“Ventspils” Igaunijā svin divdesmito uzvaru pēc kārtas, pārspējot Tallinas Kalev/TLU
09. Februāris 2019.

Sestdien, 9.februārī, BK “Ventspils” devās uz Igauniju, lai aizvadītu divu spēļu sesiju Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā. Pirmā spēlē tika aizvadīta sestdien Tallinā, tiekoties ar vietējo Kalev/TLU komandu. Ventspilnieki svinēja savu 20.uzvaru pēc kārtas, pārspējot mājiniekus ar rezultātu 84:65. Rezultatīvākais ventspilnieku rindās bija komandas kapteinis Māris Gulbis, kurš guva 24 punktus.

Pirmā abu komandu tikšanās notika ne tik nesenā pagātnē – 15.decembrī, kad abas komandas tikās Ventspilī. Uzvaru svinēja ventspilnieki, pārspējot viesus ar rezultātu 80:68. Ventspils šobrīd atrodas līgas turnīra augšgalā, un ir uzvarējis 19 spēles pēc kārtas. Tikmēr Tallinas komandas ar 10 uzvarām un 11 zaudējumiem atrodas 7.vietā un atrodas tuvu tam, lai izkristu no labākā astotniekā un iespējas piedalīties izslēgšanas spēlēs. Lai arī vēl jāaizvada vairākas spēles, tomēr ir skaidrs, ka katra nākamā spēle ir svarīga ikvienai komandai, brīdī, kad sezona tuvojas izskaņai. Kā zināms, tad jau 6. aprīlī tiks noskaidrots šī turnīra čempions.

Sākumsastāvs: Dramē, Lomažs, Džonsons, Gulbis un Bīns.

1.ceturtdaļa: Štelmahers bija ieviesi korekcijas sākumsastāvā, laukumā sūtot Bīnu. Gulbis sāk ar tālmetienu. Vēl 2 punktus pievieno arī Bīns. Meistarklasi caurgājienā nodemonstrē Džonsons vien sev raksturīgā manierē. Ventspilniekiem izdodas veiksmīgi nospēlēt vairākas aizsardzības epizodes, neļaujot mājiniekiem gūt punktus. Lomažs trāpa tālmetienu (11:6). Laukumā devies Jakovičs, kurš uzreiz ir precīzs no pustālās distances. Lomažs un Jakovičs vairākas reizes meklē laimi no tālās distances, bet abi met garam. Ko neizdara ventspilnieki, paveic mājinieki – precīzs tālmetiens. Arledžs savas komandas kontam pievieno 2 punktus, pēc brīža ar āķa metienu precīzs ir arī Zaķis (17:14). Jakovičs savai komandai pievieno 20. punktu ar tālmetienu, bet Bērziņš labi cīnās zem sava groza, savācot atlēkušās bumbas. Mājiniekiem izdodas 5 punktu izrāviens, kas noslēdzas ar Staforda precīzo tālmetienu. Ceturtdaļa noslēdzas ar Ventspils minimālu pārsvaru 20:19 .

2.ceturtdaļa. Zaķis sekmīgs vienā no diviem soda metieniem, bet mājinieki izlīdzina rezultātu ar veiksmīgu caurgājienu (21:21). Arledžs precīzs no soda metienu līnijas, bet Gulbis apspēlē pretiniekus zem groza apakšas. Bērziņš ir precīzs no tālās distances, bet ventspilnieki noguļ aizsardzībā un pilnīgi brīvu zem groza atstāj mājinieku centra spēlētāju Bučananu, kurš ir precīzs. Arī Gulbis trāpa tālmetienu un ventspilniekiem +7 (31:24). Džonsons kā ātrvilciens no viena zāles gala līdz otram aiznes bumbu un 2 punkti. Mājiniekiem pēdējos uzbrukumos nesekmējas ar groza gūšanu, kamēr Gulbis trāpa vēl vienu tālmetienu, kas piespiež TLU komandu pieprasīt minūtes pārtraukumu (36:24).  Mājinieki turpina mest garām, bet ventspilnieki, pēc atlēkušo bumbu iegūšanas, organizē ātras pārejas, gūstot punktus. Jakoviča un Lomaža saspēle noslēdzas ar precīzu tālmetienu, bet ventspilnieki turpina vākt atlēkušās bumbas zem sava groza (21/12). Lomažs noorganizē vēl vienu ātro uzbrukumu, kas noslēdzas ar Zaķa bumbas triecienu grozā no augšas (44:27). Zaķis vēlreiz apspēlē pretiniekus un panāk savai komandai + 20 (47:27). Ventspils ir ļāvuši pretiniekiem ceturtdaļā iemest vien 8 punktus, puslaikam noslēdzoties ar rezultātu 49:27. Pirmā puslaika rezultatīvākais ventspilnieks ar 15 punktiem ir Gulbis, bet Tallinas Kalev/TLU komandā ar 7 punktiem Loiks.

