Spēles galotnē piekāpjamies Lietkabelim
08. Septembris 2017.

BK “Ventspils” aizvadīja savu “LOC CUP 2017” 2. spēli, tiekoties ar Artūra Štālberga un Žaņa Peinera komandu “Lietkabelis” no Lietuvas. Cīņa izvērtās sīva, tomēr spēles noslēgumā ventspilniekiem nācās atzīt lietuviešu pārākumu ar rezultātu 78:82. Rezultatīvākais VENTSPILS rindās ar 19 punktiem, 6 atlēkušam bumbām un 4 rezultatīvām piespēlēm bija Bleiks Hamiltons.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj Māris Gulbis ar precīzu pustālo metienu. Arī nākamie uzbrukumi veiksmīgāki ir ventspilniekiem, bet tad lietuvieši pārņem iniciatīvu un trīs minūšu laikā veica 11 punktu izrāvienu (16:23) un izvirzās vadībā. Ceturtdaļas noslēguma gan  Jakovičam izdodas realizēt tālmetienu, samazinot rezultāta starpību 19:23.

2.ceturtdaļa. Otrajā ceturtdaļā LIETKABELIS audzē rezultāta pārsvaru, pēc latvieša spēlētāja Kaufmaņa precīza tālmetiena, lietuviešiem jau + 14. Visas ceturtdaļas garumā LIETKABELIS atrodas drošā attāluma un puslaikā dodas ar komfortablu pārsvaru 36:49.

3.ceturtdaļa. Māris Gulbis atklāj ceturtdaļu ar gūtiem punktiem, bet tūdaļ arī saņem personīgo piezīmi, kas viņam ir 4. Štelmahers nosēdina Gulbi uz rezervistu soliņa. Nelaime nenāk viena, jo vien pēc dažam sekundēm, Gulbim uz rezervistu soliņa pievienojas Bruševics, kurš arī saņēmis piezīmi. Tiesa, viņam spēle beigusies, jo tā ir 5. personiskā piezīme. Tikmēr ventspilnieki ir iedzinējos (45:53). Štelmahers ir spiests ieviest korekcijas spēles gaitā un laukumā sūta ventspilnieku jauno maiņu Mikuļski, Grīnbergu, Vikentsjevu un arī Eiropas pirmziemnieku Hamiltonu, kuri kopā ar Jucikas panāk nelielu spēles lūzumu un pietuvojas  LIETKABELIS komandai līdz – 2 punktiem (54:56). LIETKABELIS gan pamostas no miega un ceturtdaļa noslēdzas jau ar daudz pozitīvāku bilanci viņu labā 57:65.

4.ceturtdaļa. VENTSPILS jaunā maiņa sekmīgi darbojas aizsardzība, piespiežot lietuviešus kļūdīties. Vairāki sekmīgi uzbrukumi pēc kārtas un spēles pēdējā minūtē ventspilniekiem vairs tikai – 4 (74:78). Aukstasinīgi aizsardzībā nospēlē  Hamiltons, pārtverot bumbu un gūstot 2 punktus, samazinot rezultātu līdz -2 (76:78). Pavisam nelaikā Gulbis nopelna 5.piezīmi, tomēr pretinieki realizē tikai vienu soda metienu. Štelmahers nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Lai glābtu spēli nepieciešams precīzs tālmetiens. Tomēr pārcenšas Jucikas, pie pretinieka groza nopelnot piezīmi uzbrukumā un samazinot izredzes uz izlīdzinājumu rezultātā. Gan LIETKABELIS komanda, gan VENTSPILS iesaistās apmaiņā ar piezīmēm un soda metieniem, tomēr ventspilniekiem nepietiek laika, lai panāktu lūzumu spēlē un izcīnītu uzvaru. Spēle noslēdzas ar Artūra Štālberga vadītās komandas LIETKABELIS uzvaru 78:82.

Arī šajā spēle VENTSPILS komandai nācās iztikt bez Artūra Bērziņa, Riharda Lomaža un Emanuēla Ubillas, kuri visi dziedē traumas. Pārbaudes spēlēs nepiedalās arī Aigars Šķēle, kurš šobrīd Latvijas izlases kreklā cīnās Eiropas čempionātā. Līdz ar to Roberts Štelmahers pārbaudes spēļu ciklā vairāk izmanto VENTSPILS komandas tālākās rezerves, kuras cīnās par iekļūšanu pamatsastāvā.

Līdz ar zaudējumu šajā spēlē, VENTSPILS ierindojas savas apakšgrupas pēdējā vietā un svētdien aizvadīs noslēdzošo spēli turnīrā.

BK “Ventspils” pret BC “Lietkabelis” 78:82 (19:23; 17:26; 21:16; 21:17)

BK “Ventspils”: Hamiltons 19, Jakovičs 18, Gulbis 12, Zaķis 8, Juciks 8, Bruševics 4, Mikuļskis 3, Gūtmanis 2, Vikentsjevs 2, Ķilps 2, Grīnbergs 0