Savā laukumā pārspēti Jēkabpils lūši
28. Februāris 2018.

Trešdien, 28.februārī, BK “Ventspils” savā laukumā uzņēma Sanda Buškevica trenēto BK “Jēkabpils” komandu, visā spēlē uzvarot ar rezultātu 85:67.
Basketbola spēles laukumā bija iestājusies neliela pauze, jo cīņās devās valstu nacionālās izlases, lai cīnītos Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs. Ventspils komanda šo laika periodu izmantoja intensīvam treniņu darbam, lai gan nevarēja to aizvadīt pilnvērtīgā sastāvā. Uz Latvijas vīriešu basketbola izlasi bija izsaukti Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs un Rihards Lomažs, bet traumu dēļ trenēties nevarēja Bleiks Hamiltons un Maiks Bruševics. Traumas vajāja arī Kristapu Ķilpu. Spēlei nebija pieteikti Hamiltons, Bruševics un Ķilps, bet uz rezervistu soliņa palika arī Barnets.

1.ceturtdaļa. Spēli iesāk Gulbis, Ubilla, Freimanis, Lomažs un Zaķis. Spēles rezultātu atklāj Gulbis, gūstot 2 punktus no groza apakšas. Punktus ar bumbas triecienu no augšas gūst arī Zaķis, kurš atgriezies laukumā pēc nelielas traumas sadziedēšanas. Ventspilniekiem padodas neliels izrāviens, tomēr jēkabpilieši sāk ieskrieties, un viņiem izdodas ventspilniekus noķert un vēl izvirzīties vadībā. Ceturtdaļa noslēdzas ar pavisam nelielu mājinieku pārsvaru 20:18.

2.ceturtdaļa. Vairākas epizodes sekmīgi izdodas nospēlēt ventspilniekiem, komandu izvirzot vadībā (27:20). Jakovičam padodas tālmetiens, kamēr Jēkabpils komandas uzbrukums buksē un neizdodas realizēt savus metienus. Lomaža sekmīgie soda metieni ļauj Ventspils komandai sasniegt 10 punktu pārsvaru (32:22). Visu ceturtdaļu šis pārsvars arī saglabājas. Ceturtdaļas noslēgumā elegantu caurgājienu nodemonstrē Šķēle, vēl 2 punktus pievieno Zaķis, bet aizsardzībā nenosargā Vītiņu, kurš ceturtdaļu noslēdz ar pēdējās sekundes precīzu metienu un rezultātu 41:31. Pirmajā puslaika rezultatīvākais ar 10 punktiem BK “Ventspils” komandā ir Ingus Jakovičs, bet Jēkabpils komandai pa 8 punktiem Kanbergam un Vītiņam.

3.ceturtdaļa: Zaķis līdzjutējus iepriecina ar skaistu bumbas triecienu grozā no augšas, pēc tam vēl 2 punktus pievieno Freimanis un arī Ubilla. Lai arī BK “Ventspils” iesāk labi, tomēr karsts šovakar ir Kanbergs, kuram sekmējas no tālmetienu līnijas (49:39). Nesavaldīgs pārrunās ar tiesnešiem ir Ubilla, nopelnot tehnisko piezīmi un pēc tam vēl vienu, kas nozīmē, ka amerikānim jāpamet zāle un spēli varēs turpināt skatīties Best4Sport TV tiešraidē. Tikmēr situāciju sev par labu izmanto viesi, kuri tuvojas rezultātā (49:43). Šķēlem padodas caurgājiens, bet Aleksejevs atbild ar 2 punktiem un precīzu soda metienu. Situāciju vēl vairāk saasina Aleksejeva precīzais tālmetiens un vairs tikai +2 ventspilniekiem (53:51). Zaķis nācis laukumā, nomainot Juciku, tiek pie 2 punktiem, Lomažam izdodas pārtver bumbu, bet Jakovičam izdodas aizlauzties līdz grozam un nopelnīt pret sevi piezīmi, kuru pēc tam realizē 2 precīzos soda metienos. Tūlīt Jakovičam izdodas veiksmīgi nospēlēt aizsardzībā un pārvērst to vēl 2 punktos ātrā uzbrukumā. Ventspilnieki turpina agresīvi spēlēt aizsardzībā, kas dod augļus (59:52). Ceturtdaļa noslēdzas ar 2 precīziem Šķēles uzbrukumiem, vispirms no groza apakšas, pēc tam ceturtdaļas pēdējā sekundē ar precīzu tālmetienu, kas ļauj BK “Ventspils” pēdējo spēles ceturtdaļu sākt ar 10 punktu pārsvaru 65:55.

4.ceturtdaļa: Jēkabpils komandai izdodas gūt 4 punktus pēc kārtas, kamēr Ventspils uzbrukums ir iestrēdzis. Mājinieki paši pieļauj kļūdas piespēlēs, iegāž arī neprecīzie metieni, ko cenšas izmantot viesi. Par laimi ventspilniekiem arī Jēkabpils komandai nesokas ar metieniem un rezultāts ilgāku laiku iestrēdzies uz atzīmi 65:59. To izdodas izkustināt Zaķim 2 uzbrukumus pēc kārtas un atkal +10 mājiniekiem (69:59). Lomažs aizcīnās līdz groza apakšai, gūstot punktus un pievienojot vēl soda metienu, bet tas pats izdodas arī Aleksejevam, apspēlējot Juciku. Tiesa, soda metienu jēkabpilietis met garām. Juciks iepriekšējo neveiksmi izlabo ar precīzu pustālo metienu. Izdodas sekmīga Freimaņa un Jakoviča izspēle, kur Freimanis izbrīvē ceļu Jakoviča 2 precīziem punktiem (77:63). Pēdējās spēles 2 minūtēs komandas apmainās ar precīziem uzbrukumiem, Štelmahers laukumā sūta arī Grīnbergu un Gūtmani, tomēr pietuvoties rezultātā viesiem neizdodas, un BK “Ventspils” svin 18. uzvaru Latvijas čempionāta regulārajā sezonā ar rezultātu 85:67.

Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās ar 17 punktiem bija Ronalds Zaķis, viņam arī 9 atlēkušās bumbas. 16 punktus pievienojas Ingus Jakovičs. BK “Jēkabpils” rindās rezultatīvu spēli aizvadīja Jurijs Aleksejevs ar 17 punktiem.

BK “Ventspils” pret BK “Jēkabpils” 85:67 (20:18, 21:13; 24:24; 20:12)