Neizdodas no Grieķijas mājās atvest uzvaru
05. Decembris 2017.

Otrdien, 5.decembrī, BK “Ventspils” aizvadīja FIBA Basketbola Čempionu līgas pirmā apļa pēdējo spēli, viesos tiekoties ar Grieķijas klubu no Salonikiem “PAOK” . Līdzīgā spēlē ventspilnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 76:83.

Eiropas turnīrā bija iestājusies neliela pauze, jo valstsvienībām nācās izspēlēt 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles. 5.decembrī FIBA Basketbola Čempiona līga atsākās un vairākas komanda aizvadīja savas 7.spēles. Ventspils komanda līdzšinējās 6 spēlēs bija izcīnījusi 3 uzvaras, bet arī tik pat zaudējusi. Savukārt PAOK bija tikai viena uzvara. Līdz ar to Ventspils komanda turnīra B apakšgrupas tabula atradās 4.vietā, bet PAOK tikai 7.vietā.

BK “Ventspils” līdzi uz Grieķiju nebija devies Bleiks Hamiltons, kurš šobrīd dziedē traumu un nevar palīdzēt savai komandai.

1.ceturtdaļa. Iesākas ar grieķu ofensīvu, īsa laikā izvirzoties vadībā ar rezultātu (1:8). Štelmahers nekavējoties pieprasa minūtes pārtraukumu, pēc kura Bruševics noslēdz uzbrukumu ar bumbas triecienu grozā no augšas (3:8). Pēc brīža Bruševics gūst vēl 2 punktus, bet tikmēr PAOK vienība turpina atrauties, gūstot punktus no groza apakšas un arī no tālās distances. Pirmos punktus ar caurgājienu gūst Šķēle, pēc brīža veiksmīgs no groza apakšas ir arī Zaķis un ventspilniekiem izdodas rezultāta starpību samazināt (9:13). Ilgāku laiku neizdodas gūt punktus abām komandām, līdz Juciks iemet vienu no diviem soda metieniem. Goss gūst 2 punktus savai komandai, bet Jakovičam izdodas realizēt abus soda metienus. Ventspils komandai nedaudz izdodas pietuvoties, tomēr PAOK uzbrukumā turpina būt rezultatīvi un tiek gūti 4 punkti pēc kārtas. Uz tiem Juciks atbild ar 2+1 punktu guvumu. Pirmā ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu mājinieku pārsvaru 17:21.

2.ceturtdaļa. Pēc aizvadītās pirmās ceturtdaļas ir skaidrs, ka ventspilniekiem jāuzlabo sava rezultativitāte, kas līdz šim ir bijusi veiksmīgāka mājiniekiem. Gulbim izdodas realizēt tālmetienu, tomēr tālākās BK “Ventspils” komandas darbībā liecina par nelielām koncentrēšanās problēmām. Kļūdās Gabričs, pēc brīža neprecīzi nospēlē Ubilla, arī Gulbis saņem piezīmi uzbrukumā. Ar lielu piespiešanos beidzot Ubillam izdodas gūt punktus no groza apakšas, pēc brīža Gulbim izdodas pielabot Ubillas neprecīzo pustālo metienu. Grieķi turpina būt precīzi, šoreiz punkti tiek gūti no tālās distances un ventspilniekiem -6 (24:30). Gulbis šauj precīzi no tālmetienu līnijas un vairs tikai – 2 (28:30). Ubilla izmanto savas ātruma īpašības un izdancina pretinieku, gūstot punktus no groza apakšas. Zaķis ar soda metienu izlīdzina rezultātu (31:31). Jucikam izdodas veiksmīgi nospēlēt aizsardzībā, bloķējot pretinieku metienu, bet Gulbis izvirza savu komandu vadībā, realizējot abus soda metienus ( 33:31). Gabričs gūst savus pirmos punktus ar tālmetienu (36:31). Ceturtdaļas noslēguma pēdējās sekundes pieder ventspilniekiem, kuras lieliski izmanto Ubilla, kritienā realizējot tālmetienu. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 41:35. Ventspilnieku rindās ar 13 punktiem rezultatīvākais pirmajā puslaikā ir komandas kapteinis Māris Gulbis. Aizvadīta puslaikā BK “Ventspils” spēlētāji ir veiksmīgāk cīnījušie par atlēkušām bumbām 21:13. Šo statistikas rādītāju noteikti vajadzētu paņemt līdzi uz nākamām 2 ceturtdaļām.

