Pusfināla sērijā 1:0 Ventspils labā
08. Maijs 2018.

Otrdien, 8.maijā, ar spēli Ventspilī aizsākās Olybet Latvijas Basketbola līgas pusfināls. BK “Ventspils” komanda uzņēma BK “Ogres” komandu. Ventspilnieki visu spēli atradās vadībā, kas ļāva svinēt savu pirmo uzvaru ar pārliecinošu pārsvaru 98:77. Spēles rezultatīvākais vīrs  – Ronalds Zaķis ar 18 punktiem.

Abas komandas uz spēli ieradās savos labākos sastāvos, gatavas cīņai par vietu finālā. BK “Ventspils” Latvijas čempionāta pusfinālā spēlē 23. sezonu pēc kārtas. Līdz šim izcīnītas 17 uzvaras sērijās, turklāt 13 gadījumos pretiniekiem neļaujot uzvarēt nevienā spēlē (septiņas reizes 3:0, piecas reizes 2:0, vienreiz 4:0). Vienreiz uzvarēts ar 3:1, trīs reizes bija vajadzīgs maksimāls spēļu skaits – 1999. gadā cīņā ar Gulbenes “ASK/Buki”, 2014. un 2015. gadā – ar BK “Jēkabpils. Tikai piecos gadījumos fināla slieksnis bijis pārāk augsts. Ogres komanda kļūst par ventspilnieku vienpadsmitajiem sāncenšiem pusfinālā. Līdz šim visbiežāk – pa četrām reizēm spēlēts ar Liepājas (3-1) un Gulbenes (4-0) komandām, kā arī “LainERS”/“Baronu” (4-0). Pa divām reizēm uzvarētas Valmieras un Jēkabpils vienības, vienreiz – “Zemessargs/Roja”. Negatīva bilance tikai ar “VEF Rīga” (1-2), “ASK Rīga” (0-1) un “Metropoli” (0-1).BK “Ogre” Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalās pirmo reizi. Pirmajā sērijā ar 3:0 pārspēta “Valka/Valga”

Roberts Štelmahers sākumsastāvam izvēlējies Zaķi, Lomažu, Ubillu, Gulbi un  Bruševicu.

1.ceturtdaļa. Centra iemetienā bumbu izcīna Zaķis, kuru sekmīgi saņem Lomažs, bet pirmos punktus gūst Ubilla. Ventspilnieki veiksmīgi nocīnās aizsardzībā, kas ļauj uzbrukumu pārvērst 2 punktos Zaķa izpildījumā ar bumbas triecienu grozā no augšas (4:0).  Zaķis ir lielisks abos laukuma galos, turklāt vēl pamanās nospēlēt saspēles vadītāja pozīcijā, pārvadot bumbu pāri laukumam. Vēl 2 punktus gūst Gulbis un Bruševics un jau + 8 Ventspilij pēc nospēlētām 3 minūtēm. Visockis – Rubenis ir spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu.  Ventspils komandai neizdodas punktus gūt no tālās distances, tiesa, viņi to neļauj darīt arī Ogres komandai. Viesiem izdevies samazināt rezultāta starpību (10:8) pēc Bērziņa precīziem soda metieniem.  Šķēle ir acīgs aizsardzībā, atņemot bumbu pie gala auta iemetiena un gūst vieglus 2 punktus no groza apakšas. Abās komandās jūtama spriedze, spēlē uzmanīgi, cenšas izspēlēt kombinācijas. 2 uzbrukums pēc kārtas rezultatīvi nospēlē Šķēle, pēc tam vēl 2 punktus ar piezīmi gūst Juciks, un lielākais pārsvars šovakar līdz šim + 10 (23:13). Ceturtdaļa noslēdzas ar mājinieku pārsvaru 23:15.

