Ogres pārbaudījumu Ventspils neiztur arī otrā piegājienā
21. Decembris 2019.

Sestdien, 21.decembrī, BK “Ventspils” devās uz Ogri, lai aizvadītu Pafbet Latvijas Igaunijas Basketbola līgas spēli pret līdz šim zaudējuma garšu neizjutušo BK “Ogres” komandu.

Pirmo savstarpējo spēli Ventspilī abas komandas aizvadīja 5.oktobrī, kur spēles galotnē ventspilnieki piekāpās ar rezultātu 89:93. Ogres komanda tā arī nebija līdz šim izjutuši zaudējuma garšu, kamēr Ventspils pa ceļam pamanījās zaudēt “VEF Rīga” komandai un Rakveres “Tarvas”.

Sākumsastāvs: Šorts, Kaufmanis, Luters, Čavars, Bērziņš.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu ar tālmetienu atklāj Šorts. Pēc tam abas komandas ilgāku laiku cītīgi strādā aizsardzībā, pieļaujot vien dažus precīzus metienus. Lutera tālmetiens negribīgi iekrīt grozā, ventspilniekiem izvirzoties vadībā (8:6). Abas komandas turpina līdzīgu spēli. Beitmons trāpa tālmetienu, pēc tam vēl 2 punktus pievieno Dārgais, izvirzot vadībā jau Ogres komandu. Diemžēl ventspilnieki turpina mest garām savus metienus, turklāt Luters pamanās nopelnīt tehnisko piezīmi, kas atnes vēl punktu Ogres komandai (14:18). Mājinieki ir uz viļņa. Beitmons trāpa tālmetienu, palielinot vēl vairāk vadību, kas liek Artūram Visockim-Rubenim nekavējoties pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc nelielā pārtraukuma izdodas pietuvoties ventspilniekiem  rezultāta, tomēr ar to ir neapmierināts Nikolajs Mazurs, kurš sasauc uz sapulci ogrēniešus, un arī tas dod rezultātu. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 19:28.

2.ceturtdaļa. Zaķis gūst savu 4. punktu un komandas 21. punktu, tomēr tālākos notikumus laukumā kontrolē Ogres komanda. Ventspils nespēj izspēlēt brīvus savus metienus, turklāt ir sasaistīti aizsardzībā, iekrītot uz Ogres komandas izspēlēm. Līdz šim Ventspils nav parādījuši komandas spēli, un tas noteikti ir jāmaina, ja ventspilnieki vēlas sagādāt Ogres komandai pirmo zaudējumu.  Beitmons turpina ārdīt ventspilnieku aizsardzību, bet Magone pieliek vēl 3 punktus no soda metienu līnijas, un ventspilniekiem -14. Luters glābj  situāciju, trāpot tālmetienu, bet pēc brīža viņš arī precīzs no soda metienu līnijas (29:38). Ogre turpina būt precīzi no tālmetienu līnijas, šoreiz Sirsniņa izpildījumā. Ar tālmetienu 3 punktus atkaro Gludītis (34:44). Ceturtdaļas pusē situācija laukumā krasi mainās. Ogre pieļauj vairākas neuzmanības kļūdas, kuras piespiež izdarīt ventspilnieku agresīvā aizsardzība. Šortam vairākkārt izdodas apzagt pretiniekus, atņemot bumbu, pēc tam ievadot ātros uzbrukumus, nereti tos noslēdzot rezultatīvi pašam vai atrodot savus komandas biedrus. Kritusies ir arī Ogrēniešu precizitāte metienos. Vairs nespēj gūt punktus no tālās distances, bet atlēkušās bumbas nonāk ventspilnieku īpašumā. Ātrā ventspilnieku spēle ir nogurdinājusi Ogres komandu un puslaiks noslēdzas vairs tikai ar -2 ventspilniekiem 44:46. Pēc pirmām 20 nospēlētām minūtēm BK “Ventspils” rindās rezultatīvākais spēlētājs ir Klāvs Čavars ar 8 punktiem, bet mājiniekiem ar 15 punktiem Kristaps Dārgais.

3.ceturtdaļa. Kaufmanis izlīdzina rezultātu, bet aizsardzībā izdodas nostāvēt visas 24 sekundes, neļaujot izdarīt precīzu metienu. Čavars izvirza vadībā ventspilniekus, realizējot āķa metienu no groza apakšas (48:46). Tomēr Ogre atkal ir sasparojusies, un Kaspara Bērziņa personā iegūst atkal pārsvaru, kurš trāpījis 2 tālmetienus pēc kārtas (50:57). Artūrs Visockis-Rubenis nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Kaufmanis panāk nelielu lūzumu spēle, kur pats gūst punktus un arī aktīvi darbojas aizsardzībā. Līdz šim Ogres komanda ir uzspiedusi ventspilniekiem spēlēt lēnu un pozicionālu spēli, tomēr ventspilniekiem ir izdevies atkal uzkurināt tempu, kura nevisai ērti jūtas mājinieki. Pēc Zaķa precīza metiena vairs tikai -1 (62:63). Vītols izvirza savu komandu vadībā, bet ne uz ilgu laiku, jo precīzs ir Zēbergs. Bērziņš trāpa tālmetienu, bet Beitmons izlīdzina spēli ar caurgājienu (67:67). Laukuma pēdējā minūtē nāk laukumā Gludītis, kura uzdevums ir būt precīzam no tālmetienu līnijas, ko viņš arī sekmīgi izdara, tomēr pēdējais vārds ceturtdaļā pieder Ogres komandai Beitmonam, kurš apspēlē Šortu un ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 72:73.

4.ceturtdala. Noslēdzošajā ceturksnī Sirsniņš ar stūra trejaci izjauca līdzsvaru uz rezultāta tablo. Ogrēniešiem vēl vairāk pārsvaru palielināt liedza Jānis Bērziņš, kurš divās aizsardzības epizodēs pēc kārtas bloķēja pretinieku izdarītos metienus. Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām grozā krita Kārļa Apsīša izdarītais tālmetiens, panākot turnīra līdervienībai labvēlīgo 85:79. Līdz desmit punktu pārsvaram “Ogres” vadību palielināja Kaspars Bērziņš, triecot ātrajā pārejā bumbu grozā no augšas. Ventspilniekiem palika vairs tikai trīs minūtes un 33 sekundes, lai censtos glābties no zaudējuma. “Ogre” ar neprecīziem trejačiem deva kurzemniekiem iespēju pietuvoties un viesi minūti līdz beigām bija vairs tikai četru punktu attālumā. Mača izskaņā caurgājienā divus punktus ar sodu guva Beitmons, nodrošinot “Ogres” 15. panākumu šajā sezonā tikpat aizvadītajās spēlēs.  Ventspils piedzīvo 4. zaudējumu Pafbet Latvijas Igaunijas līgā ar rezultātu 97:92.

“Ogre” – “Ventspils” 97:92 (28:19, 18:25, 27:28, 24:20)

BK “Ventspils”: Kaufmanis 18, Šorts 13. Čavars 12, Zaķis 12, Bērziņš 11, Luters 9 (11 atl.b.), Vītols 6, Gludītis 6, Gulbis 5.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.