“Ventspils” grauj Kosovā, nākamā kārtā pret Bagatska “Kyiv”
27. Novembris 2019.

Trešdien, 27.novembrī, BK “Ventspils” aizvadīja pēdējo spēli FIBA Eiropas kausa 1. kārtā. Spēle noritēja izbraukumā, kur Kosovā tikās ar vietējiem čempioniem Prištinas “Sigal”. Ventspils komanda sagrāva kosoviešus ar rezultātu 122:72, kas ir kurzemnieku lielākais gūto punktu skaits kādā no Eiropas turnīriem. Rezultatīvākais vīrs šovakar bija Klāvs Čavars, kura kontā 26 gūtie punkti un 13 atlēkušās bumbas.

Šajās dienās Kosovā bija izsludinātas sēras, izrādot cieņu kaimiņu zemei Albānijai, kura 26.novembra agrā rītā piedzīvoja 6,4 balles spēcīgu zemestrīci, kā rezultātā ir bojāgājušie un cietušie. Līdz ar to spēle norisinājās sēru noskaņās – bez līdzjutēju pūļiem, mūzikas un citam izklaidēm. Sākotnēji bija paredzēts spēli atcelt. BK “Ventspils” izsaka visdziļāko līdzjutēju visai Albānijas valstij viņu lielajās sērās!

Ventspilnieki uz Kosovu bija devušies nepilnā sastāvā. Mājas palika joprojām sirgstošie Vītols, Vašpuns un Vīksne, viņu bariņam pievienojies arī Zaķis. Māris Gulbis bija devies līdzi uz Kosovu, tomēr nebija uzvilcis spēlētāju formu, paliekot uz rezervistu soliņa. BK “Ventspils” jau pirms šīs spēles bija nostiprinājies C apakšgrupas 1.vietā un kvalificējies turnīra 2.kārtai, tāpēc spēles iznākums nekādas korekcijas tālākā ventspilnieku turnīra darbībā ieviest nevarēja. Iepriekšējā tikšanās reizē ventspilnieki bija pārāki par kosoviešiem 104:84.

Sākumsastāvs: Šorts, Gludītis, Bērziņš, Luters, Čavars.

1.ceturtdala. Ar ātriem 2 punktiem sāk Šorts, viņam pievienojas arī Čavars. Abas komandas turpmākās minūtes apmainās ar veiksmīgiem uzbrukumiem, neļaujot ventspilniekiem aizmukt tālu rezultātā. Gludītis panāk 9 punktu izrāvienu, trāpot tālmetienu, bet Čavars veiksmīgi nostrādā aizsardzībā, bloķējot metienu. Bērziņš arī ir precīzs no tālmetienu līnijas, un ventspilniekiem jau +14 (24:10). Artūrs Visockis-Rubenis ceturtdaļas izskaņā laukumā sūta Ķilpu, bet no tālmetienu līnijas atzīmējās arī Luters. Jaunzems skaisti izkārto sev caurgājienu. Ceturtdaļā ventspilnieki samet 29 punktus, un tā noslēdzas ar rezultātu 29:16.

2.ceturtdaļa. Ventspils pirmajās divās ceturtdaļas minūtēs samet vēl desmit punktus, kamēr Sigalas komanda atbildējusi vien ar 2 punktiem. Lielisku ātro pāreju nodemonstrē trio – Luters, Šorts un Bērziņš, kur pēdējās gūst 2+1. Tālmetienu trāpa arī Grīnbergs. Lieliski pirmo puslaiku nolēdz Šorts, kurš nokārto sev pilnīgi brīvu caurgājienu. Puslaikā ventspilnieki dodas ar rezultāt 60:32.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma spēles ritms nav mainījies. Ventspils turpina uzņemt savu kursu, gūstot punktu pēc punkta, sasniedzot jau 33 punktu pārsvaru (73:40). Šorts turpina veiksmīgi darboties uzbrukumā, realizējot jau savu 18.punktu. Tik pat punktus līdz šim sametis arī Luters (83:45). Gludītis veiksmīgi nospēlē aizsardzībā, pārtverot bumbu, un ātrā uzbrukumā pievieno vēl 2 punktus. Grīnbergs uz tālmetienu līnijas atrod Jaunzemu, kurš realizē kārtējo tālmetienu, bet pēc brīža no tā pašas vietas precīzs ir arī Gludītis (3/6). Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 91:52.

4.ceturtdaļa. Luters ceturtdaļu iesāk ar vēl vienu tālmetiena lādiņu. 101. punktu realizē Čavars. Savu 6.tālmetienu trāpa Gludītis, kopumā līdz šim izmetis 11 trejačus. Ķilps neakurāti nospēlē uzbrukumā, atdodot neprecīzu piespēli. Turpmākās spēles minūtes tiek aizvadītas Zvaigžņu spēles noskaņās, Ventspils komandai tuvojoties vienai no graujošākām uzvarām Eiropas turnīros. Spēle noslēdzas ar rezultātu 122:72.
Rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās ar 26 punktiem, 13 atlekušām bumbām un 1 rezultatīvu piespēli ir Klāvs Čavars. Savukārt Raiens Luters pievienoja 21 punktu, 11 atlēkušas bumbas un 2 rezultatīvas piespēles. 20 punkti Kristapam Gludītim, no kuriem ieskaitīti 6 tālmetieni.

Līdz ar šo uzvaru, Ventspils pirmajā FIBA Eiropas kausa kārta palika nepārspēti (6/0), ierindojoties C apakšgrupas pirmajā vietā.

Nākamā kārtā, kura sāksies 11.decembrī ar izbraukumu uz Ungāriju, ventspilnieki tiksies ar H grupas 2.vietas ieguvējiem Kermendas “Egis”. Šajā apakšgrupā BK “Ventspils” nāksies tikties ar Ainara Bagatska trenēto “Kyiv”, kuri ir pirmās kārtas F apakšgrupas uzvarētāji. Pretiniekos arī Nīderlandes komanda “Landstede Hammers”, kuri B apakšgrupā palika otrajā vietā, un tieši viņi ir pirmie pretinieki mājas spēlē 18.decembrī.

BC Prishtina Sigal vs BK “Ventspils” 72:122
(16:29; 16:31; 20:31; 20:31).

BK “Ventspils”: Čavars 26(13ab), Luters 21 (11ab), Gludītis 20, Šorts 17 (8rp), Bērziņš 16 (8ab), Jaunzems 13, Kaufmanis 6, Grīnbergs 3, Ķilps, Gulbis (nespēlēja).