Pirmā uzvara Eiropas turnīrā kabatā
23. Oktobris 2018.

Otrdien, 23.oktobrī, BK “Ventspils” savā laukumā uzņēma Turcijas komandu “Banvit” Eiropas Basketbola Čempionu līgas ietvaros. Visa spēle aizritēja sīvā cīņā, kur pārāki izrādījās mājinieki, svinot uzvaru ar rezultātu 86:80. Tā “Ventspils” komandai bija pirmā uzvara Eiropas turnīrā, savukārt Turcijas komandai pirmais zaudējums aizvadītās 3 spēlēs.

“Ventspils” komandai sezonas sākums nebija izdevies ļoti veiksmīgs Eiropas turnīrā, jo jācīnās pret spēcīgiem pretiniekiem, bet pašiem pamatīgi caurumi sastāva traumu dēļ. Šovakar ventspilnieku soliņš jau izrādījās pietiekami garš un iespaidīgs, lai pacīnītos par uzvaru. Vispirms jau ierindā bija atgriezies Zaķis, uzvilcis sejas aizsargmasku viņš devās cīņā. Beidzot palīdzēt varēja arī Jānis Bērziņš. Savukārt komandas jaunieguvums Usmans Dramē devās laukumā jau sākumsastāva un sev atvēlētās minūtes nospēleja godam.

Sākumsastāvs: Gulbis, Lomažs, Dramē, Arledžs un Džonsons

1.ceturtdaļa. Pirmie divi uzbrukumi ventspilniekiem nepadodas, bet pirmos punktus Ventspils komandai gūst Arledžs ar precīzu pustālo metienu. Lomažs pievieno 2 punktus no soda metienus līnijas. Štelmahers laukumā sūta Zaķi, kurš uzlicis sejas masku, gatavs doties cīņā un to uzreiz arī izdara, gūstot 2 punktus ar āķa metienu (8:9). Pašaizliedzīgi nocīnās Zaķis, kurš gūst punktus. Bet cīņas epizodē turku spēlētājs uzsit pa Zaķa seju, kas Zī sadusmo un tiek izraisītas asas vārdu pārmaiņas un grūstīšanās, novedod pie tehniskās piezīmes. Ventspili vadībā izvirza Lomažs, kurš ir precīzs no tālmetienu līnijas. Vēl vienu punktu pievieno Jānis Bērziņš no soda metienu līnijas (13:10). Ventspils ļoti labi cīnās aizsardzībā, neļaujot turkiem tikt pie atkārtotiem metieniem. Tikmēr Lomažs atkal šauj precīzi no tālmetienu līnijas (19:14). Lieliska saspēle izdodas Jakovičam ar Gulbi, kur pēdējais gūst vieglus 2 punktus no groza apakšas (23:16). Pēdējās ceturtdaļas minūtēs iniciatīvu pārņem “Banvit” komanda, bet  ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu “Ventspils” pārsvaru 23:20.

2.ceturtdaļa. Iesākas ar abu komandu precīziem tālmetieniem. Pirmos punktus gūst arī Bīns no sev ierastās pustālās distances (28:25). Vairākas epizodes izdodas ventspilniekiem nosargāt savu grozu, bet ātrā pārejā uzbrukumā trīs punkti Bīna izpildījumā (32:25).  Pēc savstarpējās cīņas Perezs un Lomažs, kur pēdējais ir pārāks aizsardzība, “Ventspils” atkal ir noturējusi savu grozu neskartu, bet uzbrukumā ātra izspēle un trīs punkti no Arledža, kas dod lielāko pārsvaru līdz šim + 10 (35:25). Pirmos punktus gūst arī Dramē, bet 3 punktus atkaro “Banvit” no tālmetienu līnijas. Gulbim izdodas lielisks caurgājiens, kur gūst 2 punktus un pievieno vēl 1 no soda metienu līnijas (40:28). Skaistu epizodi nodemonstrē “Banvit” ar bumbas triecienu no groza augšas, kas nepavisam nepatīk Štelmaheram, un viņš nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Tehnisko piezīmi nopelna Turcijas komandas galvenais treneris par pārāk asu reakciju uz tiesnešu lēmumu. To izmanto Lomažs, kurš realizē soda metienu. Savukārt Jānis Bērziņš ir precīzs no soda metienu līnijas, kas dod +11 Ventspilij. Līdzīgi kā pirmās ceturtdaļas noslēgumā, arī šajā veiksmīgāk nospēlē “Banvit” komanda. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu un sadod pamatīgu sutu Bīnam par dažām nepārdomātam epizodēm.  Puslaiks noslēdzas ar “Ventspils” pārsvaru 50:43. Pēc pirmā puslaika rezultatīvākais spēlētājs “Ventspils” rindas Lomažs ar 13 punktiem, bet “Banvit” komandai ar 12 punktiem Thortons.

