Spēle aizsardzībā nodrošina panākumu pret Valmiera Glass/ViA
11. Marts 2021.

Trešdien, 10.martā, BK “Ventspils” uzņēma Valmieras Glass/ViA komandu Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Ventspils komanda devās uz šo sēli ar vienu domu – pierādīt, ka zaudējums Valmierai izbraukumā bija vājuma brīdis, kuru nepieciešams labot. To arī BK “Ventspils” komanda panāca, uzvarot ar  pārliecinošu uzvaru un rezultātu 84:65.

Ja būtu jānoraksturo viss spēles rokraksts dažos vārdos, tad droši varētu teikt, ka tā bija ļoti nepiekāpīga spēle aizsardzībā, ko pierāda arī tikai ielaistie 65 punkti. Jāatzīst, ka visu spēli ventspilnieki droši virzījās uz uzvaru, tieši ar šo svarīgo spēles elementu – aizsardzību.

Spēle iesākās līdzvērtīgi, abas komandas apmainījās ar rezultatīviem metieniem, tomēr mājinieki izrādīja lielāku iniciatīvu, saglabājot nelielu vadību. Jau no pašas spēles sākuma labus sniegumu demonstrēja Ausējs, kurš arī kļuva par spēles rezultatīvāko spēlētāju ventspilnieku rindās kopumā, sametot 17 punktus pretinieku grozā. Pirmo puslaiku ar nelielu pārsvaru noslēdz mājinieki (36:30), tomēr cīņa ir tikai pusē, tāpēc pārtraukumā abas komandas dodas ar pārdomām, ko spēles sniegumā jāuzlabo, lai cīnītos par drošu uzvaru.

Ja abas pirmās divas ceturtdaļas abām komandām padevās līdzvērtīgas, tad trešā ventspilniekiem ir uzvaru nesoša, jo šajā izdodas panākt lielāko izrāvienu (kopumā ceturtdaļā ventspilnieki gūst 32 punktus, kamēr viesi 18).  Bija pa kādam arī emocionālam notikumam, kur Māra Gulbja izprovocētā piezīmē pat pārvēršas tehniskā piezīmē Valmieras trenerim, kas komandai iedod vēl lielāku pārliecību, ka šodien spēle iet no rokas. Efektīvus dankus kārtējo reizi nodemonstrē arī Kriss Kofijs. Pēdējā ceturtdaļā brīnumi nenotiek, lai gan valmierieši mēģina deldēt rezultātu, tomēr bez panākumiem, jo ventspilnieki nepagurstoši turpina būt agresīvi aizsardzībā līdz pat spēles pēdējai sekundei. Ventspils svin uzvaru ar rezultātu 84:65.

Rezultatīvākais spēlētājs ar 17 punktiem ventspilnieku rindās bija Artūrs Ausējs, bet 14 punktus pievienoja Māris Gulbis.

“Ventspils” nākamo spēli aizvadīs sestdien, 13.martā,  viesojoties pie “Latvijas Universitātes”, ar kuriem arī šajā sezonā tiek aizvadītas līdzīgas cīņas, pēdējā tikšanās reizēs pat izvēršoties trillera cienīgam sižetam, ar laimīgām beigām ventspilniekiem.

Ventspils – Valmiera Glass/ViA 84:65 (19:12, 17:18, 32:18, 16:17)

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Ventspils poliklīnika,  Branchess un Ventas Balss.