Neizglābās
12. Aprīlis 2017.

Šovakar BK Ventspils aizvadīja pēdējo regulārās sezonas spēli savā laukumā un piedzīvoja zaudējumu pret Barons kvartāls. Pamatturnīra pēdējais mačs jau sestdien, kad viesos tiksimies ar BK Jēkabpils.

No sportiskās intrigas viedokļa šī spēle vairāk interesēja Barons kvartāls, kura bija saglabājusi izredzes pakāpties līdz pat ceturtajai vietai un play off pirmajā kārtā iegūt sava laukuma priekšrocības. Par ceturto vietu varēja domāt tikai tad, ja Valmiera/Ordo savā laukumā pārspētu BK Jēkabpils un paši baroni uzvarētu Ventspilī.

Kad Ventspilī ritēja trešā ceturtdaļa, spēle Valmierā jau bija beigusies un tā beidzās ar pārliecinošu pērnā gada čempionu zaudējumu un tas nozīmēja, ka baroniem Ventspilī ir obligāti jāuzvar (ja ir vēlme būt ceturtajiem).

Pēc trim ceturtdaļām rezultāts bija draudzīgs neizšķirts, taču pēdējo desmit minūšu laikā viesi pāris reizes sasniedza 10 punktu pārsvaru. Pēdējo reizi šāds pārsvars bija 2:26 pirms mača beigām (75:85). Lai arī 22 sekundes pirms spēles beigām Zaķis deva cerīgo 89:92, taču pilnvērtīga glābšanās ar laimīgām beigām izpalika. Baroniem šī uzvara nozīmēja dzīvu cerību par ceturto vietu, kas savkārt nozīmētu iespējamo tikšanos pusfinālā ar jau divreiz šosezon pārspēto BK Ventspils.