Nervoza spēle ar laimīgām beigām
29. Novembris 2017.

Trešdien, 29.novembrī, BK “Ventspils” devās uz Jēkabpili, lai aizvadītu Olybet LBL spēli izbraukumā pret vietējo BK “Jēkabpils” komandu. Ventspilniekiem spēlē palīdzēt nevarēja Bleiks Hamiltons un Emanuels Ubilla, kuri abi dziedē traumas. Savukārt pirmo spēli BK “Ventspils” spēļu formā aizvadīja horvāts Tomislavs Gabričs, kurš gan spēlē punktus neguva, bet atzīmējās ar 4 izcīnītām bumbām. Ventspilnieki visā spēlē svinēja uzvaru ar rezultātu 90:79. Rezultatīvākais ventspilnieks ar 25 punktiem un 7 rezultatīvām piespēlēm bija Aigars Šķēle.

Latvijas un Eiropas turnīros bija iestājusies neliela pauze, kuras laikā tika izspēlētas 2 spēles 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijā. Latvijas valstsvienībā tika iekļauti arī divi ventspilnieki – Aigars Šķēle un Ingus Jakovičs. Abi basketbolisti aizvadīja lieliskas spēles nacionālajā valstsvienībā, ko turpināja arī šovakar, kļūstot par komandas rezultatīvākiem spēlētājiem.

Sākumsastāvā ventspilnieku rindās laukumā dodas Zaķis, Gulbis, Šķēle, Jakovičs un Bruševics. Savukārt Jēkabpils pretī liek Virsi, Kanbergu, Aleksejevu, Magoni un Koļesinski.

1.ceturtdaļa. Spēles rezultātu atklāj Jakovičs ar 2 punktiem no groza apakšas. Spēles otrā galā ar to pašu atbild Aleksejevs, bet Bruševics ir precīzs no tālmetienu līnijas. Bruševics gūst vēl 2 punktus pēc Māra Gulbja piespēles, un ventspilnieki izvirzās vadībā ar 5 punktu pārsvaru (7:2). Aleksejevam izdodas trāpīt tālmetienu, bet atbildi parādā nepaliek Šķēle, kurš arī grozā raida precīzu trīnīti. Izskatās, ka Aleksejevs ir nolēmis šajā spēle gūt punktus vienīgais, jo vēlreiz trāpa no tālās distances. Šķēle izlemj, ka arī viņam šodien ir viss kārtībā ar metienu precizitāti un pievieno vēl 3 punktus no tālās metienu atzīmes ( 13:8). Arī Zaķim izdodas gūt pirmos punktus, bet Šķēle turpina būt neapturams un vēl 3 punkti tālmetienu konkursā ( 18:10). Gulbim padodas 2+1 punktu gājiens, un ventspilnieki jau izvirzās vadībā ar divcipara skaitli (21:10). Lai arī BK “Ventspils” ir uz viļņa, tomēr jēkabpilieši nedomā padoties un samazina rezultāta starpību pēc vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem (23:17). Ceturtdaļas noslēgumu veiksmīgāk nospēlē viesi un pārtraukumā ventspilnieki dodas ar nelielu pārsvaru 27:18.

