Pret Francijas un Čempionu līgas uzvarētājiem
11. Jūlijs 2017.

Šodien notika 2017./18. gada FIBA Čempionu līgas izloze, kurā BK Ventspils uzzināja pirmos piecus pretiniekus pamatturnīrā. Vēl divi pretinieki kļūs zināmi pēc kvalifikācijas turnīra beigām.

BK Ventspils tika ielozēta B apakšgrupā un pretiniekos saņēmusi jau zināmo Klaipēdas Neptunas un Grieķijas PAOK, kā arī Spānijas Iberostar, Francijas Challon un Turcijas Gaziantep. Vēl divi pretinieki kļūs zināmi pēc kvalifikācijas turnīra beigām. Neliels ieskats jau zināmajos pretiniekos.

Neptunas. Ar Lietuvas komandu spēlējām jau pagājušā gada Čempionu līgas grupu turnīrā un uzvaras tika sadalītas uz pusēm – savā laukumā vinnējām ar 66:61, bet izbraukumā zaudējām ar 64:84. Aizvadītajā Lietuvas čempionāta sezonā Neptunas bronzas finālā piekāpās Lietuvos rytas.

PAOK. Arī ar šo komandu spēlējām pagājušā gada pamatturnīrā un abos mačos piedzīvojām zaudējumus – 81:85 un 54:84. Grieķijas čempionāta regulāro sezonu PAOK pabeidza piektajā vietā, taču ceturtdaļfinālā sērijā līdz divām uzvarām ar 0:2 piekāpās Aris.

Challon. Pērnā gada Francijas čempione! Pamatturnīrā Challon ieņēma otro vietu, taču ar regulārās sezonas uzvarētāju AS Monaco nemaz netikās. 1/4 finālā Challon ar 2:0 pārspēja Le Portel, tad pusfinālā ar 3:1 Paris Levallois, bet finālā ar 3:2 Strasbourg.

Iberostar. Pērnā gada FIBA Čempionu līgas uzvarētāja. Spānijas čempionātā regulāro sezonu pabeidza 5. vietā, bet tālāk par ceturtdaļfinālu netika (zaudējums ar 1:2 Unicaja).

Gaziantep. Turcijas čempionāta pamatturnīrā 7. vieta, bet ceturtdaļfinālā ar 0:2 piekāpās vēlākai finālistei Besiktas.

Kvalifikācijas turnīra pirmā kārta sāksies 19. septembrī, bet pamatturnīrs sāksies 10. oktobrī. Četru apakšgrupu četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu turnīrā, bet grupu piektās un sestās vietas iekļausies FIBA Eiropas kausa izcīņas play off. 7. un 8. vietās palikušajām komandām sezona būs beigusies.