“Tartu” uzvarēts
05. Septembris 2017.

Otrdien, 5.septembrī, BK “Ventspils” savā laukumā aizvadīja treniņspēli, sacenšoties ar Igaunijas klubu BK “Tartu” . “Ventspils” komanda izcīnīja uzvaru ar rezultātu 72:66. Rezultatīvākais vīrs ventspilnieku rindās Bleiks Hamiltons, kurš guva 15 punktus, izcīnīja 7 atlēkušas bumbas un atdeva 5 rezultatīvas piespēles. Savukārt “Tartu” komandā ar 17 gūtiem punktiem izcēlās Cizauskas.

1.ceturtdaļa. Ventspils spēli iesāka bikli, kas rezultējās ar “Tartu” veiksmīgiem metieniem, nonākot iedzinējos. Ceturtdaļas vidū “Ventspils” sakārto aizsardzību, labi cīnās zem abiem groziem, tomēr turpina mest garām no groza apakšas. Pēc Gulbja un Bruševica precīziem trīspunkta metieniem un Hamiltona veiksmīgās darbības aizsardzībā, pēc kura gūst 2 punktus ātrajā uzbrukumā, “Ventspils” ceturtdaļu noslēdz ar 10 punktu pārsvaru (21:11).

2.ceturtdaļa. Iesākas ar “Tartu” veiksmīgu uzbrukumu, kam tūlīt seko arī Jucikas atbilde ar precīzu metienu no groza apakšas. Vēlāk Hamiltons pievieno 3 punktus, tomēr precīzs ir arī Kuks no tālās distances. Pēc vairākām veiksmīgām darbībām “Tartu” izdodas samazināt rezultāta starpību līdz -7, tomēr Gulbis atkal ir veiksmīgs no tālās distances 33:23. Vēl vienam Gulbja 3+1 gājienam Hamiltons pievieno 2 punktus 41:28, tomēr arī “Tartu” atbild ar 3 punktiem un atkal 10 punktu pārsvars 41:31. Ceturtdaļa noslēdzas ar Hamiltona veiksmīgu divpunktnieku , puslaiku noslēdzot ar 43:32.

3.ceturtdaļa. Iesākas ar veiksmīgu Zaķa un Bruševica sadarbību, kas rezultējas ar 2 punktiem. Jucikas lieliski nospēlē abos zāles galos, vispirms nodemonstrējot bumbas triecienu grozā no augša pēc Gūtmaņa piespēles, pēc tam aizsardzībā divas reizes efektīvi bloķējot metienu. Vēl divus punktus pievieno Hamiltons (57:42) un “Tartu” galvenais treneris spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Būtiskas izmaiņas spēles ritējuma tas neienes un ceturtdaļa noslēdzas ar 63:48.

4.ceturtdaļa. Ceturtdaļas sākumā Zaķis vēlreiz dala rezultatīvas piespēles, šoreiz Vikentjevam, kurš gūst savus pirmos 2 punktus. Pēc ilgāka laika laukumā atgriežas Jakovičs, kurš tika nosēdināts uz rezervistu soliņa, piezīmju problēma dēļ, nomainot Ķilpu. Hamiltons nopelna nesportisko piezīmi, ļaujot pretiniekam izpildīt precīzus soda metienus 65:55. “Ventspils” komandai seko neveiksmīgu uzbrukumu sērija, līdz Roberts Štelmahers spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tomēr tas augļus nenes un ventspilnieki iestrēguši neveiksmju sērijā. Lai arī izdodas cīnīties par atlekušām bumbām pie pretinieka groza, tomēr atkārtoti gūt grozu neizdodas. Tikmēr “Tartu” veiksmīgi realizē metienus no pustālās distances, samazinot rezultātu līdz minimumam 65:63. Ventspils apņēmīgi aizvada spēles pēdējās minūtes, cītīgi strādājot aizsardzībā un beidzot izdodas gūt arī punktus 70:63. Tomēr nesnauž arī “Tartu”, realizējot precīzu tālmetienu. Jakovičam izdodas gūt divus punktus un spēli noslēgt ar uzvaru 72:66.

Nedēļas nogalē “Ventspils” turpinās gatavoties sezonai, aizvadot treniņspēles turnīrā Liepājā.

BK “Ventspils” un BC “Tartu” 72:66 ( 21:11; 22:21; 20:16; 9:18)

BK “Ventspils”: Hamiltons 15p/7ab/5rp, Gulbis 14p/3ab/2rp, Zaķis 13p/9ab/3rp, Jucikas 10p/7ab, Bruševics 9p, Jakovičs 6, Vikensjevs 2, Bērziņš 2, Gūtmanis 1, Ķilps 0, Grīnbergs 0, Mikuļskis 0.