Sezonas rekords! 124 gūtie punkti pret Parnu Sadam!
14. Februāris 2020.

Trešdien, 12.februārī,  Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisinājās Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas regulārā sezonas spēlē, kur BK “Ventspils” pretī stājās bijušo ventspilnieku Laura Blaua un Linarda Jaunzema komanda Parnu Sadam.  Mačs izvērtās NBA cienīgā zvaigžnu spēlē, jo grozā krita praktiski visi izmestie metienie, un spēle noslēdzās ar rezultātu 124:91, uzstādot jaunu šīs sezonas rezultativitātes rekordu. Spēles rezultatīvākā vīra gods pienācās Jānim Kaufmanim, kurš realizēja visu 4 izmestos tālmetienus, un komandas kopējam punktu grozam pievienoja 20 punktus.

“Ventspils” komandai šī bija atgriešanās spēle savā laukumā pēc 5 aizvadītām spēlēm izbraukumos 11 dienās. Tas, ka basketbolisti bija noilgojušies pēc sava mājas laukuma, bija redzams jau no pirmajām spēles minūtēm, kurā nevarēja nepamanīt vieglumu ventspilnieku spēles ritmā, kas vēlāk arī atainojās rezultātā. Pēdējās 10 spēles ventspilnieki nebija piedzīvojuši zaudējuma rūgtumu, tāpat kā Parnu Sadam pēdējās 3 spēles, tajā skaitā, uzvarot arī VEF Rīga komandu, ar kuriem ventspilniekiem nākamais mačs 15.februārī izbraukumā.

Spēles rezultātu atklāja Jaunzems, kam sekoja Ronalda Zaķa precīzais tālmetiens, kuru nepakautrējās izmest vēl vienu reizi, un arī tad Zaķis bija precīzs. Ceturtdaļas vidū ventspilnieki noorganizēja nelielu izrāvienu, ieskicējot spēles scenāriju, tomēr Igaunijas klubs ar Blaua un Jaunzema kopdarbu, rezultāta starpību sadeldēja vien līdz 2 punktu mīnusam viesiem. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 33:31.

Arī otrais spēles nogrieznis ritēja līdzīgā gultnē, tikai ar to atšķirību, ka ventspilnieki mērķtiecīgi palielināja rezultāta starpību. Viesi mēģināja spēlēt ātru un dinamisku basketbolu, kas īsti nebija parocīgs ventspilniekiem. Tomēr šī diena bija lieliska ventspilniekiem no rezultativitātes viedokļa un visdrīzāk nostrādāja vecais labais teiciens – met, cik gribi, es par vienu iemetīšu vairāk. Arī otrajā ceturtdaļā ventspilniekiem izdevās nopelnīt 30 punktus ceturtdaļā un pulaikā doties ar sen nebijušu rezultātu 67:53, kas būtu arī labas aizsardzības spēles cienīgs gala rezultāts.

Trešā ceturtdaļa iezīmējās ar divām lietām: 1. Jānis Kaufmanis atgādina par savu stilu, iemetot TOPa 1.vietas cienīgu traku tālmetienu. Jāpiezīmē, ka Kaufmanis bija nekļūdīgs arī pārējās 3 reizes no šīs pašas distances. 2. Kristaps Ķilps varēja iesviest 100.punktu ar tālmetienu, tomēr bija neprecīzs. Lai arī Blaus un Jaunzems kopumā mēģināja komanda iedvest pārliecību, lai pretotos saviem bijušiem cīņu biedriem, tomēr arī šī ceturtdaļa pilnībā pagāja ventspilnieku zīmē, kas atspoguļojās arī uz rezultāta tablo 98:75.

Ceturtajā ceturtdaļā ventspilnieki varēja uzstādīt sev mērķi – sezonas rekords gūtajos punktos. Līdz šim ventspilnieki bija iespējuši samest 122. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām ventspilnieki bija tikuši līdz 116 punktiem, bet atlikušajā laikā divus tālmetienus trāpīja Ķilps, ventspilnieki svinēja drošu uzvaru un atzīmēja sev vien rekordu šajā sezonā 124:91.

“Ventspils” – “Parnu Sadam” 124:91 (33:31, 34:22, 31:22, 26:16)

Ventspils: Kaufmanis 20, Gulbis 18, Vašpuns 16 (8 rp), Zaķis 14, Luters 14, Bērziņš 12, Šorts 11, Čavars 7 (8 ab), Vītols 6, Ķilps 6, Vīksne.

Ventspils komandai paredzēta šīs nedēļas beigās principiāla spēle Rīgā, kur pretiniekos stāsies “VEF Rīga” komanda. Kopš abu pirmās tikšanās reizes šajā sezonā ir pagājis kāds laiciņš (abas komandas tikās Ventspilī 16.novembrī), kur ventspilniekiem nācās atzīt viesu pārākumu ar rezultātu 72:79. Pa šo laiku rīdzinieki izstājušies no FIBA Basketbola Čempionu līgas, pagalam neveiksmīgi aizvadot apakšgrupas turnīru, noslēdzot to pēdējā vietā un arī pazaudējot vietu Latvijai regulārā sezonā. Nākošajā sezonā, ja formāts saglabāsies, tad Latvija sāks no kvalifikācijas kārtas, lai piedalītos šajā turnīrā. Savukārt Ventspils sekmīgi turpina startēt FIBA Eiropas kausā, kurā aizspēlējušies līdz ceturtdaļfinālam. Latvijas Igaunijas apvienotajā līgā VEF Rīga šobrīd ierindojusies 2.vietā ar 20 uzvarām un 2 zaudējumiem, bet ventspilnieki ir 4.vietā ar 18 uzvarām un 5 zaudējumiem. Kāds būs šī mača iznākums, to uzzināsim jau 15.februārī, kad abas komandas tiksies Elektrum Olimpiskajā centrā. Spēles sākums 18:00.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.