3.ceturtdaļa. Ventspils turpina pirmajā puslaikā uzņemto kursu. Veiksmīgi turpina arī Gulbis. Vispirms gūst tālmetienu, pēc tam arī realizē 2 punktus no groza apakšas pēc Džonsona piespēles (54:29). Bīns nodemonstrē TOPa cienīgu bumbas triecienu grozā no augšas, sasniedzot jau 26 punktu pārsvaru (56:30). Abas komandas ilgāku laiku uzbrūk bez sekmīga noslēguma, nerealizējot savus metienus. Rezultātu izkustina Jakoviča metiens, kurš gan ir neprecīzs, bet to efektīvi pielabo Dramē. Mājinieki savukārt realizē soda metienus, bet pēc tam arī tālmetienu (58:38). Pēc neveiksmīgas epizodes uzbrukumā uz zāles grīdas paliek Dramē, kurš saķēris galvu, jo saņēmis sitienu par to. Vēlāk redzams, ka Dramē ir pārsista lūpa. Šī epizode ļāva pretiniekiem doties ātrajā uzbrukumā, ventspilniekiem paliekot mazākumā, realizēt 2 punktus un vēl soda metienu (58:41). Mājiniekiem ir izdevies dažu minūšu laikā atspēlēt 11 punktus, un tas viss noticis laikā, kamēr uz rezervistu soliņa atpūsties nosēdināts Džonsons (58:43). Tallinas komandai ir izdevies veiksmīgāk nospēlēt pēdējo ceturtdaļu, uzvarot to ar rezultātu 18:11, tomēr ventspilnieku iekrātais pārsvars pirms pēdējās ceturtdaļas ļauj atrasties tiem vadībā ar rezultātu 60:45.

4.ceturtdaļa. Mc Džī sāk ar precīzu tālmetienu, vēl to pašu izdara arī Pehka. Ventspils turpina mest garām, kamēr Mc Džī pārtver bumbu un ātrā pārējā gūst vēl 2 punktus. Mājinieki ir noorganizējuši atspēlēšanos, jo no – 26 viņiem palikuši vairs tikai -9 (62:53). Spēli savās rokās ņem Džonsons, kurš caurgājienā nopelna tiesības mest soda metienus un ir precīzs. Ar Mc Džī galā netiek arī Gulbis. Viņam atkal padodas 2+1, Gulbim nopelnot piezīmi. Ar tālmetieniem apmainās Lomažs, Mc Džī un pēc brīža arī Jakovičs. 2 punktus pievieno arī Dramē no spēles un pēc tam arī no soda metienu līnijas (73:59). Ventspilnieki ir apstādinājuši Tallinas komandas ofensīvu. Pretinieku metieni vairs nesasniedz savu mērķi, bet ventspilnieki ir sakārtojuši savu uzbrukumu, piebremzējot spēles tempu un izspēlējot kombinācijas. Bērziņš trāpa no groza apakšas pēc augstas Gulbja piespēles (77:59). Arledžs trāpa 1 no 2 soda metieniem, bet Bērziņš pacīnās par atlēkušo bumbu un metienu pielabo, pievienojot vēl 2 punktus. BK “Ventspils” svin drošu uzvaru, kura tā ir jau 20. pēc kārtas Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā, pārspējot Tallinas Kalev/TLU komandu ar rezultātu 84:65.

Rezultatīvākais aizvadītajā mačā ar 24 punktiem, 7 atlēkušām bumbām un 3 rezultatīvām piespēlēm bija Māris Gulbis, 12 punktus pievienoja Ingus Jakovičs, bet 9 punktus un 7 atlēkušās bumbas Jānis Bērziņš.

Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs jau nākamajā dienā, kad Pērnavā tiksies ar vietējo “Sadam” komandu. Spēles sākums 17:00 un to tiešraidē rādīs Delfi.ee

Tallinn Kalev/TLU pret BK “Ventspils” 65:84 (19:20; 8:29; 18:11; 20:24).