Līdzīgā spēlē šoreiz pārāki VEF Rīga
16. Novembris 2019.

Sestdien, 16.novembrī, Olimpiskā centra “Ventspils” hallē valdīja pirmssvētku atmosfēra un saldajā ēdienā bija sagatavots Latvijas basketbola gaidītākais duelis – BK Ventspils pret VEF Rīga. Ļoti līdzīgā cīņā šoreiz pārāki izrādījās VEF Rīga komanda, kura svinēja uzvaru ar rezultātu 79:72.

Spēlei gan nācās iesākties ar nelielu nokavēšanos, jo pirms tam BK “Ventspils” junioru komanda “Ventspils Augstskolas” divu pagarinājumu sīvā cīņā pieveica BJBS Rīga/A.Kraukļa VEF U19V ar rezultātu 109:102. Šī iemesla dēļ nācās atlikt Dāvida Vīksnes sumināšanu par Latvijas Basketbola savienības iegūto balvu “Gada piemērs”. Tomēr Dāvids tiks sumināts 20.novembra FIBA Eiropas kausa mājas spēlē pret Kipras “Apoel”.

Ventspils sastāvā vēl aizvien ir robi, jo pēc traumas atgūstas vēl komandas kapteinis Mārcis Vītols, kā arī Vess Vašpuns, laukumā vēl nav gatavs doties arī Dāvids Vīksne. Tomēr sastāvu ir papildinājis latviešu aizsargs Kristaps Gludītis, kurš gan laukumā tā arī neizgāja. °

Sākumsastāvs: Šorts, Ķilps, Bērziņš, Jaunzems, Zaķis.

1.ceturtdaļa. Ventspils sāk ar divām kļūdām. Vispirms Zaķis par ātru izlec centra iemetienā, pēc tam Ķilps saņem piezīmi. Pirmos punktus spēlē gūst Kurucs, bet ventspilniekiem Šorts. Ķilps noorganizē sev carugājienu, realizējot arī sev pirmos punktus. Jaunzems izvirza ventspilniekus vadībā ar precīzu soda metienu (5:4). Zaķis pielabo Ķilpa pustālo metienu, bet Jaunzems apspēlē Madsenu viens pret viens. Ventspils kurina tempu, organizē ātra pārejas, tomēr aizsardzībā iekrīt uz horvāta Krajina labo spēli zem groza. Zaķi nomaina Čavars, arī Jaunzema vietā nāk Luters, bet Ķilpu nomaina Kaufmanis. Joprojām Krajina dominē zem ventspilnieku groza, gūstot punktus. Ventspils komandā aizsardzībā un uzbrukumā iestājies apjukums, tāpēc Artūrs Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu (11:14). Kaufmaņa un Čavara saspēle atnes 2 punktus. Bērziņš nodemonstrē individuālu meistarību, trāpot pustālo metienu, bet pēc brīža Kaufmanis nodemonstrē ātru caurgājienu (18:20). Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 18:21.

2.ceturtdaļa. VEF Rīga turpina iesākto kursu, pagaidām ventspilnieki netiek galā ar centra spēlētāju Krajinu. Savukārt ventspilnieki paši iestrēguši uzbrukumā, kur negūst punktus. Bērziņš trāpa pustālo, bet Zaķis trāpa vienu no diviem soda metieniem (22:30). Bērziņam sarežģītā situācijā tomēr izdodas raidīt bumbu grozā. Ventspils pieļauj kļūdas pēc kļūdām. Aizsardzībā paši nevar izcīnīt atlēkušās bumbas, tad vēl Šorts pamanās nostaigāt. Spēle ir ļoti saspringta, tomēr VEF Rīga pagaidām spēli izdodas labāk kontrolēt. Čavars, nostājies uz soda metienu līnijas, ir precīzs. Čavara un Gulbja pēc kārtas gūtie 4 punkti, panāk vairs tikai – 2 ventspilniekiem (30:32). Luters labi strādā aizsardzībā pie sava groza, pacīnoties par atlēkušām bumbām. Puslaikā ventspilnieki dodas ar 4 punktu deficītu un rezultātu 32:36. Tiesa, pa ceļam uz ģērbtuvēm, tehniskās piezīmes pamanās nopelnīt Ķilps un Stumbris, kuri apmainās ar pārdomām par spēli ne visai sportiskā tonī. Pēc pirmām spēles 20 nospēlētām minūtēm rezultatīvākie spēlētāji Ventspils komandā ar 6 punktiem Čavars un Bērziņš, bet viesiem ar 12 punktiem Krajina.

