“VEF Rīga” uzvarēt neizdodas.
16. Februāris 2020.

Sestdien, 15.februārī, BK “Ventspils” devās uz Rīgu, lai aizvadītu Pafbet Latvijas Igaunijas līgas spēli pret VEF Rīga komandu. Ventspilnieki nespēja izrādīt ievērojamu pretestību pēdējās divās ceturtdaļās un likumsakarīgs zaudējums rīdziniekiem ar rezultātu 80:98. Spēles rezultatīvākais vīrs ar 25 punktiem un 8 atlēkušajām bumbām bija Māris Gulbis.

Lai kādi vēji pūstu Latvijas basketbolā, tomēr pagaidām nemainīgi interesants paliek ventspilnieku – rīdzenieku duelis. Par to varēja pārliecināties arī sestdienas spēlē, kad Elektum Olimpiskais centrs bija piepildīts ar abu klubu līdzjutējiem un tiem, kuriem vienkārši interesē basketbols.

BK “Ventspils” un VEF Rīga šajā sezonā bija jau tikušies Ventspilī, kur arī nācās atzīt mininālu viesu pārākumu ar rezultātu 72:79. Šāds rezultāts spēlei piedeva vēl lielāku intrigu, jo bija paredzēts, ka uz tādas līdzīgas nots arī aizritēs spēle 15.februārī. Un  tā arī bija, tiesa, tikai pirmās 20 minūtes.

VEF Rīgas galvenais ierocis bija Jānis Blūms, kurš  viņam uzticētos pienākumus izpildīja teicami – trāpīja septiņus tālmeties, kļūstot arī par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Kopumā visa spēle bija rezulatīva rīdziniekiem, kamēr ventspilnieki cīnījās ar savu precizitāti gan no spēles, gan arī no soda metienu līnijas. Par pēdējo runājot – rīdzinieki izcēlās ar ļoti izteiktu piezīmju pelnīšanu – Roberts Freimanis atstāja laukumu ar  5 piezīmēm, bet vēl četriem spēlētājiem bija pa 4 piezīmēm.

Rīdziniekiem ierindā bija atgrizies Madsens, kurš pirms tam bija izlaidis vairāks spēles, viņš arī bija tas, kas spēli atklāja ar  prezīcu metienu no groza apakšas. Jau no pirmajām spēles minūtēm vadību pārņem mājinieki, neļaujot vadībā izvirzīties ventspilniekiem. Ik pa brīdim vefieši rezultātā aizskrien pa priekšu ar vairāku punktu pārsvaru, bet ātri vien ventspilnieki uz rezultāta tablo līdzsvaru atjauno. Neiztika arī bez asumiem spēlē, kur “saplēsās” bijušie komandas biedri Gulbis un Freimanis, abi tika pie nesportiskas un tehniskas piezīmēs, bet vēl vienu tehnisko piezīmi nopelnīja arī Artūrs Visockis-Rubenis, kurš pārāk aktīvs bija sarunās ar tiesnešiem. Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 52:55, nelielā vadībā atrodoties rīdzeniekiem.

Pēdējās divas ceturtdaļas pagāja rīdzinieku zīmē, pamazām izvirzoties vadībā ar arvien lielāku rezultātu starpību. Blūms izcēlās ar diviem precīziem trīspunkta metieniem, savu artavu pielika arī Kurucs, kurš veiksmīgi uzbruka no visām laukuma pozīcijām. Savukārt Ventspils komandai pagalam neveicās ar tālmetieniem (visā spēlē 7/24), kā arī neizdodas būt precīziem no pustālās distances. Jāatzīmē, ka arī cīņā par atlēkušajām bumbām nesokas tik labi kā mājiniekiem. Turklāt ventspilnieki atļāva mājiniekiem izmantot atkārtotās iespējas uzbrukumos, kas liedza pacīnīties par sīvu cīņu un iespējami pozitīvu iznākumu.

Šobrīd BK “Ventspils” un citās Eiropas basketbola komandās ir nelielas pauzes, jo valstu izlases gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Arī trīs ventspilnieku pārstāvji ir iesaukti Roberta Štelmahera vadītā izlasē  – Māris Gulbis, Klāvs Čavars un Mārcis Vītols. Izlases gatavoties spēlēm sāks 17.februārī, bet pirmā spēle norisināsies piektdien 21.februārī pret Bosnijas un Hercegovinas komandu, bet 24. februārī viesosies pie bulgāriem. Latvijas izlases grupā ir arī Grieķija, ar kuru pirmo reizi būs jātiekas vien nākamajā rudenī – 24. novembrī.

“VEF Rīga” – “Ventspils” 98:80 (35:25, 20:27, 25:16, 18:12)
Ventspils: Gulbis 25, Šortss 18, Zaķis 13, Bērziņš 8, Čavars 6, Vašpuns 5, Luters 3, Vītols 2, Kaufmanis.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.