2.ceturtdaļa. Brīnišķīga saspēle Šķēlem ar Zaķi, no kuriem pēdējās triec bumbu grozā no augšas. Tālu pustālo metienu realizē Lomažs, vēl 2 punktus no soda metienu līnijas pievieno Zaķis un +14 Ventspilij (29:15). 3 punktus gūst Ikovļevs, bet Ogre atbild ar vairākiem ātriem un precīziem uzbrukumiem, kas ļauj samazināt punktu starpību (32:21). 2 punktus pievieno Lomažs pēc precīzi izspēlētas kombinācijas, bet 2 punkti arī no Kristapa Dārgā. Ogres komandai ir izdevies samazināt rezultāta starpību līdz 7 punktiem, bet to labo Barnets, gūstot skaistus un grūtus punktus no groza apakšas (36:27). Freimanim labi izdodas pacīnīties aizsardzībā, kas ļauj noslēgt ar ātro uzbrukumu –  Lomažs + Šķēle = Šķēles 2 punkti (38:27).  Puslaika pēdējās minūtes aizrit kļūdām bagāti abu komandu izpildījumā, kas neļauj augt rezultātam. 2.ceturtdaļa noslēdzas ar BK “Ventspils” vadību 40:29. Ventspilnieku rindās rezultatīvākie ar 8 punktiem ir Ronalds Zaķis un Aigars Šķēle, bet Ogres komandai ar 10 Rihards Zēbergs.

3.ceturtdaļa. Iesāk ar BK “Ogres” precīzu tālmetienu Artūra Bērziņa izpildījumā. Vēl vienu tālmetienu pievieno arī Antrops un vairs tikai + 5. Ar to pašu atbild arī Lomažs. Zaķis pievieno 2 punktus no soda metienu līnijas (45:35). Spēle ir ieguvusi pavisam citu tempu un azartu. Ja pirmās 2 ceturtdaļas bija uzmanīgas, pat miegainas, tad tagad jau no paša 2.puslaika sākuma abas komandas uzņēmušas ātru tempu un parāda spēka spēli. Ikovļevs gūst 2 punktus kritienā, pievienojot arī soda metienu. Ogre izvelk savu Džokeri – tālmetienus. No šīs distances precīzs vēlreiz ir Antrops, to pašu iespēj arī Bērziņš. Tālmetiens precīzs arī Ubillam, pēc tam 2 punktus pievieno arī Zaķis, tikmēr Ogre uzbrūk tikai no tālmetienu līnijas. Gulbis beidzot precīzs no tālmetienu līnijas, bet Burnets precīzs no soda metienu līnijas (64:52). Abas komandas ir sapelnījušas piezīmju normu. Turpmākās minūtēs punktus abas komandas gūst tikai no soda metienu līnijas (67:55). Zaķim izdodas gūt 2 skaistu punktus no groza apakšas, bet ceturtdaļa noslēdzas ar Antropa precīzu tālmetienu un + 11 Ventspilij 69:58.

4.ceturtdaļa. Skaista jo skaista epizode Zaķa izpildījumā, kur bumbu triec grozā no augšas pēc Barneta piespēles. Lomažs gūst vēl 2 punktus kritienā, bet zāles otrā galā aizsardzībā saņem nesportisko piezīmi. To izmanto Pozņaks, un ir precīzs no soda metienu līnijas. Zaķis turpina pārliecinoši. Viņš saņem piespēles no saviem komandas groziem, un Zaķis nepieviļ, raidot metienus grozā (75:60). Ventspils komanda labi darbojas aizsardzībā, vairs neļaujot Ogrei raidīt grozā tālmetienus. Šķēle veiksmīgi gūst 2 punktus pēc ātras pārejas uzbrukumā pāri visam laukumam (79:62). Pēc brīža viņš ir veiksmīgs no tālmetienu līnijas, realizējot to uzbrukuma laika pēdējā sekundē. Vēl vienu tālmetienu pievieno Ikovļevs un  + 21 Ventspilij (85:64). Lai arī līdz spēles beigām palikušas vēl vairāk kā 4 minūtes, tomēr spēles liktenis ir jau izšķirt. Vēl 3 punktus pievieno Lomažs, un skatītāji no Ventspils komandas pieprasa jau 100 punktus.  Freimanis spēles pēdējā minūtē saņem 5 piezīmi, bet tas neko vairs neietekmē , un BK “Ventspils” svin savu pirmo uzvaru pusfinālā pret BK “Ogre” ar rezultātu 98:77.

Ronalds Zaķis aizvadīja ļoti rezultatīvu spēli, gūstot 18 punktus, izcīnot 8 atlēkušās bumbas un atdodot 3 rezultatīvas piespēles. Aigaram Šķēlem 17 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles. Savukārt BK “Ogres” rezultatīvākais vīrs ar 11 punktiem bija Jānis Antrops.

BK “Ventspils” pret BK “Ogre” 98:77 (23:15; 17:14; 29:29; 29:19).

Zaķis 18, Šķēle 17, Gulbis 14, Ikovļevs 14, Lomažs 13, Barnets 10, Ubilla 7, Juciks 3, Bruševics 2, Freimanis, Jakovičs.