Pirmā finālsērijas cīņa Rīgā neizdevās, bet – gatavosimies nākamajai spēlei!
08. Maijs 2021.

Sestdien, 8. maijā, BK “Ventspils” devās uz Rīgu, lai leģendārajā Daugavas Sporta namā aizvadītu Latvijas Basketbola līgas finālsērijas pirmo spēli pret “VEF Rīga”. Diemžēl, bet mūsu 20. finālsērijas tūri sākām ar zaudējumu – 74:103. Pretinieki šodien bija labāki, bet mēs noteikti neesam padevušies. Gatavosimies nākamajai spēlei 11. maijā, plkst. 19, Ventspilī!

BK “Ventspils” sākumsastāvs: Artūrs Ausējs, Kriss Kofijs, Māris Gulbis, Edgars Lasenbergs, Viljams Raimens.

Spēles sākums atkal īsti nepadevās, jo pieļautas vairākas kļūdas un neprecīzi metieni, kas mājiniekiem ļāva pamazām virzīties vadībā (5:0, 7:2, 9:4). Tiesa, ar Lasenberga, Raimena un Medisa pūlēm izdevās atjaunot līdzsvaru (11:11), taču, kā vēlāk izrādījās, tā bija pirmā un vienīgā reize šajā mačā, kad Ventspils komanda panāca neizšķirtu.

Kļūmes neatstāja BK “Ventspils” arī turpmāk – īsti nebija ko likt pretī “VEF Rīga” ātrajai spēlei, pašiem nekrita metieni un periodiski arī pieļauts tehniskais brāķis. Izvēlēto stratēģiju sajauca arī Šeļakova iznāciens laukumā, kurš īsā laikā pamanījās nopelnīt trīs piezīmes. Mājinieki to visu izmantoja un pēc pirmās ceturtdaļas mums -13 (17:30).

Līdzīga aina bija vērojama arī spēles turpinājumā – punkti ventspilnieku pusē auga lēni, kamēr krietni straujāk tas padevās rīdziniekiem. Precizitāte arvien kliboja, arī kļūdas, bet “VEF Rīga” metienu realizācijā jutās itin komfortabli. Drīz vien starpība pieauga līdz 20 punktiem (20:40), bet pirmais puslaiks noslēdzās mājinieku vadībā ar 59:33.

BK “Ventspils” gan centās spēlēt niknāk un asāk, kādu brīdi tas arī nesa augļus, taču tikai mirklīgi. Neko daudz izpausties neļāva laukuma saimnieki, kuri aizsardzībā spēlēja diezgan cieši un tā sarežģījot ventspilnieku uzbrukuma iespējas, bieži vien vienīgā iespēja mest pa grozu bija no tālās distances. Tas vēlāk atainojās arī statistikā – rīdzinieki no tuvās un pustālās distances uzbruka vairāk un krietni precīzāk. Starpība pamazām pieauga un pirms pēdējās ceturtdaļas tablo vēstīja 83:51 “VEF Rīga” labā. Atlikušajā ceturtdaļā neko būtiski mainīt vairs nebija iespējams, bet kā neliels mierinājums ir tikai fakts, ka noslēdzošajā nogrieznī gūts lielākais punktu skaits – 23.

Ja šajā spēlē īsti negāja, jāpietaupa spēki nākamajam mačam, kas 11. maijā notiks Ventspilī. Vēl ir laika pārdomāt problēmas un meklēt tām risinājumus, pieslīpēt taktiku un sapurināties, lai pirmdien izietu laukumā ar jaunām emocijām.

Pirmajā mačā Kristaps Mediss guva 17 punktus, turklāt iemeta 5 no 9 trejačiem. Viljams Raimens pievienoja 13 punktus (viņam “double-double” – arī 11 atlēkušās bumbas), Māris Gulbis – 12, bet Artūrs Ausējs sakrāja 11. punktus.