Neizteiksmīga spēle pret Ogri, vēl viens zaudējums
25. Marts 2021.

Trešdien, 24.martā, BK “Ventspils” komanda mēroja ceļu uz Ogri, lai aizvadītu Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgas spēli. Uzvara šajā spēlē nodrošinātu 2.vietu līgas regulārajā sezonā un izslēgšanas spēlēs pretī stātos Igaunijas komandu regulārās sezonas 3.vietas ieguvēji. Taču neizteiksmīgā spēle neļāva ventspilniekiem šo mērķi sasniegt, atliekot to uz vēlāku laiku. BK “Ventspils” zaudēja visā spēlē ar rezultātu 92:100.

Spēli pārliecinoši iesāk mājinieki, īpaši “Ogres” leģionārs Vokers, kurš ir precīzs no tālās distances, bet pēcāk nosaka toni ne tikai vienā ceturtdaļā, bet visā spēlē kopumā. Ogrei izdodas sasniegt pat 6 punktu pārsvaru, bet Ventspils atspēlējas un pat izvirzās vadībā ar + 1  (18:17).  Spēlei veiksmīgi pieslēdzas Rihards Kuksiks, kurš atkal izvirza mājiniekus vadībā, bet pēdējās ceturtdaļas sekundēs vieglus punktus, praktiski bez jebkādas pretestības, gūst Vokers, un ceturtdaļa noslēdzas ar 21:25 mājinieku labā.

Otrās ceturtdaļa atkal labāk padodas Ogrei, kur ogrēnieši sev krāj punktu pa punktam, kamēr ventspilnieku uzbrukumi ir blāvi un neizteiksmīgi. Ogre droši spēlē groza tuvumā, kā viesiem apstādināt neizdodas. Likumsakarīgi, ka lielajā pārtraukumā jau ar labi iekrātu punktu starpību dodas mājinieki – 41:52.

Trešā ceturtdaļā abas komandas pieklust punktu gūšanā, bet tikai uz neilgu brīdi, jo galu beigās tiek sasniegta 100 punktu robeža, kas liecina par augstu rezultativitāti un reizēm arī par vāju aizsardzību, ko šajā gadījumā diemžēl var teikt par ventspilniekiem. Pozņaks ar savu tālmetienu sagādā Ogrei lielāko pārsvaru līdz šim (63:46), bet to  ātri labo Randls, trāpot tālmetienu. Brīdī, kad šķiet nekas vairs ļaunāk nevar būt, pirms došanās uz divminūtes pārtraukumu, Vokers pieliek punktu ar precīzu metienu un 23 punktu pārsvaru Ogrei –  55:78.

“Ventspils” saprot, atgūt tik daudz punktus vienā ceturtdaļā būs grūti, bet ne neiespējami. Tāpēc  ceturtajā ceturtdaļā vara vērot pavisam citu komandas spēli viesu izpildījuma. Ventspils komandai pat izdodas panākt 9 punktu izrāvienu, savukārt Ogre vairs neuguņo no tālās distances. Lai arī noslēdzošās ceturtdaļas puses izdevās cerīga ventspilniekiem, tomēr jau tās vidū Ogre atkal panāk + 23. Lai arī pēdējās minūtēs Ogre vairs nav tik aktīva un ieslēdz jau zināmu atvieglotu režīmu, tomēr sasmelt izlieto ūdeni Ventspils komandai vairs neizdodas, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 92:100.

BK “Ventspils” komandā vērtīgākais spēlētājs bija Artūrs Ausējs, kurš šajā sezonā šo godu izpelnījies ne vienu reizi vien. Viņam 26 punkti, kamēr Māris Gulbis pievienoja 14 punktus.

Jau 28.marta ventspilnieki savā laukumā uzņems VEF Rīga komandu (spēles sākums 17:00, to translēs Best4Sport TV),  bet jau 30.martā savā laukumā pret BK “Liepāja”, bet pēc tam 3. aprīlī ceļš dosies uz Valmieru, lai tiktos ar vietējo komandu. Lieki piebilst, ka, lai pacīnītos par 2.vietu regulārā sezonā, ventspilniekiem vajadzīgas tikai uzvaras.

Komandas finansiālie atbalstītāji un sadarbības partneri šajā sezonā: Ventspils pilsētas dome, Vats, Ventspils reiss, Kurzemes Filharmonija, Ostas celtnieks, Olimpiskais centrs “Ventspils”, VK Tranzīts, Joma, Moller Auto Ventspils, CTI MANAGEMENT, Virši A, Ventspils poliklīnika,  Branchess un Ventas Balss.

Kontakti: E pasts: sports@bkventspils.lv, tālrunis/fakss + 371 63621966