Līdz labāko sešpadsmitniekam neaizsniedzamies
07. Februāris 2018.

Otrdien, 6.februārī, BK “Ventspils” noslēdza dalību otrajā FIBA Basketbola Čempionu līgas turnīra, ierindojoties 5. vietā B apakšgrupā. Ventspilnieki mājas spēlē pret Grieķijas klubu “PAOK” nespēja uzvarēt un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 59:80.

Lai arī spēle sākās vēlā vakara stundā – pusdesmitos vakarā, tomēr Olimpiska centra “Ventspils” tribīnes pildījās ar līdzjutējiem un visi cerēja uz ventspilnieku uzvaru šovakar.

Sākuma sastāvā laukumā dodas Lomažs, Zaķis, Hamiltons, Gulbis un Ubilla.

1.ceturtdaļa: Pirmos punktus BK “Ventspils” komandai gūst Zaķis. Pēc brīža Zaķis pamanās aizmest garām 3 soda metienus, bet ventspilniekiem izdodas atspēlēties aizsardzībā. Ubilla izlīdzina rezultātu ar tālmetienu (5:5). PAOK komandai izdodas realizēt savus metienus, kamēr no ventspilnieku groza tā spītīgi izgriežas (7:12). Štelmahers laukumā sūta Aigaru Šķēli, kurš bija izlaidis vairākas spēles traumas dēļ. Grieķijas komanda turpina apņēmīgi, lai gan pieļauj kļūdas, tomēr savus uzbrukumus noslēdz sekmīgi, izvirzoties vadībā ar 8 punktu pārsvaru (7:15). Pirmo punktu no soda metienu līnijas realizē arī Šķēle. Štelmahers šovakar nolēmis izmantot visus savus pieejamos spēkus un laukumā sūta arī Freimani. Tālmetienu kritienā realizē Barnets un pievieno vēl soda metienu (12:17). Juciks pielabo Barneta metienu, komanda nocīnās aizsardzībā, un Šķēle samazina rezultātu līdz -3 (16:19). Miegaino sākumu nomainījis azarts un īsta cīņa laukumā. Tālmetienu realizē Jakovičs, noslēdzot 1. ceturtdaļu ar rezultātu 19:23.

2.ceturtdaļa: Iesākas ar vairākām ventspilnieku kļūdām, kas ļauj sekmīgāk nospēlēt viesiem. PAOK veiksmīgi met no tālmetienu līnijas, realizējot 2 tālmetienus pēc kārtas un viesiem + 9 (19:28). Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu, tomēr tas būtiskus uzlabojumus nenes, jo PAOK atkal sekmīgi no tālmetienu līnijas un lielākais viesu pārsvars līdz šim (21:36). Lomažam izdodas sekmīgs caurgājiens, bet pēc tam 2 punktus pievieno Ubilla no soda metienu līnijas (23:36). Freimanis ir precīzs no tālmetienu līnijas, bet PAOK spēlētājs Zaras neļauj Ventspilij pietuvoties un atkal realizē tālmetienu. Freimanim otrā uzbrukumā pēc kārtas precīzs tālmetiens, bet Margaritis gūst punktus no grozu apakšas (28:41). Jakovičs atrod Freimani uz tālmetienu līnijas un atkal precīzi (31:41). Jakovičs pats aizlaužas līdz groza apakšai un samazina rezultātu līdz -9 (33:42). Pustālais metiens precīzs Gulbim, bet puslaiks noslēdzas ar – 10 Ventspilij 36:46. Rezultatīvākais BK “Ventspils” sastāvā ar 8 punktiem Roberts Freimanis, bet “PAOK” komandas punktu līderis komandas kapteinis Vangelis Margaritis ar 9 punktiem.