3.ceturtdaļa.  Puslaiku atklāj Gulbis ar precīzu pustālo, bet ar to pašu atbild arī turki. Zaķis pielabo Lomaža efektīgā caurgājiena metienu, kas atkal atgriež ventspilniekus + 10 punktu vadībā (54:45). Neticamu cīņas sparu demonstrē Gulbis, cīnoties par atlekušām bumbām un realizējot grūtus metienus. Jakovičs nerealizē tālmetienu, bet realizē 3 soda metienus. Uz brīdi abām komandām iesprūst uzbrukumi, nespējot trāpīt metienus no spēles. Rezultāts aug pateicoties tikai soda metieniem. Arledžs sajūsmina līdzjutējus ar efektīgu bloku, bet Bērziņš tiek pie punktiem no soda metienu līnijas (64:50). Kā ceturtdaļas noslēgums, tā turki uzņem apgriezienus, šoreiz gan meksikāņa Pereza izpildījumā, kurš noslēdz rezultatīvi vairākus uzbrukumus. Situāciju labo Freimanis, kurš ir precīzs no tālmetienu līnijas. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 67:58.

4.ceturtdaļa. Perezs turpina darīt to, kas viņam sanāk vislabāk, noslēgt uzbrukumu ar caurgājienu. Tomēr jau nākamā aizsardzībā viņš nopelna ceturto personīgo piezīmi.  Māris Gulbis atvēsina turkus, kuri jau sāka pietuvoties bīstami tuvu, ar tālmetienu (70:64). Vēl 2 punktus pievieno arī Zaķis ar savu āķa metienu. Pēc mazliet miegainās 3.ceturtdaļas, pēdējā uzņēmusi ir īstu ātrvilciena tempu. Azarts parādījies gan spēlētājiem, gan arī līdzjutējiem skatītāju tribīnēs, kuri nepagurstoši atbalsta komandu. Arledžs pievieno 2 punktus no soda metienu līnijas. Jakovičam izdodas gūt divus punktus no pustālās distances, bet Arledžs lieliski nostāv aizsardzībā 2 reizes bloķējot metienu. Džonsons pārcenšas aizsardzībā, saņemot tehnisko piezīmi par tēlošanu. Laika paliek aiz vien mazāk, vairs jāspēlē tikai 4 minūtes, bet ir tikai + 7, ko samazina uz 4 punktiem ar precīzi izpildītu “Banvit” komandas tālmetienu. Freimanis izpelnās izpildīt soda metienus, un viņš komandu nepieviļ, abi ir precīzi. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, pēc kura tiek izspēlēta veiksmīga kombinācija, ko noslēdz Lomažs. Arledžs vēlreiz nodemonstrē, ka viņš ir bloķēto metienu meistars, izglābj savu grozu un sajūsmina skatītājus. Perezs tikmēr gūst 2 punktus ar sodu, ko realizē. Vairs tikai +3 Ventspils komandai. Lomažs pārcenšas uzbrukumā un nopelna piezīmi. Sarežģītā izspēlē tomēr Džonsons pamanās atdot piespēli Arledžam, kurš gūst 2 punktus. Līdz spēles beigām palikusi nepilna minūte, un Ventspils joprojām ir nelielā vadībā (82:77). Lieliski ventspilnieki nostāv aizsardzībā, bet pēc tam turki paši kļūdas izspēlējot sāna autu. Džonsons savā turbo ātrumā dodas pāri laukumam, un viņu var apstādināt tikai piezīme. Viņš realizē tikai vienu no tiem, bet Ventspils turpina būt lieliska aizsardzībā, atkarojot sev bumbu. Uzbrukumā kļūdas Jakovičs, atdodot bumbu pretiniekiem. Viņiem izdodas realizēt 2 punktus no groza apakšas un vēl pievienot soda metienu. Turkiem neiztur nervi un nopelna tehnisko piezīmi. Lomažs ir precīzs no soda metienu līnijas un +4.  Gulbis vēl nopelna iespēju mest soda metienus, kas abi ir precīzi. “Ventspils” izcīna savu pirmo un ļoti svarīgo uzvaru Eiropas Basketbola čempionu līgas spēlē, pārspējot “Banvit” komandu ar rezultātu 86:80.

Rezultatīvākie spēlētāji “Ventspils” komandā Džonatans Arlidžs ar 16 punktiem,  6 atlēkušam bumbām un 4 bloķētiem metieniem. 16 punkti arī Rihardam Lomažam, viņam arī 2 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles. Savukārt “Banvit” komandai rezultatīvākais spēlētājs Aleks Perezs, kura kontā 18 punkti.

BK “Ventspils” pret “Banvit” 86:80 (23:20; 27:23; 17:15; 19:22).