Svētkos torte būs – VEF ir uzvarēts!
18. Novembris 2017.

Jau vairākus gadus pēc kārtas, laikā ap Valsts svētkiem, tiek aizvadīts Ventspils un Rīgas duelis. Arī šogad, 18.novembrī, Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā VEF komanda uzņēma BK “Ventspils” komandu. Visā spēlē pārāki bija ventspilnieki, izcīnot uzvaru ar rezultātu 75:58.

Ventspilnieki atsaucās Olybet LBL un Latvijas Basketbola Savienības aicinājumam atbalstīt Erasmus + projektu “True real games” un šajā spēlē laukumā devās īpašās spēļu formās, kas bija izgatavotas par godu Latvijas dzimšanas dienai un projektam.

Sākuma sastāvā laukumā dodas Māris Gulbis, Ronalds Zaķis, Aigars Šķēle, Bleiks Hamiltons un Emanuēls Ubilla.

1.ceturtdaļa. Pirmos uzbrukumus abas komandas aizvada iespaidīgi, gūstot punktus ar bumbas triecienu grozā no augšas. Vēlāk divus uzbrukumus pēc kārtas rezultatīvi spēlē Gromovs, kamēr Zaķim izdodas gūt punktu no soda metienu līnijas (3:6). Pēc brīža Zaķis gūst 2 punktus ar caurgājienu, bet VEF atbild ar tālmetienu, kuru realizē Peres (5:9). Precīzs no tālmetienu līnijas ir Hamiltons, kļūdās Gromovs, bet neprecīzs uzbrukumā ir arī Šķēle. Pēc brīža viņš saņem arī piezīmi un tiek nosēdināts uz rezervistu soliņa. Hamiltons aizsardzībā pārtver bumbu un pats dodas pāri visam laukumam, realizējot 2 punktus no groza apakšas (10:9). Janičenoks atnes 3 punktus rīdziniekiem, bet Jakovičs saspēlējas ar Juciku un 2 punkti ventspilniekiem (12:12). Ilgāku laiku abas komandas apmainās neprecīziem uzbrukumiem, līdz vēlreiz lieliska saspēle Jakovičam un Jucikam un 2 punkti. Pēc brīža vēl 3 punkti no Lomaža un +5 Ventspilij (17:12). Ate savai komandai atkaro 2 punktus, bet Šķēle tūlīt atbild ar to pašu (19:14). Misters ir precīzs no soda metienu līnijas, ceturtdaļu noslēdzot ar nelielu ventspilnieku pārsvaru (19:18).

2.ceturtdaļa. Iesākas ar ventspilnieku ātro uzbrukumu, kur Šķēle gūst 2 punktus un pievieno vēl soda metienu. Zaķis, Porziņģa stilā, pielabo Jakoviča metienu par prieku līdzjutējiem. Pēc brīža Šķēle ir precīzs no tālmetienu līnijas un + 9 Ventspils komandai (27:18). Labuckas gūst pirmos punktus rīdziniekiem no tālmetienu līnijas, bet Šķēle raida precīzu tālu pustālo metienu. Janičenoks un Ubilla apmainās ar precīziem pustāliem metieniem (31:23). Ubilla īsā laikā nopelna 2 piezīmes, kas viņam ir jau trešā, un tiek nosēdināts uz rezervistu soliņa. Jakovičs pievieno 34. komandas punktu no tālmetienu līnijas, un Gailītis pieprasa rīdziniekiem minūtes pārtraukumu (34:25). Ate realizē tālmetienu, izkustinot rezultātu, kurš ilgāku laiku bija nemainīgs abām komandām. Pēc brīža rīdziniekiem izdodas pārtvert bumbu ar kāju, kas ļauj rīdziniekiem realizēt vēl 2 punktus un samazināt rezultātu starpību (34:30). Jakovičam izdodas realizēt tālmetienu. Puslaika pēdējā minūtē VEF komanda kļūdās, Jakovičs aizmet garām tālmetienu. Precīzs no groza apakšas ir rīdzinieks Helmanis, un ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu ventspilnieku pārsvaru 39:34. Pirmajā puslaikā rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar 10 punktiem ir Aigars Šķēle, savukārt VEF Rīgas komandā Artim Atem 7 punkti.

