lven
Jaunumi
Šķēle saņem oktobra MVP balvu, 8. uzvara ventspilniekiem
04. Novembris 2017.
Dalīties:

Sestdienas pievakarē Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisinājās Olybet LBL spēle pret “Valmiera/Ordo” komandu.

Pirms spēles svinīgā ceremonijā oktobra vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma Aigars Šķēle, kurš balvu saņēma Olybet Latvijas Basketbola līgas klubu treneru balsojumā. Šķēle savai komandai palīdzēja uzvarēt visās septiņās spēlēs, gūstot vidēji 13,1 punktu, izdarot 3,1 rezultatīvu piespēli, izcīnot 5,3 atlēkušās bumbas un nopelnot vidējo lietderības koeficientu 17.

Ventspils komanda ar Valmiera/Ordo bija jau tikusies šajā sezonā. Abas komandas tikās 1. oktobrī, kad ventspilnieki bija viesi Vidzemes Olimpiskajā centrā. Toreiz ventspilniekiem pagalam nepadevās spēles sākums, tomēr noslēgumā pārliecinoša uzvara ar rezultātu 101:81. Rezultatīvākais aizvadītā spēlē bija Ronalds Zaķis, kurš guva 19 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un atdeva 2 rezultatīvas piespēles. Šajā spēlē Zaķi laukumā neredzēsim, jo sportists turpina dziedēt traumu. Valmieras komandai ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Kaufmanis.

Sākuma sastāvā laukumā ventspilniekiem dodas Lomažs, Šķēle, Ubilla, Juciks un Bruševics.

1.ceturtdaļa. Juciks atklāj spēles rezultātu, pēc tam ar precīziem metieniem pievienojas Ubilla, kurš realizē tālmetienu, un Bruševics ar tālu pustālo metienu. Valmierai punktus no groza apakšas gūst Iļjins (7:2). Spēles iniciatīvu pārņem ventspilnieki, veiksmīgi spēlējot uzbrukumā un arī aizsardzībā. Rezultatīvs ir Bruševics, kurš jau 1.ceturtdaļas vidū guvis 8 punktus savas komandas labā (21:7).  Ceturtdaļas pēdējā sekundē tālmetienu realizē Šķēle, un tā noslēdzas ar rezultātu 26:14.

2.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma apņēmīgāk spēli iesāk Valmieras komanda (26:17), un, pēc pirmā viesu komandas iemestā tālmetiena, Roberts Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Šķēle caurgājienā realizē 2 punktus, bet neizdodas trāpīt soda metienu. Štelmahers spēlētāju rotācijā izmanto Grīnbergu, Ķilpu, Lomažu un Gūtmani, ļaujot komandas līderiem atpūsties. Vēl vienu nesportisko piezīmi nopelna valmierieši, ļaujot Lomažam realizēt 2 soda metienus (35:24). Pēc jau trešās vidzemnieku nesportiskās piezīmes, kuru saņem Hāzners, precīzs no soda metienu līnijas ir arī Hamiltons, pēc tam viņš pievieno vēl 2 punktus no groza apakšas ar elegantu caurgājienu (47:28). Trīs punktus pievieno Jakovičs, izvirzot BK “Ventspils” vadībā jau ar 20 punktiem (52:32). Arī šī ceturtdaļa tiek noslēgta ar pēdējo sekunžu metienu, kuru no tālmetienu līnijas realizē Jakovičs – 57:32.

3.ceturtdaļa. Ventspils komanda ir apņēmusies sev sestdienas vakarā garastāvokli nesabojāt un svinēt 8.uzvaru Latvijas čempionāta, jo pēc pārtraukuma laukumā dodas ar lielu apņēmību. Ceturtdaļas vidū ventspilnieku pārsvars ir jau 30 punkti (71:41), tomēr mājinieku spēlē nekādas atslābināšanās pazīmes vai vājuma brīžus nejūt. Roberts Štelmahers prasa no saviem padotiem ievērot spēles plānu un disciplīnu.  Ceturtdaļas noslēgumā teicamu precizitāti no tālmetienu līnijas nodemonstrē Jakovičs, divas reizes pēc kārtas gūstot punktus. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 81:49.

4.ceturtdaļa. Pēdējo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāk valmierieši, kuri vispirms ļoti aktīvi darbojas aizsardzībā, un beidzot izdodas arī realizēt precīzus metienus. Kamēr Valmieras komandai ir izdevies gūt 10 punktus pēdējās ceturtdaļas pirmajās 3 minūtēs, Ventspils vēl nav guvusi nevienu. Rezultātu izkustina Juciks, kurš ir precīzs no soda metienu līnijas. Jānis Kaufmanis 2 reizes šauj precīzi no tālmetienu līnijas, bet precīzs ir arī Šķēle (86:62). Pēc brīža oktobra vērtīgākais spēlētājs Šķēle pievieno vēl trīs punktus, bet ar to pašu atbild arī Hāzners. Jakovičs nodemonstrē elegantu caurgājienu, un līdzjutējiem paliek vienīgā intriga spēlē – vai Ventspils sasniegs 100 punktu atzīmi (91:67). Lai arī Valmiera/Ordo komandai izdevās uzvarēt spēles pēdējo ceturtdaļu, tomēr visā spēlē uzvaru svinēja BK “Ventspils” ar rezultātu 93:71.

Rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar 18 punktiem, 3 atlēkušām bumbām un 2 rezultatīvām piespēlēm bija Ingus Jakovičs, 13 punkti, 6 atlēkušas bumbas un 3 rezultatīvas piespēles Aigaram Šķēlem, tik pat punktu arī Jūlijam Jucikam. Valmiera/Ordo komandā rezultatīvākais ar 19  punktiem Viktors Iļjins.

BK “Ventspils” pret Valmiera/Ordo 93:71 (26:14; 31:18; 24:17; 12:22).

BK “Ventspils”: Jakovičs 18, Šķēle 13, Juciks 13, Hamiltons 11, Bruševics 10, Gulbis 9, Grīnbergs 8, Ubilla 7, Lomažs 4, Gūtmanis, Ķilps.

Valmiera/Ordo: Iļjins 19, Kaufmanis 17, Hāzners 13, Bērziņš 8, Miška 6, Vīksne 4, Elksnis 2, Janson 2.

Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs izbraukumā, kad FIBA Basketbola Čempionu līgā tiksies ar labi pazīstamo Turcijas klubu “Gaziantep” 8. novembrī.

Visas ziņas
Galerija ( 39 )
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
skatīt
Tuvākās spēles

Visas tiesības rezervētas. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz bkventspils.lv ir obligāta.
Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 25433053
Sadarbības un reklāmas jautājumi, informacija medijiem: E pasts: info@bkventspils.lv
Tālrunis/fakss + 371 63621966, Mobilais tālrunis + 371 22007768

Izstrāde: BRIGHT