrs Visockis-Rubenis šovakar pamatsastāvā laukumā sūta Kristapu Gludīti, kurš pievienojies komandai pavisam nesen. Spēlē pret VEF Rīga jaunpienācējs gan laukumā vēl netika sūtīts. Gludītis uzreiz atzīmējās ar 2 punktiem. Ventspils ātri atrod savu spēli un izvirzās vadībā ar 11 punktu pārsvaru (16:5). Luters šodien lieliski darbojas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Vienā no epizodēm Luters nodemonstrē efektīgu bumbas triecienu grozā no augšas. Nepatīkama situācija izveidojas Ventspils komandas garajā galā, kur Čavars pēc nospēlētām 5 spēles minūtēm, nopelnījis jau 3. piezīmi un tiek nosēdināts uz rezervistu soliņa. Maiņas garajā galā nav, jo Zaķis šodien spēlei nav pieteikts. Artūram Visockim-Rubenim izveidojošai situācijai jāpieiet radoši, tomēr pagaidām komanda lieliski uzbrūk no ārējās līnijas, kaut gan pamatīgi iekrīt aizsardzībā zem sava groza, kur saimnieko Kipras Dendijs. Kaufamanis pievieno vēl 3 punktus no tālmetienu līnijas, izvirzot komandu vadībā ar +17. Šodien tālmetienu līnija ventspilniekiem ir karsta, trāpa arī Gludītis. Ventspils ceturtdaļu noslēdz ar lielu gūto punktu skaitu – 36:18.

2.ceturtdaļa. Ceturtdaļa iesākas un turpinās Zvaigžņu spēles režīmā. Ventspilnieki turpina uzbrukt ar augstu precizitāti no tālmetienu līnijas (visā spēlē būs 19 realizēti metieni no 33 izmestiem). Jāatzīmē gan, ka viesi nav īpaši naski aizsardzības elementos, ļaujot mājiniekiem izmest pietiekoši brīvi savus metienus. Gludītis trāpa savu 14.punktu no tālmetienu līnijas, kas ir 4. precīzais trīnītis no 6 izmestiem, esot rezultatīvākam spēlētājam līdz šim (59:33). Viesi ceturtdaļas vidū ir sākuši aktīvi darboties aizsardzībā, piespiežot ventspilniekus kļūdīties. Artūrs Visockis-Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Pret Luteru tiek nopelnīta nesportiskā piezīme, ko viņš pārvērš 2 precīzos soda metienos. Savukārt Jaunzems lieliski bloķē pretinieku metienu, noslēdzot puslaiku ar rezultātu 63:40. Pēc nospēlētām 20 minūtēm Ventspils komandas labā 14 punktus ir guvis Kristaps Gludītis, 13 punktus pievienojis Raiens Luters.

3.ceturtdaļa. Čavars, nosēdējis uz rezervistu soliņu gandrīz visu 1.puslaiku piezīmju nastas dēļ, atgriezies laukumā. Visockis-Rubenis  2.puslaiku iesāk ar spēles sākumsastāvu. Luters uzreiz atzīmējas ar tālmetienu, pēc brīža to izdara arī Bērziņš. Nospēlēta vien pusotra minūte, Čavars nopelna savu 4.piezīmi, un viņu nomaina Jaunzems. Luters turpina “nogalināt” pretinieku aizsardzību ar savu tālmetienu precizitāti, iemetot savu 19.punktu un 5. tālmetienu no 7 izmestiem (74:40). Gludītim izdodas pārtvert piespēli, ātrā pārejā, nodrošinot rezultatīvu piespēli un vieglus 2 punktus Bērziņam. TJ Šorts nokārto sev 2 precīzus uzbrukumus pēc kārtas, bet to izdara arī Mpojo. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 87:50.

4.ceturtdaļa. Ķilps tiek pie sava pirmā punkta, trāpot 1 no 2 soda metieniem. Savukārt Grīnbergs atzīmējās ar tālmetienu, bet Gludītis trāpa 100.punktu ar vēl vienu tālmetienu. Ar to nav gana- Gludītis met vēlreiz no tālmetienu līnijas un ir precīzs ar visu piezīmi pret viņu. Čavars lieliski nobloķē Mpojo metienu, kas ir pierakstāma par vēl vienu skaistu epizodi no daudzajām šovakar. BK “Ventspils” svin drošu uzvaru ar rezultātu 105:57 un nodrošina sev 1.vietu turnīra C apakšgrupā.

Rezultatīvākais spēlētājs šovakar Raiens Luters 23p/9ab/4rp, bet Kristaps Gludītis pievienoja 20 punktus. Viņam arī 1 atlēkušā bumba un 2 rezultatīvas piespēles. Jāatzīmē arī TJ Šorta gūtos 9 punktus un 11 rezultatīvās piespēles.

Pēcspēles preses konferencē Kristaps Gludītis atzīmēja, ka viņam ir ļoti liels prieks, ka izdevies tik viegli iekļauties spēlē, pievienojoties jaunai komandai: “Esmu priecīgs, ka varu atgriezties laukumā pēc traumas, kas prasīja ilgāku laiku, lai atlabtu. Vēl vairāk priecājos, ka to izdevies paveikt ar uzvaru. Ceru, ka tāds būs arī turpinājums”. Komandas galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis uzteic savas komandas lielisko darbu un parādīto enerģiju laukumā, atzīmējot, ka svētku salūts gan netiks šovakar šauts gaisā: “Mēs šodien izdarījām savu darbu. Es domāju, ka nebija nepieciešama papildus motivācija, lai pēc zaudētas spēles sestdien, šodien dotos laukumā un uzvarētu. Priecājos, ka atradām spēles ritmu, bumbas kustība bija augstas intensitātes, un pirmais solis paveikts – esam nostiprinājušies 1.vietā apakšgrupā un varam sākt skatīties 2.kārtas pretinieku virzienā”.

BK “Ventspils” vs Apoel: 105:57 (36:18; 27:22; 24:10; 18:7).

BK “Ventspils”: Luters 23, Gludītis 20, Bērziņš 15, Kaufmanis 10, Šorts 9 (11rp), Jaunzems 9, Gulbis 8, Čavars 7, Grīnbergs 3, Ķilps 1

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.