3.ceturtdaļa. “Ventspils” iesāk ar divām kļūdām. Vispirms Gulbim izslīd bumba no rokām, bet pēc brīža piezīme Zaķim. Tomēr pirmos punktus pēc pārtraukuma gūst Hamiltons. Abas komandas aizvada vairākus neveiksmīgus uzbrukumus, tomēr rīdzinieki pamanās uz ventspilnieku kļūdu rēķina gūt punktus un pietuvoties, samazinot rezultātu starpību (41:38). Pēc minūtes pārtraukuma, ko pieprasīja Roberts Štelmahers, Šķēle gūst tālmetienu, uz ko Janičenoks atbild ar pustālo metienu (44:40). Ubilla izdancina rīdzinieku aizsardzību un gūst 2 punktus. Pēc brīža 2 punktus gūst Zaķis, tomēr soda metienu aizmet garām, Gulbis pamanās izcīnīt atlēkušo bumbu un pēc brīža realizē arī tālmetienu. Ventspilnieki agresīvi nospēlē aizsardzībā, kā rezultātā Jakovičam izdodas ātrais uzbrukums un 2 punkti. Ventspilniekiem izdevies 7:0 izrāviens, un Gailītis pieprasa minūtes pārtraukumu (53:42). Zaķis realizē tālmetienu par prieku sev un līdzjutējiem un +14 ventspilniekiem (58:44). Neveiksmīgi spēles epizodē paklūp Ate, un medicīnas personāls viņu aizved uz spēlētāju ģērbtuvēm… Juciks efektīgi nospēlē aizsardzībā, bloķējot metienu, bet laukuma otrā galā viņš izprovocē piezīmi un realizē soda metienus (63:44). Pirms spēles pēdējās ceturtdaļas BK “Ventspils” atrodas vadībā ar + 17 punktiem 63:46.

4.ceturtdaļa. Iesākas ar vefiešu uzbrukumu, kurš rezultējas ar neveiksmīgu metienu. Tomēr kļūdās arī ventspilnieki, kur Zaķis nopelna piezīmi uzbrukumā. Hamiltons gūst pirmos punktus pēc Šķēles precīzas piespēles. Janičenoks gūst 2 punktus rīdzinieku labā, uz ko viņam atbild Šķēle ar tiem pašiem 2 punktiem. Peres precīzi šauj no tālmetienu līnijas, samazinot rezultātu starpību (67:51). Juciks saņem 5. piezīmi, un viņam spēle beigusies. Zaķis efektīgi bloķē Gromova metienu, bet pašiem uzbrukums nepadodas. Ventspilnieki pēdējās spēles minūtes vairāk aizvada pozicionālu spēli, izspēlējot uzbrukumus, tomēr ir skaidrs, ka nevar atslābināties. Kamēr var redzēt, ka kurzemnieki dedzina laiku, lai noslēgtu spēli, VEF komanda turpina cīnīties un gūst punktus, samazinot rezultāta starpību (69:57). Pēc minūtes pārtraukuma, kuru sasauca Roberts Štelmahers, Ubilla ar spēku izcīna 2 punktus no groza apakšas. Zaķim vēl viena kļūda – 3 sekundes. Šķēle nopelna sev iespēju mest soda metienus, kurus arī realizē. Pēc tiem viņu laukumā nomaina Artūrs Grīnbergs. Spēlei punktu pieliek lieliska Jakoviča un Zaķa saspēle, kur Zī triec bumbu grozā no augšas. Spēle noslēdzas ar Ventspils komandas uzvaru 75:58, kura ir jau 9. Latvijas čempionātā.

Ronalds Zaķis, pēc blāvā snieguma pēdējā Eiropas Basketbola Čempionu līgas spēlē, izcēlās ar rezultativitāti un aktīvu darbību zem groziem, gūstot 20 punktus. Viņa kontā arī 8 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīva piespēle. 17 punkti arī Šķēle, viņam 6 atlēkušās bumbas un 2 rezultatīvas piespēles. VEF Rīgas komandai rezultatīvākais Peres, kura kontā 12 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles.

VEF Rīga : BK “Ventspils” 58:75 (18:19; 16:20; 12:24; 12:12).

VEF Rīga: Peres 12, Janičenoks 11, Gromovs 8, Mejeris 7, Ate 7, Misters 6, Labuckas 3, Havkins 2, Helmanis 2, Čavars, Zotovs.

BK “Ventspils”: Zaķis 20 (8ab/1rp), Šķēle 17, Jakovičs 11, Hamiltons 9, Ubilla 6, Juciks 6, Lomažs 3, Gulbis 3, Bruševics, Grīnbergs, Ķilps.