Uzvarētas visas spēles ceturtdaļas, uzvarēta visa spēle
12. Janvāris 2019.

Sestdien, 12.janvārī, Basketbola klubs “Ventspils” savā laukumā aizvadīja kārtējo Olubet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas regulārās sezonas spēli, kur tikās ar pierobežas komandu BC “Valga/Valka”. Ventspilnieki uzvarēja visas spēles ceturtdaļas un svinēja uzvaru arī spēles galotnē ar rezultātu 77:56.

“Ventspils” komanda šovakar bija gatava cīņai ierastā sastāvā. Uz rezervistu soliņa atgriezies arī Kristaps Ķilps, kurš izlaida vairākas spēles, jo bija izsaukt uz Latvijas valstsvienības U18 jauniešiem pārbaudes turnīru. Jānis Antrops spēli vērojas no skatītāju vietām, bet Roberts Freimanis atgūstas pēc operācijas.

Sākumsastāvs: Džonsons, Lomažs, Gulbis, Jakovičs, Dramē.

1.ceturtdaļa. Ventspils sāk ar tālmetienu Lomaža izpildījumā, tomēr tas mērķi nesasniedz. Bet pēc brīža viņš ir uzmanības centrā, ātrajā uzbrukumā atdodot skaistu piespēli Dramē, kurš to noslēdz ar triecienu grozā no augšas. Gulbis ir precīzs no tālās distances, bet ar to paši atbild arī Sīpoliņš (5:3). Viesu leģionārs Kings skaisti pielabo sava komandas biedra garām aizmesto metienu un izlīdzina rezultātu. Vadībā viesus izvirza Eičfuss, kurš ir precīzs ar tālmetienu. Džonsons atkaro 2 punktus ar tālu pustālo metienu, bet rezultatīvi turpina būt viesu leģionāri, šoreiz Brauna izpildījumā 2 punkti (7:10). Izdodas laba saspēle Zaķim, kurš atrod zem groza Gulbi, un viegli gūti 2 punkti. Lomažs ar vienu precīzu soda metienu izlīdzina rezultātu (10:10). Štelmahers laukumā sūta Ķilpu, kurš nomaina Lomažu, un uzreiz ir precīzs ar tālmetienu (13:12). Viesi aktīvi turpina segt zonas aizsardzību, kas piespiež ventspilniekus vairāk uzbrukt no tālās distances. Zaķim izdodas realizēt abus soda metienus, bet jau nākošajā uzbrukumā Zaķis realizē arī pustālo āķa metienu pēc Bīna piespēles. Pie pirmiem punktiem līdz ar ceturtdaļas noslēgumu tiek arī Bīns, un tā noslēdzas ar rezultātu 20:13.

2.ceturtdaļa. Pēc īsā pārtraukuma iesāk labāk viesi, kuri gūst 5 punktus pēc kārtas, samazinot rezultāta starpību (20:18). Ar caurgājienu Vilsons pamanās rezultātu arī izlīdzināt. Džonsons nopelna vēl vienu rezultatīvu piespēli, pēc Dramē precīzā metiena. Punktus pievieno arī Bīns, kurš tos gūst pēc meistarīgi nodemonstrētas māņkustības (24:20). Bīns turpina savus rezultatīvos uzbrukumus, šoreiz gūstot punktus ar caurgājienu. Tas piespiež viesiem pieprasīt minūtes pārtraukumu (26:20). Bērziņš labi pacīnās aizsardzībā, neļaujot pretiniekam realizēt metienu, bet jau laukuma otrā galā viņš atrod Lomažu, kurš ir precīzs no tālmetienu distances. Vēl viena laba aizsardzība, kas pēc tam rezultējas ar Lomaža precīzu piespēli Dramē un danku. “Ventspils” sasniegusi jau 11 punktu pārsvaru (31:20). Igaunijas komandas pieprasa vēlreiz minūtes pārtraukumu, pēc kura spēles ritējums izmainās. Viesi gūst 6 punktus, kamēr “Ventspils” atbild tikai ar 2. Štelmahers sasauc savējos uz sapulci. Kļūda uzbrukumā ventspilniekiem maksā pārtvertu bumbu un ātro uzbrukumu ar precīziem 2 punktiem. “Ventspils” uzbrukumā turpina buksēt. To izkustina Lomažs, kurš pēc sava caurgājiena nopelna tiesības mest soda metienus un ir precīzs. Punktus gūst arī Zaķis (37:28), bet no soda metienu līnijas precīzs ir viesu komandas spēlētājs Brauns. Bērziņš pievieno komandas kontā 3 punktus, bet 2 punktus un vēl precīzu soda metienu atņem Brauns (40:33). Līdz ar puslaika beigu signālu Zaķis pievieno vēl 2 punktus, un “Ventspils” puslaikā dodas ar rezultātu 42:34. Pēc pirmām aizvadītām 20 minūtēm “Ventspils” rindās rezultatīvākais ir Zaķis ar 8 punktiem, bet “Valgas/Valkas” komandai ar 12 punktiem Brauns.

