No Igaunijas atgriežamies ar uzvaru
29. Septembris 2018.

Sestdien, 29.septembrī, BK “Ventspils” turpināja izbraukuma sesiju Igaunijā, kur Tallinā tikās ar “TAL TEC basketball” komandu jeb TTU. Ventspils komanda visu spēli atradās drošā vadībā un svinēja pirmo uzvaru Olybet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā ar rezultātu 92:78.

Sākumsastāvs: Džonsons, Lomažs, Gulbis, Blaus un Bīns.

1.ceturtdaļa. Mājinieki ātri atklāj rezultātu ar tālu trīspunktu metienu, bet precīzs ir arī Lomažs no tās pašas vietas otrā laukuma pusē. Trīs punktus pieskaita savā kontā arī Džonsons. Ventspils komanda labi darbojas aizsardzībā, bet paši pieļauj kļūdas uzbrukumā. Pretinieki nekavējoties soda viesus un arī ir precīzi no tālmetienu distances (6:6). Tālmetienu konkurss turpinās abās laukuma pusēs. Pirmos punktus no groza apakšas gūst Gulbis, bet Lomažam izdodas izcīnīt bumbu pie sava groza, pārvest pāri to laukumam un gūt 2 punktus ātrā uzbrukumā. Tomēr arī TTU komanda nepaliek parādā, un 2 ātri punkti arī viņiem. Džonsons turpina darīt to, kas viņam vislabāk padodas – dalīt rezultatīvas piespēles, šoreiz “pabarojot” arī Blauu (15:13). Arī Bīns pierakstās ar tālmetienu. Jakoviču vairākas reizes nosūta uz soda metienu līnijas, bet pēc brīža viņam izdodas arī tālmetiens un jau + 10 Ventspils komandai (25:15). Ceturtdaļas izskaņā punktus no groza apakšas gūst arī Arledžs, un tā noslēdzas ar rezultātu 29:17.

2.ceturtdaļa. Spēle atsākas ar precīzu Jurevičus caurgājienu, bet tad uz vairākām minūtēm abām komandām iestrēgst rezultāts, jo pie sekmīgiem metieniem komandas netiek. Rezultātu izkustina Bīns ar elegantu caurgājienu un māņkustību palīdzību. Džonsons nodemonstrē, ka grozu var gūt arī atmugureniski metot āķa metienu (35:19). + 20 nokārto Arledžs ar precīziem soda metieniem. Debiju jaunā līgā piedzīvo arī Ķilps, kuru Štelmahers ir izlēmis sūtīt laukumā. Nervi neiztur TAL TECH galvenajam trenerim, un viņš nopelna tehnisko piezīmi, ko Jakovičs pārvērš vienā precīzā soda metienu punktā (48:32). Puslaikā Ventspils komanda dodas ar komfortablu pārsvaru 50:32. Rezultatīvākie viesiem ir Jakovičs un Lomažs, abiem pa 10 punktiem, bet mājinieku komandai rezultatīvākais ar 9 punktiem ir Rādiks.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma precīzi ir mājinieki, kuri realizē tālmetienu. Bet ilgi nav jāgaida arī Gulbja atbildes metiens no tālās distances. Arī Bīns ir nekļūdīgs no tālmetienu distances un + 19 ventspilniekiem. Džonsons šodien vairākkārtīgi veiksmīgi uzbrūk grozam arī pats, ko iepriekšējā spēlē izmantoja mazāk, vairāk dalot piespēles saviem komandas biedriem. Igaunijas komandas līderis Rādiks turpina sagādāt galvassāpes Ventspils komandas aizsardzībai. Īsā brīdī sadeldējot rezultātu vairs tikai līdz 13 punktiem. Štelmahers nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Tomēr tas būtiskus uzlabojumus nedod, jo Ventspils komandas uzbrukums ir iestrēdzis, kamēr TTU komanda demonstrē atzīstamu sniegumu un samazinājuši rezultātu vairs tikai līdz + 8 punktiem (64:56). Štelmahers sasauc savu komandu uz vēl vienu sapulci. Lai gan Ventspils pašaizliedzīgi cīnās aizsardzībā, tomēr paši nespēj sekmīgi noslēgt uzbrukumu. Ceturtdaļas izskaņa uz soda metienu līnijas nonāk Džonsons, kurš ir rezultatīvs vienā no mēģinājumiem, un tā noslēdzas ar Ventspils komandas pārsvaru 65:56.

4.ceturtdaļa. Arī spēles pēdējās ceturtdaļas sākumā turpinās iepriekšējās ceturtdaļas tendences. Ventspils komanda nespēj rezultatīvi noslēgt savus uzbrukumus, kamēr igauņi turpina agresīvi uzbrukt un deldēt rezultāta starpību (68:59). Arledžs neatlaidīgi cīnās abās laukuma pusēs, mēģinot tikt pie atlēkušām bumbām. Tiek vairākkārt nosūtīts uz sodmetienu līnijas, bet trāpa tikai vienu no diviem brīvmetieniem. Beidzot izdodas realizēt arī tālmetienu Lomaža izpildījumā. Veiksmīga spēle aizsardzībā, pēc tam vēl 3 punkti no Gulbja un atkal + 14 Ventspils komandai (75:61). Pēc minūtes pārtraukuma, ko pieprasīja TTU komanda, mājiniekiem izdodas atkarot 4 punktus. Lomažs noorganizē sev brīvu caurgājienu, bet arī igauņi atbild ar to pašu. Ventspils komanda saglabā 10 punktu pārsvaru, tomēr jāspēlē vēl vairāk kā 3 minūtes, un TTU komandas agresīvais atspēlēšanās presings pieaug. Olmre gūst divus tālmetienus pēc kārtas, kamēr Džonsonam un Bīnam pa abiem izdodas atkarot 4 punktus, un tiek saglabāts 10 punktu pārsvars. Arledžam izdodas realizēt no groza apakšas ar sodu un pievienot arī precīzu soda metienu. Bet uz Arledža 3 punktiem, TTU atbild ar tālmetienu. Nesnauž arī Bīns, kurš ērti iekārtojies uz tālmetienu līnijas ir precīzs (89:76). Tas viņam ir ceturtais precīzais tālmetien no 6 izmestiem. Jurevičus gūst 2 punktus pēc Džonsona piespēles, bet pēc brīža pievieno 1 punktu arī no soda metienu līnijas. Spēles pēdējās minūtēs brīnumi vairs nenotiek, un Ventspils izcīna savu pirmo uzvaru jaunizveidotā Olybet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā ar rezultātu 92:78.

Ventspils komandā rezultatīvākie spēlētāji ir leģionāriem Bīnam un Arledžam, kur abi sameta pa 16 punktiem, izcīnīja 5 atlēkušās bumbas un atdeva 2 rezultatīvas piespēles. Lomažam 15 punkti, 5 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles. Jāatzīmē arī Džonsona sniegums 10 punkti un 8 rezultatīvas piespēles. Savukārt mājinieku komandai ar 20 punktiem rezultatīvākais vīrs bija Rādiks.

Ventspils komanda atgriežas mājās, lai jau 3.oktobrī aizvadītu pirmo spēli savā laukumā pret Igaunijas “Parnu Sadam” komandu. Spēles sākums 19:00. Biļetes un sezonas abonementus var iegādāties Olimpiskā centra “Ventspils” Basketbola halles kasē.

TAL TECH : BK Ventspils 78:92 (17:29; 15:21; 24:15; 22:27)