Pusfināla sērijā neizšķirts 1:1. Nākamā spēle Ventspilī 12.maijā!
10. Maijs 2018.

Ceturtdien, 10.maijā, BK “Ventspils” devās uz Ogri, lai aizvadītu Olybet Latvijas Basketbola līgas pusfināla 2.spēli. Spēli labāk iesāka Ogres komanda, kas ļāva viņiem pārsvaru noturēt visu spēli un to arī uzvarēt ar rezultātu 84:77. Šobrīd pusfināla sērijā izlīdzināts rezultāts 1:1. Jau nākamā spēle sestdien, 12.maijā, Ventspilī. Spēles sākums 17:00.

Ventspils sastāvs atkal papluinīts, jo traumu guva Maiks Bruševics, kā arī vecie savainojumi par sevi liek manīt Ingusam Jakovičam.

Sākumsastāvā laukumā dodas Zaķis, Gulbis, Freimanis, Ubilla un Lomažs

1.ceturtdaļa: Rezultātu atklāj Ogres komanda ar precīzu Jāņa Antropa tālmetienu. Zaķis atkaro 2 punktus ar triecienu grozā no augšas, tomēr Antrops ir precīzs no tālmetienu līnijas vēlreiz (2:6). Ogre turpina apņēmīgi uzbrukt, izmantojot ventspilnieku nesaprašanos aizsardzībā. Arī spēles temps ir pavisam cits, salīdzinot ar pirmo savstarpējo spēli Ventspilī. Ogre uzbrūk ātrās pārējās, savukārt aizsardzībā visu laiku balansē uz pārkāpumu robežas. Jucikam no soda metienu līnijas izdodas izlīdzināt rezultātu (14:14), bet vēl pēc brīža no tās pašas vietas viņš savu komandu izvirza arī vadībā (16:14).  Šķēle ar spēku aizlaužas līdz grozam, meistarīgi ieturot pauzi un gūstot punktus no groza apakšas. Visu ceturtdaļu spēle norit punkts punktā. Vēlreiz Gulbis izlīdzina rezultātu, arī šoreiz no soda metienu līnijas. Pēdējās ceturtdaļas sekundēs Ikovļevam neizdodas savu komandu izvirzīt vadībā, bet to izmanto Vītols, kurš atlikušajās 3 sekundēs ātri pārvada bumbu pāri laukumam un precīzi realizē tālu tālmetienu. Ceturtdaļa noslēdzas ar Ogres vadību 22:25.

2.ceturtdaļa. Arī 2.ceturtdaļas sākums aizrit uz līdzīgas nots kā spēles sākums, abas komandas labi darbojas aizsardzībā un ir precīzas, gūstot punktus (26:29). Zaķis pamanās aizmest garām abus soda metienus, tomēr izcīna atlēkušo bumbu un triec to grozā no augšas (28:29). Juciks vēlreiz atkaro vadību savai komandai, tomēr ne uz ilgu laiku, to atgūst Pozņaks ar bumbas triecienu grozā no augšas. Artūrs Bērziņš izprovocē Jūliju Juciku, kuru konflikta risināšanā cenšas iesaistīties Pozņaks. Galu beigās tiesneši nesportiskās piezīmes piešķir Jucikam un Pozņakam. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu pēc kārtējās neveiksmīgās aizsardzības epizodes. Tas gaidīto nenes, jo Lomažs pamanās nospēlēt nesportiski, ļaujot Sirsniņam realizēt soda metienus, un vēl 2 punktus gūst Pozņaks (30:37). Pēc ilgāka laika punktus gūst arī Ventspils Ubillas izpildījumā, tiesa, arī no soda metienu līnijas (32:39). Kurioza situācija gadās Zaķim, kura mestā bumba paliek uz stīpas, to nosit Ogres komanda, un punkti netiek gūti. Šķēlem padodas 2+1 gājiens, bet Ventspils komanda vienalga ir ar 9 punktu deficītu. Puslaika noslēgumu veiksmīgāk aizvada Ogres komanda, kur atkal jau lieliski darbojas Jānis Pozņaks un gūst punktus. Ogres komanda puslaikā dodas ar 12 punktu pārsvaru 37:49. BK “Ventspils” komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 9 punktiem ir Aigars Šķēle, bet 19 punkti ir Jānim Pozņakam.

3.ceturtdaļa. Rihards Lomažs gūst pirmos punktus 2.puslaikā, veiksmīga aizsardzības epizode un ātra pāreja uzbrukumā –  2 punkti Ubillam. Lomažs turpina lieliski – tālmetiens un vairs – 5 BK “Ventspils” komandai (44:49).  Tas ventspilniekiem izdevies vien nepilnas minūtes laikā. Visockis – Rubenis uzreiz pieprasa minūtes pārtraukumu. Nesportisku piezīmi saņem Pozņaks, kurš rupji nospēlē pret Zaķi. Ronaldam izdodas realizēt tikai vienu soda metienu. Ogre pēc pirmā apmulsuma ir attapusies un atkal turpina spēlēt veiksmīgi abos laukuma galos. Gulbis izmanto priekšrocību zem groza un gūst 2 punktus (49:58). Šķēle un Ubilla pašaizliedzīgi darbojas uzbrukumā, sekmīgi tos noslēdzot. Lai arī Ventspils komandai izdodas uzlabot savu sniegumu, tomēr pamatīgi iekrīt aizsardzībā, kas ļauj Ogres komandai turēties 6 punktu attālumā (59:65). Ubilla iemet tālmetienu un vairs tikai -3 (62:65). Tomēr Šķēle pārkāpj noteikumus, Sirsniņš no soda metienu līnijas atkaro 2 punktus.  Ceturtdaļu ar 6 punktu pārsvaru uzvar Ventspils komanda, tomēr visā spēlē vēl atrodas iedzinējos ar rezultātu 62:67.

4.ceturtdaļa. Ceturtdaļa iesākas ar ļoti agresīvu un ātru spēlei, tomēr abas komandas nespēj realizēt sekmīgus metienus. Rezultātu ceturtdaļā atklāj Zaķis, kurš ir precīzs no soda metienu līnijas . Tikai pēc 4 minūtēm pirmos punktus gūst Ogre, bet arī Ventspils komandai nav izdevies tikt pie punktiem, līdz ar to Ogre vēl ar vien ir vadībā (64:69). Sķēlem padodas 2+1 gājiens, kuru izkaro sev ar caurgājienu. Laiks ir Ogres sabiedrotais, tomēr Ventspils komanda arī negrasās padoties. Vispirms Ubilla gūst punktus no soda metienu līnijas, pēc tam precīzs ir Lomažs ar tālmetienu (77:82).  Nesmuku epizodi piedzīvo Māris Gulbis, kurš cīņā par bumbu nokrīt uz zemes, bet ar kāju viņam pa galvu trāpa Zēbergs. Gulbis neklusē un iet izskaidrotie, diemžēl viņa rīcība netiek novērtēta un tiek piešķirta tehniskā piezīme. Nezin no kurienes uzradusies vēl viena tehniskā piezīme viņam un Gulbis tiek izraidīts no zāles. Šī epizode pieliek punktu spēlei un Ventspils nespēj vairs pacīnīties par uzvaru, piekāpjoties ar rezultātu 77:84. Sērijā panākts izlīdzinājums 1:1. Nākamā spēle Ventspilī jau 12.maijā, plkst. 17:00.