3.ceturtdaļa: Pašā ceturtdaļas sākumā Ubilla šauj no tālmetienu līnijas un ir precīzs, bet aizsardzībā viņam izdodas pārtvert bumbu. Ubilla nopelna pret sevi piezīmi un vēl 2 punkti viņa un komandas kontā no soda metienu līnijas (41:46). Ubilla turpina pārliecinoši – precīza piespēle Gulbim, 2 punkti un vairs tikai -3 (43:46). Ubillam vēl 2 punkti pēc caurgājiena un rezultāts samazināts līdz minimuma, tomēr PAOK realizē pirmos punktus ceturtdaļā, un tas ir tālmetiens. Ubillas vārds skan atkal, jo precīza piespēle uz grozu Jucikam un 2 punkti (47:49). Ubilla turpina nevainojami mest no soda metienu līnijas, pievienojot vēl 2 punktus (49:51). Vairāki precīzi uzbrukumi padodas PAOK komandai, Lomažam izdodas atkarot 2 punktus no soda metienu līnijas, tomēr grieķu pārsvars atkal ir + 8 (52:60). Lai arī Ventspils cīnās kā lauvas, tomēr PAOK komanda pamanās gūt punktus un atkal izrauties vadībā ar + 13. Ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 54:67.

4.ceturtdaļa: Pirmos punktus izdodas gūt Jucikam pēc Ubillas piespēles. Ubilla uzņemas iniciatīvu un pats laužas līdz grozam, gūstot punktus. Gulbis pievieno 1 punktu no soda metienu līnijas (59:69). Lai arī BK “Ventspils” komanda cīnās katrā uzbrukumā un aizsardzībā, tomēr PAOK demonstrē aukstasinību un turpina sekmīgi uzbrukt, sasniedzot lielāko pārsvaru spēlē + 18 (59:77). Spēles noslēgumu apņēmīgāk darbojas PAOK, kamēr ventspilnieki nespēj gūt vairs ne punkta. Ventspils komandai nākas atzīt PAOK pārākumu un piekāpties ar rezultātu 59:80.
Rezultatīvākais spēlētājs BK “Ventspils” rindās bija Emanuēls Ubilla ar 17 punktiem, 4 atlēkušām bumbām un 4 rezultatīvām piespēlēm, bet “PAOK” komandā Vangelis Margaritis ar 13 punktiem.

Māris Gulbis preses konferences sākumā pateicās līdzjutējiem par atbalstu šī vakara spēlē, atzīmējot, ka kārtējo reizi mājas spēli neizdevās nospēlēt labi un zaudēt: “Nezinu, kāpēc mājas zālē šajā sezonā Eiropas spēlēs mums neizdodas nospēlēt labi, ja zinātu atbildi, tad varētu kaut ko izmainīt. Man nemaz nav jāskatās protokolā, lai pateiktu, ka pretinieku komanda šodien bija ātrākā, atlētiskāka un motivētāka nekā mēs.” Roberts Štelmahers savas komandas kapteinim nepiekrita par motivācijas trūkumu: “Komandai šodien motivācijas un noskaņošanās netrūka, neskatoties uz zaudējumu, es esmu lepns par savu komandu”. Atbildot uz jautājumu par BK “Ventspils” iespējamo dalību FIBA Izaicinājuma kausā, treneris bija lakonisks: “Skaidri zinu vienu – mums sestdien ir spēle pret Ogri, par pārējo es šobrīd nedomāju”.

BK “Ventspils”, kā vienīgam Latvijas vīriešu basketbola kluba pārstāvim Eiropas turnīros, sezona ir noslēgusies, ierindojoties B apakšgrupas 5. vietā ar 6 uzvarām un 8 zaudējumiem. Pirmajā vietā apakšgrupā ierindojās Spānijas klubs “Tenerife”, kuri izcīnīja 12 uzvaras un vienīgos 2 zaudējumus piedzīvoja tieši pret ventspilniekiem. Tik pat uzvaru un zaudējumu ir Vācijas klubam MHP Riesen, bet 3. vietā ar 7 uzvaram un 7 zaudējumiem ierindojās PAOK. Kā pēdējie nākamā kārtā iekļuva Klaipēdas “Neptunas” komanda arī ar bilanci 7/7.

BK “Ventspils” pret “PAOK” 59:80 (19:23; 17:23; 18:21; 5:13)

BK “Ventspils”: Ubilla 17, Freimanis 8, Gulbis 8, Barnett 6, Jucikas 6, Jakovičs 5, Lomažs 4, Šķēle 3, Zaķis 2.

“PAOK”: Margaritis 13, Krubally 12, Charalampopoulos 12, Jones 11, Goss 10, Zaras 9, Chrysikopoulos 5, Katsivelis 3, Koniaris 3, Jackson 2.