Ne bez grūtībām, bet tomēr uzvara
25. Novembris 2018.

Svētdien, 25.novembrī, Ventspilī norisinājās Olybet Latvijas Igaunijas basketbola līgas spēle, kurā ventspilnieki uzņēma viesus no Tartu “Ulikool”. Gandrīz visu spēli Ventspils komanda atradās iedzinējos, tomēr pēdējā ceturtdaļā atrada spēkus, lai atspēlētos un uzvarētu ar rezultātu 88:83.

Sākumsastāvs: Lomažs, Gulbis, Zaķis, Džonsons un Arledžs.

Komandai nācās iztikt bez Jakoviča palīdzības, jo spēlētājs jau Itālijā aizvadīja spēli sasirdzis, un šodien viņam tika dota atpūta, lai atveseļotos.

1.ceturtdaļa. Ventspils komanda spēles sākumā pārņem vadību, labi darbojas aizsardzībā, bet klibo darbs uzbrukumā, kas neļauj pārņemt lielāku vadību. Tartu komandai labi padodas gūt punktus no tālmetienu līnijas, kamēr ventspilnieki izmanto iespējas pie punktiem tikt no groza apakšas. Ceturtdaļas vidū Tartu komanda izvirzās vadībā pēc vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem (12:15). Bīns savā stilā trāpa pustālo metienu, tomēr precīzs vēlreiz ir tālmetiens viesiem. Freimanis labi saspēlējas ar Zaķi, pēdējam gūstot punktus ar pusāķa metienu. Pēdējās ceturtdaļas minūtēs spēli labāk aizvada viesi un likumsakarīgs iznākums 20:30 Tartu komandas labā.

2.ceturtdaļa. Pirms ceturtdaļas sākuma treneris Štelmahers aizvada ļoti emocionālu uzrunu, kas vieš cerību, ka komanda sapurināsies. Tomēr Tartu sāk ar ļoti tālu tālmetienu, un tas ir precīzs. Ventspils paši pieļauj kļūdu uzbrukumā, atdodot bumbu pretiniekiem. Dramē atkaro 2 punktus, apspēlējot pretinieku zem groza, bet aizsardzībā pacīnās Gulbis, kas ļauj ātru pāreju noslēgt ar Dramē danku (24:33).  Arledžs un Dramē labi cīnās zem sava groza par atlēkušām bumbām. Dramē ir precīzs no soda metienu līnijas. Džonsons ļoti labi atrod Zaķi zem groza, kurš nepieviļ un ir precīzs. Džonsons turpina “barot” Zaķis, kurš uzbrukumu noslēdz ar bumbas triecienu grozā no augšas. Bīns pamanās aizmest garām soda metienus, bet Gulbis izkārto sev caurgājienu, nopelnot pret sevi piezīmi. Soda metiens gan ir neveiksmīgs, un ventspilnieki vēl aizvien ir iedzinējos (32:40). Lielisku saspēli demonstrē Freimanis un Dramē, izcīnot sev 2 punktus. Diemžēl pēdējo pirmā puslaika minūti labāk atkal nospēlē viesi, un  pārtraukumā ventspilnieki dodas ar -11 (34:45). Pēc pirmā puslaika Ventspils komandai rezultatīvākais ar 11 punktiem Zaķis, bet viesiem ar 21 punktu Velička.

3.ceturtdaļa. Ja Ventspils vēlas pacīnīties par uzvaru spēlē, tad jāsāk ar šo ceturtdaļu. To uzreiz izmanto Lomažs un Zaķis, kur trāpa no groza apakšas. Tomēr viesi ir neapturami no tālmetienu līnijas, turklāt vēl pārtver bumbu un vēl 2 punkti ātrajā pārejā. Ventspilij tas dod -14 . Džonsons ir nekļūdīgs no soda metienu līnijas. Bet Velička turpina sagādāt problēmas, jo turpina būt precīzs. Skaistu izspēli vēlreiz nodemonstrē Džonsons un Zaķis, kur pēdējais bumbu triec grozā no augšas. Gulbis bloķē metienu, kas rezultējas ar ātru pāreju un Lomaža 2 punktiem (42:52). Bloks arī Lomaža statistikas ailē. Bīns nodemonstrē lielisku caurgājienu, pagriezienā gūstot punktus. Beidzot pirmais tālmetiens arī no Ventspils. Pēc aizvadītām spēles 26 minūtēm, precīzu tālmetienu realizē Lomažs (47:55).  Džonsons viens pats sev nokārto 2 punktus ar ātru pāreju un caurgājienu. Lomažs trāpa tālmetienu, bet viesi atbild ar to pašu. Tartu komandai šodien krīt pat vissarežģītākie un nosegtākie metieni (56:64). Ceturtdaļa noslēdzas ar efektīgu Gulbja danku un rezultātu 58:65.

