Pirmais zaudējums Latvijas Čempionātā
10. Februāris 2018.

Sestdien, 10.februārī, BK “Ventspils” aizvadīja izbraukuma spēli Olybet Latvijas Basketbola līgā, kur viesos tikās ar BK “Ogre” komandu. Šajā spēlē ventspilnieki piedzīvoja pirmo zaudējumu līgā šajā sezonā, dramatiskā spēles noslēgumā piekāpjoties ar rezultātu 87:89.

Uz Ogri ventspilnieki devās bez Ronalda Zaķa, bet ierindā bija Aigars Šķēle un Roberts Freimanis, kuri komandā atgriezušies pavisam nesen.

Spēli viesos ventspilnieki iesāk ar Šķēli, Lomažu, Gulbi, Juciku un Ubillu sākumsastāvā.

1.ceturtdaļa. Abas komandas iesāk līdzīgu spēli, gūstot punktus pārsvarā no pustālās distances vai tālmetienu līnijas. Uz īsu brīdi BK “Ventspils” izdodas pārņemt vadību, galvenokārt pateicoties Barneta darbībām, tomēr Ogres komanda neļauj viesiem atrauties un apņēmīgi turpina turēties līdzi rezultātā. Divus punktus mājiniekiem palīdz gūt arī ventspilnieks Hamiltons, kurš neveiksmīgi cīnās pa atlēkušo bumbu, iesitot to atpakaļ grozā. Ceturtdaļas noslēgumā uz soda metienu līnijas vairākkārt nonāk Freimanis, kurš savus 5 punkts gūst tieši no brīvmetienu vietas. BK “Ogres” spēlētājs Sīpoliņš, kurš jau pirmajās savstarpējās spēlēs sagādāja pamatīgas galvas sāpes ventspilniekiem, arī šajā spēlē uzņemas līdera lomu un gūst vairākus punktus pēc kārtas. Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu pārsvaru mājiniekiem 22:24.

2.ceturtdaļa. Pirmos punktus gūst Juciks, izlīdzinot rezultātu, tomēr Zēbergs otrā galā apspēlē Lomažu un + 2 punkti Ogrei. Jakovičam padodas viens no 2 soda metieniem, bet tālmetienu realizē Vītols un jau + 4 Ogrei. Lomažs ar lielu pārliecību dodas caurgājienā un gūst 2 punktus ar sodu, pēc brīža realizējot arī to. Ogres komandai izdodas izspēlēt savus uzbrukumus un tos arī sekmīgi noslēgt, kamēr Ventspils komandai turpina pieklibot precizitāte, nerealizējot salīdzinoši brīvus metienus. Šāda neveiksmīga spēle ļauj Ogres komandai turēties nelielā rezultāta attālumā (35:30). Barnets 2 punkti un pēc brīža Ubillas tālmetiens panāk izlīdzinājumu spēlē, bet Lomažs izvirza komandu vadībā ar + 3 punktiem (38:35). Pēc 8 punktu viesu izrāviena, Ogres komandas galvenais treneris Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu. Lielisku sadarbību demonstrē Lomažs ar Freimani, pēdējam noslēdzot uzbrukumu ar 2 punktiem, bet rezultātu izlīdzina Sirsniņa tālmetiens (40:40). Abas komandas apmainās precīziem tālmetieniem, Barnets ātrajā uzbrukumā pāri visam laukumam gūst 2 punktus no groza apakšas un + 4 viesiem (48:44). Vītola tālmetiens izlīdzina rezultātu 25 sekundes pirms puslaika beigām. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, lai uzzīmētu pēdējā uzbrukuma izspēli. Ventspilnieku uzbrukums noslēdzas ar piezīmi pret Lomažu, kurš realizē vienu no 2 soda metieniem. Puslaiks noslēdzas ar nelielu ventspilnieku pārsvaru 49:48. Rezultatīvākais BK “Ventspils” rindās ar 13 punktiem Rihards Lomažs, bet BK “Ogres” komandā ar 11 punktiem Mārcis Vītols.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma cīņas zudums abām komandām nav novērojams. Abas komandas uzbrūk sekmīgi. Skaidrs, ka abām komandām ar uzbrukumu šajā spēlē viss ir kārtībā, tomēr, lai uzvarētu spēli, kādai no komandām vajadzēs veiksmīgāk spēlēt aizsardzībā. Mazliet rezultatīvāka spēle padodas Ventspils komandai, tomēr Gints Antrops neļauj atslābināties, gūstot 2 precīzus tālmetienus pēc kārtas (59:55). Jakovičs panāk savai komandai 6 punktu pārsvaru pēc precīza tālmetiena (64:58). Vēl 2 punktus ar individuālu meistarību Ventspils komandai pievieno Lomažs, un Ogres komandas galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. + 11 Ventspilij panāk Hamiltons pēc realizēta tālmetiena. Spēle ir kļuvusi ātrāka, kas nav izdevīga Ventspils komandai. Kļūdas uzbrukumā, nav veiksmīgi nospēlētas epizodes aizsardzībā, kas ļauj Ogrei pietuvoties rezultātā (69:65). 3.ceturtdaļa noslēdzas ar viesu nelielu pārsvaru 71:65.

4.ceturtdaļa. Līdzīgi iesākas spēles pēdējās ceturtdaļas sākums, abas komandas apmainās precīziem metieniem. Juciks precīzs 2 uzbrukumus pēc kārtas, bet Gints Antrops realizē ļoti sarežģītu tālmetienu, neļaujot Ventspils komandai attālināties (77:76). Jakovičs ar caurgājienu realizē 2 punktus, bet Lomažam padodas tikai viens no 2 soda metieniem (80:76). Zēbergs samazina rezultātu līdz 1 punktam, raidot grozā tālmetienu (80:79). Ubilla realizē abus soda metienus. 3 minūtes līdz spēles beigām Ogres komandu vadībā izvirza Rinalds Sirsniņš, kurš gūst punktus no groza apakšas (82:83). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, lai sakārtotu savas komandas aizsardzību un uzbrukumu. Gulbis realizē tālmetienu un + 2 Ventspilij. Tomēr precīzs ir arī Sirsniņš no tālmetienu līnijas un + 1 Ogrei. Šķēle met garām pustālo metienu, bet arī Ogrei neizdodas gūt punktus. Freimanis gūst 2 punktus pēc sarežģīta caurgājiena un 14 sekundes līdz spēles beigām + 1 BK “Ventspils”. Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu, lai nospēlētu precīzi uzbrukumu. Tas neizdodas, jo Gulbis bloķe Dārgā metienu. Gulbis arī pats izcīna atlēkušo bumbu, pret viņu uzreiz tiek pārkāpti noteikumi. Gulbis aizmet garam abus soda metienus, bet Sirsniņš ir aukstasinīgs un raida tālu tālmetienu, un tas ir precīzs. Ventspils komandai neizdodas pēdējā sekundē realizēt tālmetienu, un pirmais zaudējums Ventspils komandai šajā sezonā ar rezultātu 87:89.

Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās bija Jūlijs Juciks ar 17 punktiem un 4 atlēkušām bumbām, 16 punkti Rihardam Lomažam. “Ogres” komandas rezultatīvākie spēlētāji ar 13 punktiem Gints Antrops un Rihards Zēbergs.

Arī nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs izbraukumā, kad tiksies ar Valmiera/Ordo komandu 15. februārī. Pēc tam līgā būs nedēļu ilgs pārtraukums, kurā atkal tiks aizvadītas kvalifikācijas spēles Pasaules čempionātam Latvijas izlasei.