Ventspilniekiem pārliecinoša uzvara Liepājā
03. Februāris 2018.

Sestdien, 3.februārī, BK “Ventspils” devās uz Liepāju, kur aizvadīja Olybet LBL izbraukuma spēli pret BK “Betasef/Liepāja”. Ventspilnieki visā spēle svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 93:66.

Abas komandas šajā sezonā bija tikušās jau 2 reizes, un abās ventspilnieki ir bijuši pārāki ( 78:52; 97:71). Arī komandu sastāvi ir pamainījušies. Ventspils komandai vairs nespēlē TomislavsGabričs, bet traumas dēļ arī Aigars Šķēle un Maiks Bruševics, kā arī Roberts Freimanis, kurš sastāvā nebija arī pagājušā gada nogales spēlē. Ventspilnieku rindas papildinājis ir Dominez Barnets. Savukārt liepājniekiem komandā atgriezies Lauris Blauss un Mareks Jurevičus, bet komandu pametis Andrejs Šeļakovs un Kristens Herings.

BK “Ventspils” spēli sāk ar Lomažu, Zaķi, Gulbi, Ubillu un Hamiltonu sākumsastāvā.

1.ceturtdaļa. Pirmos punktus spēle gūst Lomažs, bet pēc tam 5 punktus pēc kārtas gūst liepājnieki. Tie tad arī ir viņu vienīgie punkti nākamās 7 minūtes, kamēr ventspilnieki turpina krāt punktus un pārsvaru (18:5). Ceturtdaļas noslēgumā mājinieki atgūstas un cenšas sadeldēt pārsvaru. Spēles 1. ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 25:14.

2.ceturtdaļa. Iesākoties spēles 2.ceturtdaļai, skaidrs ir viens, ka BK “Ventspils” ir apņēmīgi nekādas vājības spēlē nepieļaut un iekrāt pārsvaru, kas arī ceturtdaļas vidū izdodas + 16 (37:19). Zaķis izkārtot savai komandai arī 20 punktu pārsvaru, gūstot 42. punktu ventspilniekiem, bet pašam 8.punkts, kas ir labākais rādītājs komandā līdz šim. BK “Ventspils” spēle iet no rokas, gūstot punktus no visām pozīcijām un sasniedzot pat 26 punktu pārsvaru, tomēr ceturtdaļas noslēgumu labāk nospēlē mājinieku, un tā noslēdzas ar rezultātu 54:34. Pirmo puslaiku rezultatīvi nospēlēja Māris Gulbis un Bleiks Hamiltons, abiem pa 9 punktiem, bet Liepājas līderi Toms Leimanis un Arnis Ate, abiem pa 8 punktiem.

3.ceturtdaļa. Iesākas ar diviem Liepājas komandas precīziem uzbrukumiem pēc kārtas. Punktus gūst Blauss un Ate, pēc tam 3 punktus pievieno arī Leimanis, kamēr Ventspils komanda punktus vēl nav guvusi un pārsvars sadilis vairs tikai līdz +13 punktiem ( 54:41). Pirmos punktus Ventspils komandai gūst Zaķis ar triecienu grozā no augšas pēc Ubillas piespēles. Pēc lēnā iesākuma BK “Ventspils” atgūstas un turpina aizvadīt spēli pārliecinoši, ceturtdaļas vidū atkal sasniedzot +17 punktu pārsvaru ( 62:45). Štelmahers laukumā sūta arī komandas jaunāko dalībnieku Ķilpu, kurš nomaina Lomažu. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 75:49.

4.ceturtdaļa. Arī pēdējā spēles ceturtdaļa tiek aizvadīta ventspilnieku zīmē, kuri uzvaru bija jau nokārtojuši spēles 1.ceturtdaļā un lielus vājuma brīžus nepieļāva nevienā no spēles epizodēm. Spēle noslēdzas ar pārliecinošu BK “Ventspils” uzvaru, pārspējot Kurzemes kaimiņus ar rezultātu 93:66.

BK “Ventspils” rindās rezultatīvu spēli aizvadīja Rolands Zaķis, gūstot 17 punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas, kā arī pamanoties atdot 2 rezultatīvas piespēles. 15 punkti Bleikam Hamiltonam, viņam arī 8 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. Savukārt liepājniekiem rezultatīvākais spēlētājs ar 13 punktiem Toms Leimanis.

Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs 6.februārī, kad savā laukumā FIBA Basketbola Čempionu līgas ietvaros tiksies ar Grieķijas komandu PAOK. Tā būs izšķirošā cīņa par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, jo tāda iespēja būs tikai uzvarētājam. Spēles sākums 21:30, kas ir neierasts sākuma laiks Latvijas sporta līdzjutējiem. Tas saistīts ar to, ka visas B apakšgrupas spēles sāksies vienā dienā un vienā laikā, lai ievērotu sportiskos principus un, kas ir ierasta prakse Eiropas turnīros.

BK “Betsafe/Liepāja pret BK “Ventspils” 66:93 (14:25; 20:29; 15:21: 19:18).