3.ceturtdaļa. Jakovičam izdodas lielisks caurgājiens, tomēr bumba izgriežas no groza un punkti netiek gūti, tomēr mājinieki soda ventspilniekus vispirms ar precīzu pustālo un pēc tam ar tālmetienu (41:40). Zaķis nodemonstrē savas prasmes bumbas triecienā grozā no augšas, tikmēr Margaritis atbild ar precīziem soda metieniem (43:42). Ubillam neizdodas gūt punktus pēc caurgājiena, par ko tiek sodīts ar 2 punktiem Margaritis izpildījumā, un mājinieki atkal izvirzās vadībā (43:44). Štelmahers nekavējoties reaģē un pieprasa minūtes pārtraukumu. Tomēr pirmos punktus pēc nelielās pauzes gūst PAOK spēlētājs Džonss. Arī Šķēlem izdodas precīzs pustālais metiens, bet nākamajā uzbrukumā Bruševics realizē abus soda metienus, ventspilniekus atkal izvirzot vadībā (47:46). Bruševics turpina būt rezultatīvas un gūst tālmetienu, bet ar tālu pustālo metienu atbild rezultatīvais Margaritis (50:48). Gulbim izdodas realizēt tālmetienu pēc Šķēles piespēles. Jucikas ar spēku izlaužas līdz grozam, apspēlē 2 pretiniekus un gūst 2 punktus (55:50). Džonss neļauj atrauties ventspilniekiem, realizējot tālmetienu. Uzelpot neļauj arī Goss, kurš gūst vēl 3 punktus no tālmetienu līnijas (57:55). Juciks skaisti pielabo Gabriča neprecīzo pustālo metienu, bet ventspilnieki noguļ ātro uzbrukumu Džonsa izpildījumā, samaksājot ar 2 precīziem soda metieniem. Arī Juciks ir precīzs no soda metienu līnijas, kas ir pēdējie punkti šajā ceturtdaļā, un tā ir noslēgusies ar rezultātu 61:57.

4.ceturtdaļa. Iesākas ar Grieķijas vienības gūtiem 2 punktiem, bet pēc brīža ventspilnieki kļūdās uzbrukumā, kas ļauj mājiniekiem uzbrukt vēlreiz un realizēt tālmetienu, izvirzoties vadībā (61:62). PAOK ieskrējušies! Pēc neprecīzā Šķēles metiena, ātra pāreja Katsivelis izpildījumā un vēl 2 punkti. Štelmaher sasauc savējos uz sapulcīti, jo ventspilniekiem jau -3 (61:64). Pēc pauzes neizdodas Brusevicam realizēt tālmetienu, kamēr Goss gūst tālu pustālo metienu. Šķēlem izdodas pielabot Jucika metienu, bet otrā zāles galā viņš saņem 4. personīgo piezīmi, kas tiek sodīta ar 2 soda metieniem (63:68). Goss vēlreiz gūst tālu pustālo metienu un 6 minūtes pirms spēles beigām ventspilnieki iedzinējos ar – 7 (63:70). Bruševics atspēlē 3 punktus, realizējot tālmetienu, pēc brīža viņš nospēlē lieliski arī aizsardzība, izcīnot atlēkušos bumbu. Bruševics izprovocē piezīmi, kas ļauj viņam realizēt abus soda metienus un vairs tikai -2 (68:70). Ventspils komanda cīnās kā lauvas aizsardzībā un izdodas nosargāt savu grozu, Bruševics uzsāk ātro pāreju, Šķēle nerealizē punktus no groza apakšas, bet atlēkušo bumbu izcīna Juciks un gūst 2 punktus ar piezīmi. Grieķiem izdodas realizēt pustālo metienu, bet Jucika metiens tiek bloķēts (70:72). Bruševics ar soda metienu palīdzību rezultātu izlīdzina. Bruševics saņem savu 5.personīgo piezīmi, kas tiek sodīta tikai ar vienu soda metienu. Neprecīzi no tālmetienu līnijas ir vispirms Gulbis, bet pēc tam arī Šķēle. Ko neizdara ventspilnieki, to izdara Džonss – realizē tālmetienu (73:79). Pēdējās spēles sekundēs ventspilnieki cenšas atspēlēt deficītu, bet tas neizdodas un zaudējums visā spēlē ar rezultātu 76:83.

Rezultatīvākais BK “Ventspils” komandā bija Gulbis ar 17 punktiem un 6 atlēkušām bumbām. Bruševics guva 16 punktus un izcīnīja 7 atlēkušās bumbas. Savukārt “PAOK” vienībai rezultatīvākais bija Margaritis ar 15 punktiem.

FIBA Basketbola Čempionu līgas pirmā apļa spēles BK “Ventspils” noslēdz ar 3 uzvarām un 4 zaudējumiem.

Nākamā spēle BK “Ventspils” FIBA Basketbola Čempionu līgā ir 13.decembrī, kad izbraukumā tiksies ar “Iberostar Tenerife” komandu. Savā laukumā ventspilnieki atgriezīsies 19.decembrī, kad aizvadīs spēli pret Lietuvas klubu “Neptunas”.

PAOK – BK “Ventspils” 83:76 (21:17, 14:24, 22:20, 26:15)

PAOK: Margaritis 15, Katsivelis 12, Goss 12, Krisikopols 10, Džonss 10, Krubajs 8, Zars 5, Koniaris 5, Klāsens 4, Tsochols 2

BK “Ventspils”: Gulbis 17, Bruševics 16, Juciks 14, Šķēle 12, Ubilla 7, Zaķis 5, Gabričs 3, Jakovičs 2