LOC CUP 2017 noslēgts ar uzvaru
10. Septembris 2017.

Svētdien, 10. septembrī, BK “Ventspils” noslēdza “LOC CUP 2017” turnīru ar uzvaru par BK “Tartu” ar rezultātu 88:49  un ierindojās turnīra 7. vieta. Iepriekšējās divās spēlēs ventspilniekiem nācās piedzīvot zaudējumus, piekāpjoties spēles izskaņā Lietuvas klubam “Liektablelis” 78:82 un atzīt arī Krievijas kluba “Enisey” pārākumu  82:89. Visas spēles “Ventspils” aizvadīja nepilnā sastāvā. No rezervistu soliņa noraudzījās Artūrs Bērziņš, Rihards Lomažs un Emanuēls Ubilla, kuri visi dziedē traumas, bet Aigars Šķēle atrodas Latvijas vīriešu izlases rīcībā. Robertam Štelmaheram nācās vairāk pārbaudīt jauno spēlētāju varējumu, kuri šobrīd cīnās par iekļūšanu komandas pamatsastāvā.

1.ceturtdaļa. Štelmahers sākums sastāvam izvēlas Bruševicu, Hamiltonu, Gulbi, Jucikas un Jakoviču. Pirmā spēles minūte aizrit bez gūtiem punktiem, līdz precīzu tālmetienu realizē Gulbis, atklājot spēles rezultātu. Rezultāts aug līdzīgi, bet ceturtdaļas vidū vadībā izvirzās ventspilnieki, pēc Bruševica realizētā tālmetiena, bet pēc tam 2 punktus pievieno arī Gulbis, gūstot tos no soda metienu līnijas (17:12). Pēdējās trīs minūtēs punkti netiek gūti un ceturtdaļa noslēdzas ar +5 ventspilniekiem.

2.ceturtdaļa. Ceturtdaļu atkal veiksmīgi iesāk Gulbis, te gūstot 2 punktus, te precīzi trāpot no tālmetienu līnijas (22:12). Pēc Gulbja piespēles Zaķis nodemonstrē elegantu triecienu grozā no augšas, kamēr igauņi guvuši vien divus punktus (24:14). Ventspilnieki aktīvi darbojas aizsardzībā, neļaujot gūt pretiniekiem punktus, kā arī pārķerot bumbas, tomēr pašiem neizdodas gūt punktus. Visbeidzot ceturtdaļa noslēdzas ar pārliecinošu VENTSPILS dominanci, ļaujot pretiniekam visā ceturtdaļā gūt tikai 10 punktus 41:22.

3.ceturtdaļa. Pēc pārtraukuma Štelmahers laukumā sūta  tos pašus spēlētājus ar kuriem spēli iesāka. Ceturtdaļa iesākas ar Jucikas precīzi izpildīto soda metienu, tiesa, tikai vienu no diviem. Hamiltons un Bruševics vienā uzbrukumā abi garām aizmet tālmetienus, bet Talts gūst 2 punktus TARTU komandai. Štelmahers ņem minūtes pārtraukumu, tomēr ievērojamus uzlabojumus tas nenes. Garām aizmet Jakovičs, Bruševics kļūdās piespēlē, bet tikmēr TARTU pietuvojušies (44:33). VENTSPILIJ rezultātu izkustina Hamiltons, realizējot abus soda metienus. Vēlāk punktus gūst Zaķis, kam tālmetienu pievieno Gulbis un VENTSPILS atkal panāk komfortablu pārsvaru (51:38). Pēdējās ceturtdaļas minūtēs veiksmīgi metienus realizē Jucikas un Hamiltons, noslēdzot to ar 62:38.

4.ceturtdaļa. Pēdējā spēles ceturtdaļa bija tika formalitāšu nokārtošana, jo VENTSPILS laukumā jūtas ērti, veiksmīgi spēlējot aizsardzībā un gūstot punktus gan no spēles, gan no soda metienu līnijas. Štelmahers beidzot var būt gandarīts ar komandas sniegumu aizsardzībā, jo pretinieks spējis gūt tikai 49 punktus. Spēles gala rezultāts 88:49.

Arī šajā spēle rezultatīvākais vīrs ir Bleiks Hamiltons, kurš guva 17 punktus, izcīnīja 4 atlēkušas bumbas un atdeva 1 rezultatīvu piespēli.

Pirms gaidāmās sezonas BK VENTSPILS aizvadīs vēl vienu pārbaudes turnīru Paņevežos.

Paldies LOC CUP 2017 organizatoriem par uzaicinājumu piedalīties šajā turnīrā!

BK Ventspils pret BC Tartu 88:49 (17:12; 24:10; 21:16; 26:11)

BK Ventspils: Hamiltons 17, Gulbis 13, Jakovičs 13, Jucikas 11, Zaķis 10, Vikentsjevs 8, Bruševics 7, Grīnbergs 6, Gūtmanis 3, Ķilps 1, Mikuļskis 0