4.ceturtdaļa. Lai arī uz brīdi izdodas samazināt rezultātu, tomēr Tartu nedomā atdot savu pārsvaru un atkal nokārto – 10 Ventspilij. Arledžs pabeidz spēli ar 5. piezīmēm ceturtdaļas sākumā. Džonsons trāpa vienu no 2 soda metieniem, bet pats pacīnās par atlēkušo bumbu, atdod to Zaķim un 2 precīzi punkti (61:68). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu pēc kārtējām neveiksmju sērijām. Pēc īsā pārtraukuma Bīns triec bumbu grozā no augšas ar ātru caurgājienu (63:71). Vēl viena TOP cienīga epizode Lomaža un Dramē izpildījumā, kur pēc Lomaža piespēles bumbu triec grozā Dramē. Tomēr Tartū atbild ar tālu pustālo metienu (65:74). Lomažs trāpa tālmetienu. Pēc tam veiksmīga darbība aizsardzībā, ātra pāreja un Džonsons atdod piespēli Dramē, kurš ir precīzs. Vairs tikai – 4 (70:74). Vēlreiz labi nostāvēta aizsardzība, kas ļauj Džonsonam ātri pāriet laukumam un 2 punkti. Gulbis pašaizliedzīgi nostājas aizsardzībā un pret viņu pārkāpums. Bumba Ventspilij, tomēr paši kļūdās, jo Lomažs nostaigā. Vēlreiz nostāvēta aizsardzība, Bīnam pārtverot piespēli, pats to pārved pāri laukumam un triec bumbu grozā no augšas, izlīdzinot rezultātu. Tomēr Lomažs nesavaldās un nopelna tehnisko piezīmi, kas ļauj viesiem mest soda metienu. Džonsons realizē vienu no soda metieniem, bet par atlēkušo bumbu cīnoties, piezīmi saņem viesi un met sodmetienus Dramē. Abi precīzi un Ventspils vadībā (77:76). Gulbis ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet aizsardzības epizodē starp grozu un stīpu iesprūst metiens, kas nozīmē, ka ir strīdus bumba, un tā pienākas Ventspilij. Džonsons izkārto sev 2 punktus ātrā pārejā. Tartu komandai neizdodas gūt punktus atbildes uzbrukumā, toties punktus gūst Gulbis, un Ventspils komandai + 6 (84:78). Jāspēlē vēl 1 minūte, Tartū pieprasa minūtes pārtraukumu. Viesi ātri atbild ar tālmetienu. Dramē gūst punktus, pielabojot Gulbja metienu. Lomažs trāpa abus soda metienus un + 7 (88:81). Vēl pēdējā spēles sekundē Tartu gūst punktus no groza apakšas, bet tas vairs spēles likti neizšķir. Ventspils svin kārtējo uzvaru Olybet Latvijas Igaunijas Basketbola līgā ar rezultātu 88:83.

Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās ar 18 punktiem Ousmans Dramē, viņam arī 7 atlēkušas bumbas. Pa 17 punktiem Rihardam Lomažam un Ronaldam Zaķim. Tartu Ulikool rezultatīvākais spēlētājs bija gados jaunajam Arnas Veļička, kurš paspēja ventspilnieku grozā sabērt 36 punktus.

BK “Ventspils” pret Tartu Ulikool 88:83 (20:30; 14:15; 24:20; 30:18).