3.ceturtdaļa. Viesi sāk ar 2 punktiem, kur viņiem palīdz Čavars, uzsitot pa vairogu, kas nav atļauts. Pārliecinoši abos zāles galos darbojas Luters, vispirms nokārto sev caurgājienu, bet pie sava groza atkaro atlēkušo bumbu. Kaufmanis nodemonstrē savu “Kaufmaņa metienu”, kurš ir precīzs (37:40), bet Luters izlīdzina rezultātu ar savu kroņa tālmetienu. Kaufmanis izvirza ventspilniekus vadībā, bet uz īsu brīdi, jo atkal neapturams ir Krajina. Luters vēlreiz trāpa tālmetienu, kas pieceļ halli kājās. TJ Šorts atrod caurumu VEF aizsardzībā un ir precīzs caurgājienā (47:43). Kurucam izdodas apspēlēt Gulbi, nopelnot viņam arī piezīmi. VEF atkal atgūst vadību pēc Bedforda tālmetiena (49:50). Gulbis nopelna tiesības mest trīs soda metienus un ir precīzs. VEF atkal izvirzās vadībā pēc Kuruca veiksmīgās darbības uzbrukumā (53:57). Ceturtdaļa noslēdzas ar lielisku Zaķa danku un rezultātu 55:57.

4.ceturtdaļa. Bērziņš trāpa tālmetienu, izvirzot ventspilniekus atkal vadībā, tomēr VEF atbild ar to pašu (58:60). TJ Šorts nodemonstrē savas caurgājiena prasmes, bet VEFs turpina prasmīgi uzbrukt no pustālās distances, turoties nelielā vadībā (60:64). Gulbis trāpa tālu pustālo metienu, bet aizsardzībā neizdodas noturēt Krajinu (62:68). Bērziņš atkaro 3 punktus no tālmetienu līnijas. Zaķis pamanās apspēlēt Krajinu, bet viņš pats ir neapturams arī otrā zāles galā, realizējot 2 punktus no groza apakšas, kas Krajinam ir 23. punkts. Pēdējās minūtēs VEF Rīga ir pārņēmusi iniciatīvu, veiksmīgi darbojoties uzbrukumā, kamēr ventspilnieki ar punktiem atbildēt nespēj. Rezultāts neiepriecina – 2 minūtes līdz spēles beigām un ventspilniekiem -9 (67:76). Luters glāb situāciju, esot precīzam no tālmetienu līnijas, bet Kaufamanis pievieno 2 punktus ar caurgājienu. Tomēr VEF atbild ar tālmetienu un joprojām -7 . Spēle noslēdzas ar ventspilnieku 2. zaudējumu Pafbet Latvijas Igaunijas basketbola līgā, kur piekāpjas VEF Rīga ar rezultātu 72:79.

Rezultatīvākie spēlētāji šajā spēlē bija Māris Gulbis un Jānis Bērziņš (5ab), kur abi sameta 12 punktus. Raines Luters savas komandas kontā pievienoja 11 punktus un 4 atlēkušās bumbas.

Ventspils piekāpās ari VEF Rīga vairākās statistikas ailēs – atlekušās bumbas 33/37, rezultatīvas piespēles 13/18. Kļūdas ventspilnieki pieļāva mazāk 11/13, kā arī pārtverto bumbu ailītē pozitīva bilance 8/4.
Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs savā laukumā, 20. septembrī, FIBA Eiropas kausā uzņemto Kipras vienību “Apoel”.

BK “Ventspils” pret VEF Rīga 72:79 (18:21 14:15 23:21 17:22).

BK “Ventspils”: Gulbis 12, Bērziņš 12, Luters 11, Kaufmanis 9, Zaķis 9, Šorts 7, Čavars 6, Jaunzems 4, Ķilps 2, Gludītis, Grīnbergs.

Basketbola klubu “Ventspils” finansiāli atbalsta Ventspils Brīvosta Pārvalde, Ventspils pilsētas dome, VATS, Ventspils Reiss, JOMA, Moller Auto Ventspils, Ventbetons V, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Virši A, VENDEN, Branchess.