3.ceturtdaļa. Dramē īsā laikā nopelna sev 4.piezīmi, kas piespiež Štelmaheru viņu nosēdināt uz rezervistu soliņa. Jakovičs trāpa tālmetienu, bet Lomažs ir acīgs aizsardzībā, pārtverot bumbu. Tiesa, ātrais uzbrukums īsti neizdodas, un paši pieļauj kļūdu. Džonsons tiek pie 2 punktiem un vēl iespējas mest soda metienu, kuru viņš arī realizē. “Ventspils” jau nodrošinājuši sev pieklājīgu pārsvaru + 17 (51:34), ko palielina vēl Zaķa precīzais metiens no groza apakšas. Arledžs sarīko sev sologājienu, gūstot 2 punktus, tomēr nespēj realizēt soda metienu, kas šodien ir liels trūkums visai komandai (56:39). “Ventspils” jau ilgāku laiku iestrēguši uz 56 gūtiem punktiem. Īsti neizdodas noslēgt uzbrukumu, kamēr viesi samazinājuši rezultātu starpību (56:44). Ceturtdaļas pēdējās minūtēs ventspilnieki punktus guvuši tikai no soda metienu līnijas, pārsvarā realizējot tikai vienu no diviem. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 58:46.

4.ceturtdaļa. “Ventspils” mēģina turpināt soļot pretī kārtējai uzvarai, tomēr tas nebūt nepadodas viegli. Viesi ir noskaņoti apņēmīgi, nedod nekādas atlaides. Labi strādā aizsardzībā, arī veiksmīgi darbojas uzbrukumā. Ķilpam labi padodas nobloķēt pretinieku tālmetienu, bet jau uzbrukumā pats pieļauj arī kļūdu (66:54). Soda metieni turpina būt “Ventspils” komandas lielais mīnuss šīs dienas spēlē. Pat Džonsons, kurš citkārt ir precīzs no soda metienu līnijas, met garām abus divus. Lieliski turpina spēlēt viesu komandas saspēles vadītājs Brauns, kurš izdancina visu ventspilnieku aizsardzību un gūst 2 punktus. Ķilps glābj situāciju, neļaujot viesiem pietuvoties bīstami tuvu, gūstot tālmetienu (69:56). Pēc ātras pārejas punktus ar piezīmi gūst Jakovičs. Ķilps vēlreiz ir precīzs no tālmetienu līnijas, un atjaunots drošs pārsvars 2 minūtes pirms spēles beigām + 19 (75:56). Grīnbergs pievieno 2 punktus no soda metienu līnijas, un “Ventspils” izcīna kārtējo uzvaru Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā ar rezultātu 77:56.

Rezultatīvākais spēlētājs “Ventspils” komandā ar 12 punktiem bija Ronalds Zaķis, bet 10 punkti Entonijam Bīnam, viņam arī 4 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles. Pa 9 punktiem Kristapam Ķilpam un Ūsmanam Dramē, viņam arī 7 atlēkušās bumbas.
“Ventspils” šodien bija pārāki vairākās statistikas ailēs, bet uzvaras kaldināšanā lielu nospēlēja atlēkušo bumbu pārsvars 40/34, kā arī rezultatīvo piespēļu skaits 22/12.

BK “Ventspils” pret BC “Valga/Valka” 77:56 (20:13; 22:21; 16:12; 19:10).

Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs FIBA Basketbola Čempionu līgā, kur tiksies savā laukumā ar Frnacijas komandu “Le Mans”. Spēle notiks 15. janvārī, un tās sākums plkst. 19:00.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta – Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils pilsētas dome, LDZ Cargo, VATS, JOMA, Moller Auto Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, VK Tranzīts.