2.ceturtdaļa. Iesākas ar Bruševica bumbas triecienu grozā no augšas pēc Šķēles piespēles. Magonem izdodas realizēt tālmetienu, samazinot rezultāta deficītu, pēc brīža vēl viens tālmetiens precīzs Aleksejevam un rezultāts 31:24. Pa 2 punktiem katrs pievieno Jakovičs un Zaķis, pēdējais ar efektīvu danku, pēc kā Jēkabpils komandas galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Mājinieki turpina meklēt laimi no tālmetienu līnijas, bet bumba vairs grozā nekrīt, savukārt BK “Ventspils” turpina veiksmīgi uzbrukt un realizēt savus metienus (38:26). Divus uzbrukumus pēc kārtas noslēdz Vītiņš, pietuvojoties viesiem līdz 10 punktiem (38:28). Tikmēr Gulbis izcīna atlēkušo bumbu pēc Jakoviča nesekmīgā tālmetiena un komandas kontā pieskaita vēl 2 punktus (40:28). Neveiksmīga saspēle izdodas Ķilpam un Lomažam, kas ļauj Vītiņam pārtvert piespēli un triekt bumbu grozā no augšas. Vēl 2 punktus gūst Jēkabpils leģionārs Rolands. Pēc brīža tieši Rolands atdod rezultatīvi piespēli Vītiņam, kurš realizē tālmetienu un samazina rezultātu vairs tikai līdz – 5 (42:37) . Ventspils komandai ir iestājusies krīze, ko pastiprina vēl Lomaža neprecīzā piespēle, pēc kuras 2 punktus gūst Aleksejevs (42:39). Štelmahers nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu. Šķēle rezultatīvi aizvada 2 uzbrukumus pēc kārtas, bet Aleksejevs 2 sekundes līdz puslaika beigām saņem piezīmi pret Gulbim, kurš izpildīja tālmetienu. Gulbis ir nekļūdīgs no tālmetienu distances un Ventspils komanda puslaikā dodas ar 8 punktu pārsvaru 47:39. Aizvadītajā puslaikā ar 15 punktiem rezultatīvākais ventspilnieks ir Aigars Šķēle, viņa kontā arī 4 rezultatīvas piespēles, bet BK “Jēkabpils” komandā ar 16 punktiem un 2 atlēkušam bumbām ir Jurijs Aleksejevs.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma spēli apņēmīgāk iesāk mājinieki, kuri gūst 9 punktus, kamēr ventspilnieki atbild tikai ar 4 gūtiem punktiem (51:48). Zaķim un Šķēlem izdodas gūt punktus, bet Kanbergs šauj precīzi no tālmetienu distances (56:51) un BK “Ventspils” spēles pavediens rokās vairs nedodas tik viegli, cik spēles 1.ceturtdaļā. Jakovičs un Lomažs met garām tālmetienus, bet arī jēkabpilieši neatbild ar punktiem. BK “Ventspils” sagādā grūtības gūt punktus no spēles, tas izdodas tikai ar soda metienu palīdzību, tikmēr jēkabpilieši apņēmīgi turpina pakaļdzīšanos (58:55). Zaķis un Aleksejevs apmainās ar precīziem metieniem no grozu apakšas, savukārt Šķēlem izdodas realizēt tikai vienu no diviem soda metieniem. Vītiņš pievieno vēl 2 punktus un BK “Jēkabpils” ir samazinājuši rezultāta starpību līdz 1 punktam (62:61). Šķēlem un Jakovičam izdodas realizēt savus soda metienus, kas ceturtdaļu ļauj noslēgt ar nelielu pārsvaru 66:61.
4.ceturtdaļa. Jakovičs sāk ar 2 punktiem pēc Gulbja piespēles, bet arī jēkabpilietis Magone atbild ar precīzu pustālo metienu. Gabričs atdod rezultatīvu piespēli Jakovičam, kurš realizē tālmetienu (68:61). Bet tik pat precīzs ir arī Stiebriņš, kurš neļauj ventspilniekiem uzelpot. Šķēle gūst 2 punktus, bet pēc brīža Gulbis raida precīzu trejaci un ventspilniekiem + 10 (76:66). Gulbja metiens fiksēts ar piezīmi, tāpēc ventspilnieks pievieno vēl vienu punktu. Magone gūst 3 punktus BK “Jēkabpils” labā, bet 3 punktu konkursu turpina Šķēle, kurš ventspilniekus notur drošā attālumā (80:69). Ceturtdaļas izskaņā abas komandas apmainās ar precīziem tālmetieniem un pustāliem metieniem, tomēr BK “Ventspils” pārsvaru notur un visā spēlē svin uzvaru ar rezultātu 90:79. Tā ventspilniekiem ir jau 10. uzvara no 10 aizvadītām spēlēm Latvijas Čempionāta.

Spēles rezultatīvākais spēlētājs ir Aigars Šķēle, viņam 25 gūtie punkti un atdotas 7 rezultatīvas piespēles. Ingus Jakovičs pievienoja 20 punktus, 3 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. BK “Jēkabpils” rezultatīvākais spēlētājs bija Jurijs Aleksejevs ar 24 punktiem.

BK Jēkabpils – BK Ventspils 79:90 (18:27, 21:20, 22:19, 18:24)

BK Jēkabpils: Aleksejevs 24, Magone 19, Vītiņš 13, Kanbergs 8, Stiebriņš 5, Virsis 4, Rolands 4, Koļesinskis 2, Upe

BK Ventspils: Šķēle 25 (7rp), Jakovičs 20, Zaķis 18, Gulbis 15, Bruševics 10, Lomažs 2, Ķilps, Juciks, Grīnbergs, Gabričs, Vikentjevs