Piezīmēm pārbagātā spēle piekāpjamies ENISEY
07. Septembris 2017.

Ceturtdien, 7.septembrī, BK “VENTSPILS” uzsāka pārbaudes spēļu turnīru Liepājā “LOC CUP 2017”. Pirmajā dienā ventspilnieku pretinieki bija Krievijas klubs BC “ENISEY”. Garā, piezīmēm un kļūdām bagātā spēlē, ventspilnieki tikai spēles izskaņā piekāpās ENISEY komandai ar rezultātu 82:89. VENTSPILS komandai šajā turnīra palīdzēt nevarēs Bērziņš, Lomažs un Ubilla, kuri visi dziedē traumas.

1.ceturtdaļa. Pirmā ceturtdaļa iesākas ar zināmu piesardzību abu komandu izpildījumā. Komandas spēlē uzmanīgi, izspēlējot vairākas kombinācijas. Līdz ar to rezultāts aug līdzīgi. Pēdējās ceturtdaļas minūtēs “VENTSPILS” izmanto vairākas pretinieku kļūdas un panāk lielāko rezultāta pārsvaru (18:12). Hamiltons jau pirmajā ceturtdaļas izskaņā saņem 3. piezīmi, un Štelmahers ir spiests viņu nosēdināt uz rezervistu soliņa. ENISEY gūst 6 punktus pēc kārtas un rezultāts neizšķirts (18:18). Apņēmīgi aizsardzībā darbojas Bruševics, 2 reizes pēc kārtas patraucējot saņemt piespēles, tomēr ventspilniekiem bumbu savā rīcībā iegūt neizdos. Kamēr ENISEY uzbrukumus noslēdz rezultatīvi (19:20). Gulbim ar precīziem soda metieniem ceturtdaļas izskaņā izdodas panākt 1 punkta pārsvaru 21:20.

2.ceturtdaļa. Iesākas ar Jakoviča precīziem soda metieniem (23:20), tomēr ENISEY gūst precīzu tālmetienu, panākto neizšķirtu (23:23). Abas komandas apmainās ar piezīmēm uzbrukumā. “VENTSPILS” uzbrukums uz brīdi ir iestrēdzis, kamēr ENISEY komanda ir precīzi gan no groza apakšas, gan arī tālās distances, izvirzoties vadībā (24:28). Jakovičam izdodas gūt 2 punktus no soda metienu līnijas, savukārt ENISEY atbild ar diviem precīziem uzbrukumiem, palielinot pārsvaru (26:33), un Štelmahers spiest pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc apspriedes izmaiņu komandas darbībā nav, tieši pretēji – “VENTSPILS” kļūdas piespēlēs un met garām no brīvām metienu pozīcijām. Saasinājumu spēlē dod Hamiltons, kuram izdodas gūt 2 punktus ar sodu, pēc tam pievienojot vēl precīzu soda metienu (31:37). Ceturtdaļas noslēgumu apņēmīgāk aizvada ENISEY komanda, kamēr “VENTSPILS” mokās ar neprecīzām piespēlēm un garām aizmestiem metieniem. Pēdējās 6 sekundēs iniciatīvu uzņemas Grīnbergs, kurš, pārdriblējot pāri visam laukuma, pēdējā sekundē gūst 2 punktus un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 39:45.

3.ceturtdaļa. Pirmo uzbrukumu sekmīgi noslēdz ENISEY komanda, gūstot 2 punktus no groza apakšas, pievienojot vēl vienu soda metienu. Tomēr arī Jucikas nepakautrējas agresīvi darboties uzbrukumā un gūst savus 2 punktus (41:48). Zaķis gūst 2 punktus, tomēr “VENTSPILS” komanda nevērīgi nospēlē aizsardzībā un atstāj nepieskatītu tālmetienu līniju, kur ENISEY gūst 3 punktus. Arī Bruševicam roka nenodreb un trīnītis arī “VENTSPILS” komandai (47:55). Pēc Štelmahera pieprasītā minūtes pārtraukuma, Bruševics atkal ir precīzs no tālmetiena līnijas (50:55), pēc tam precīzs no soda metienu līnijas ir Hamiltons, kurš samazina rezultātu līdz vienam tālmetienam (52:55). Arī Gulbis šauj trīspunktu metienu un neizšķirts (55:55). Vadībā “VENTSPILS” komandu izvirza Jucikas, gūstot 2 punktus un vēl pievienojot precīzu soda metienu (60:58). Ceturtdaļas noslēgumā abas komandas turpina būt precīzas no soda metienu līnijas un pustālās distances, bet “VENTSPILS” saglabā minimālu pārsvaru 68:66.

4.ceturtdaļa. Miegainās spēles 3. ceturtdaļas, kuras bremzēja daudzās piezīmes un izmestie soda metieni, nomaina pēdējās ceturtdaļas pirmās minūtes, kur spēlētāji dodas ātrās pārejās, gūstot punktus no grozu apakšas, bet tik pat daudz arī kļūdoties un aizmetot garām brīvus metienus. Gulbis sekmīgi uzbrūk no groza apakšas divus uzbrukumus pēc kārtas (74:69), un ENISEY ir spiesti pieprasīt minūtes pārtraukumu. Ceturtdaļas vidū 5.piezīmi saņem Bruševics, pēc kuras ENISEY izlīdzina rezultātu (74:74). Štelmahers, redzot, ka iniciatīva pāriet ENISEY pusē, pieprasa minūtes pārtraukumu. Vēl viens kritušais “VENTSPILS” rindās – ar 5 piezīmēm uz rezervistu soliņu dodas Jucikas. Trīs punktus kritienā gūst Jakovičs, pievienojot vēl vienu soda metienu (80:75). Piezīmju slogs apgrūtina “VENTSPILS” komandu, jo laukuma malā ar 5 piezīmēm dodas arī Gulbis. ENISEY nekavējoties izmanto mirkli, ka ventspilnieki palikuši bez līderiem, un izvirzās vadībā 80:84. Arī pēdējās spēles sekundes pārliecinošāk aizvada ENISEY un uzvar visā spēlē ar rezultātu 82:89.

BK Ventspils un BC Enisey 82:89 (21:20; 18:25; 29:21; 14:23).

BK Ventspils: Jakovičs 19p/4ab/5rp, Hamiltons 17p/12ab/5rp, Gulbis 16p/. Bruševics 12p/7ab, Jucikas 9, Zaķis 6, Grīnbergs 2, Gūtmanis 1, Vikentsjevs 0, Ķilps 0, Mikuļskis 0.