Nespējam apturēt Mišku un Latvijas Universitātes komandu, zaudējot izbraukumā
14. Marts 2021.

Sestdien, 13.martā, dienas vidū norisinājās Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas spēle, kur ventspilnieki devās uz Rīgu lai jau piekto reizi šajā sezonā tiktos ar Latvijas Universitātes komandu. Šī sestdiena ventspilniekiem nebija laimīgā diena, jo nepadevās praktiski nekas, savukārt Latvijas Universitāte bija apņēmības pilna vēsturi pārrakstīt un uzvarēt, kas viņiem arī izdevās ar rezultātu 88:76.

Anrijs Miška kā īsts laukuma saimnieks noteica toni jau pašā spēles sākumā.  Jau pirmajās spēles minūtēs viņš bija guvis 8 no 11 komandas punktiem. Tad atguvās ventspilnieki, kuri sāk atspēlēties. Rezultātu izlīdzina Randls no soda metienu līnijas, kurš gan spēles tālākā gaitā nebija labākais ventspilnieku spēles elements (no 41 izmestiem tikai 26 sasniedza mērķi), bet pēc tam punkti arī no spēles, kas ventspilniekus izvirza vadībā, tomēr ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu mājinieku pārsvaru 19:17.  Līdera lomu otrās ceturtdaļas sākumā uzņemas Lasenbergs, kurš gūst 4 punktus pēc kārtas, tomēr Žundas tālmetiens atvēsina ventspilniekus uz īsu brīdi. Nesnauž arī Gulbis, kurš trāpa tālmetienu arī ventspilniekiem. Visa ceturtdaļa iezīmējās spēlē punkts punktā, kur pēc pirmā puslaika neliela vadība tomēr ventspilniekiem 41:40.

Pēc pārtraukuma ventspilnieki laukumā atgriežas kā aizmiguši, pirmās puslaika minūtes nespēj gūt nevienu punktu, kamēr LU komandai pieauguši spārni un gūst punktus vienu aiz otra, sasniedzot pat + 14 punktu atzīmi. Lasenbergs aptur tālāko izrāvienu ar tālmetienu, viņam pievienojas arī Gulbis, pa abiem sadeldējot rezultāta starpību, tomēr izlieto ūdeni sasmelt neizdodas uz pēc trešās ceturtdaļas – 11 BK “Ventspils” komandai. Viesi ir aizvadījuši spēles sliktāko ceturtdaļu, kas arī bija noteicošā spēles rezultātā kopumā. Lai arī pēdējo ceturtdaļu ventspilnieki sāk ar aktīvu pakaļdzīšanos, samazinot rezultātu pat līdz -5 punktiem, tomēr LU komanda nedomāja vēlreiz piedzīvot nevajadzīgu zaudējumu spēles izskaņā. Mājinieku apņēmība un griba uzvarēt šoreiz bija lielāka nekā visiem dienas vidū, kurā parsati starp treniņiem ietur diendusu. LU tiekot pie vēsturiskas uzvaras – līdz šim ne reizi nebija uzvarēta Ventspils komanda. Spēle noslēdzas ar rezultātu 88:76 studentu labā.

Šoreiz ventspilniekiem bija jādodas mājās ar nokārtām galvām un stipri jāpārdomā turpmākā dzīve, jo jau 19.martā jātiekas savā laukumā ar BK Liepājas komandu, kuru pēdējā spēlē izdevās uzvarēt vien pagarinājumā. Komandai nāksies izvērtēt savas spēles kļūdas, attieksmi un tālāko darbību, lai saglabātu un nodrošinātu 2.vietu turnīru tabulā un turpinātu cīņu par medaļām Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgā, kur aizvien ir aktuāliem čempioni.

Šajā aizvadītajā spēlē rezultatīvākais spēlētājs ar 18 punktiem bija Māris Gulbis, bet 15 punktus pievienojas Kriss Kofijss, kurš pacīnījās arī par 8 atlēkušām bumbām.

Nākamā spēle BK “Ventspils” komandai 19.martā plkst. 19:00 OC “Ventspils”, kur tiksies ar BK “Liepāja” komandu. Spēli tiešraidē varēs vērot Best4Sport TV kanālā.

“Latvijas Universitāte” – “Ventspils” 88:76 (19:17, 21:24, 26:14, 22:21)

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Ventspils poliklīnika,  Branchess un Ventas Balss.

Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966