Pēdējā ceturtdaļā nokārtotā uzvara
10. Marts 2018.

Sestdien, 10.martā, BK “Ventspils” aizvadīja kārtējo mājas spēli Olybet Latvijas Basketbola līgā, uzņemot studentu komandu BK “Latvijas Universitāte”. Ventspils komanda uzvarēja visā spēlē, svinot uzvaru ar rezultātu 82:64.

BK “Ventspils” komandai vēl aizvien palīdzēt nevar Bleiks Hamiltons, kā arī Ingus Jakovičs, kura gūtā trauma izrādās pietiekami nopietna, kas neļauj sportistam šobrīd trenēties. Komandai šodien nepalīdzēja arī Bruševics.

1.ceturtdaļa. Abām komandām spēles sākums iesākas mazrezultatīvs, pirmajās 2 minūtēs gūts tikai 1 punkts. Rezultātu sāk izkustināt Ubilla, kurš realizē tālmetienu un Lomažs, kurš realizē 3 soda metienus (7:2). Arī turpmākās minūtēs abas komandas labi strādā aizsardzībā, kas neļauj tikt pie brīviem un viegliem metieniem. Neliels izrāviens padodas ventspilniekiem (13:6), pēc kura Latvijas Universitātes galvenais treneris Guntis Endzelis pieprasa minūtes pārtraukumu. Lielas izmaiņas spēlē tas neievieš, tieši pretēji, ventspilnieki panāk vēl lielāku izrāvienu (21:6). Tomēr studenti pēc neliela nokdauna atgūstas un ceturtdaļu noslēdz ar rezultātu 24:13.

2.ceturtdaļa. 2 minūšu pārtraukumā Roberts Štelmahers nevienam no spēlētājiem apsēsties neļauj un visiem atgādina, ka koncentrēšanās šai spēlei nav atcelta. Ceturtdaļu iesāk labāk rīdzinieki, kuri pārliecinošāk darbojas aizsardzībā un veiksmīgāk noslēdz uzbrukumus (26:17). Studenti pamanās izmantot ventspilnieku kļūdas, kas nepieļauj lielu ventspilnieku izrāvienu (29:24). Ceturtdaļas vidū Ventspils komanda guvusi vien 5 punktus, kamēr rīdzinieki jau 13. Situāciju mazliet uzlabo Šķēle, kurš trāpa tālmetienu, bet Jucikam neizdodas apstādināt Latvijas Universitātes līderi Jaunzemu, kurš gūst punktus no groza apakšas (34:28). Lielisku saspēli nodemonstrē Ubilla un Gulbis, no kuriem pēdējais brīvi gūst punktus no groza apakšas. Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 39:32.

3.ceturtdaļa. Latvijas Universitātes komanda turpina pārliecinošo un ceturtdaļas vidū izvirzās vadībā (45:46). Ventspils komandas uzbrukums izskatās pajucis, izmaiņas nav vērojamas arī aizsardzībā. Viesi, jūtot, ka Ventspils komanda spēlē “puskājā”, izmanto situāciju un vēl apņēmīgāk cīnās par katru laukuma centimetru. Ceturtdaļas noslēgumā labāk nospēlē ventspilnieki un pirms spēles pēdējās ceturtdaļas rezultāts 55:48 ventspilnieku labā.

4.ceturtdaļa. Freimanis apspēlē pretinieku groza apakšā, gūstot 2 punktus. Barnetam izdodas labi nospēlēt aizsardzībā, pārtverot bumbu un gūstot grozu ātrajā uzbrukumā (59:50). Komandas jaunpienācējam Ikovļevam izdodas gūt pirmos punktus, realizējot tālmetienu. Šķēle veikli apspēlē pretiniekus un brīvi gūst punktus no groza apakšas (64:52). Šķēle turpina dominēt, vispirms trāpa soda metienus, tad bloķē pretinieka metienu, pēc brīža vēl izcīna atlēkušo bumbu, atdod rezultatīvu piespēli Barnetam un vēl trāpa tālmetienu. Tas dod būtisku rezultātu un + 20 Ventspilij (72:52). Tālmetienus realizē arī Gulbis, Šķēle un Lomažs, kas ļauj ventspilniekiem turēties drošā attālumā un galu beigās šo spēli arī uzvarēt. Neskatoties uz neizteiksmīgām spēles 3 ceturtdaļām, Ventspils komanda visu nokārto pēdējā spēles ceturtdaļā un svin kārtējo uzvaru Olybet Latvijas Basketbola līgā ar rezultātu 82:64.

Rezultatīvākais ar 16 punktiem šovakar bija Rihards Lomažs, bet 15 punktus, 8 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles pievienoja Aigars Šķēle. Latvijas Universitātes rezultatīvākais spēlētājs ar 18 punktiem bija Linards Jaunzems.
Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs izbraukumā FIBA Eiropas kausā, kur mēģinās atspēlēties Dānijas klubam “Bakken Bears”. Ventspils komandai 14. martā būs jāatspēlē 20 punkti, lai pacīnītos par iekļūšanu turnīra ceturtdaļfinālā. Bet Latvijas čempionātā ventspilnieki atgriezīsies savā laukumā 17. martā, kur aizvadīs kārtējo cīņu ar Valmiera/Ordo komandu.

BK “Ventspils” pret Latvijas Universitāte 82:64 (24:13; 15:19; 16:16; 27:16).

BK “Ventspils”: Lomažs 16, Šķēle 15, Barnet 9, Gulbis 9, Zaķis 9, Juciks 8, Freimanis 8, Ubilla 5, Ikovļevs 3.

BK “Latvijas Universitāte”: Jaunzems 18, Žunda 14, Feikners 9, Eiduks 7, Birkāns 5, Lēmanis 4, Krūmiņš 3, Pinne 2, Rēķis 2.